Samorząd

Samorząd (199)

Nagrody Orła Białego wręczone!

Niemiecki pastor, który jest pomysłodawcą oraz organizatorem pielgrzymek ekumenicznych z udziałem Polaków i Niemców oraz Gnieźnianka, który od lat pomaga osobom ubogim i bezdomnym, to tegoroczni laureaci nagród Gnieźnieńskiej Kapituły Orła Białego. W piątkowy wieczór miało miejsce uroczyste ogłoszenie nagrodzonych, którym wręczono stosowne statuetki i których oklaskiwała po raz pierwszy otwarta widownia.

Repatrianci z Kazachstanu mieszkają w Gnieźnie

To ma być sposób na szybsze podnoszenie niżu demograficznego, który dotyka ostatnio wszystkie społeczności europejskie. Nieśmiało mówi się, że idealnym rozwiązaniem byłaby sytuacja, gdyby na początek corocznie sprowadzać po jednej rodzinie repatriantów do Pierwszej Stolicy Polski. Dziś w sali prezydenckiej Urzędu Miejskiego w Gnieźnie zorganizowano uroczyste spotkanie z rodziną repatriantów, którzy do Gniezna przeprowadzili się z dalekiego Kazachstanu.

Dzień Seniora w Łubowie z dzwonem w tle

Jak co roku w lutym, Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo zaprosił na spotkanie najstarszych mieszkańców gminy Łubowo. W tegoroczny, już 26. Dniu Seniora wzięło udział ponad 280 osób. Spotkanie umiliła artystycznie Orkiestra Bydgoskich Solistów „Arte Con Brio”.

Etykiety

„To jest organizm, bez którego gospodarka nie będzie działać prawidłowo”

To ma być nowa odsłona i drugie otwarcie dyskusji na temat potrzeby szkolnictwa zawodowego w całej Polsce i każdej jednostce samorządowej. Władze powiatowe zachęcają wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w specjalnej konferencji. Zostanie omówione m.in. zapotrzebowanie rynku pracy na zawodowe kształcenie, a także związane z tym problemy.

„Wy przygotowaliście nas do pełnienia różnych funkcji w środowisku technicznym”

Absolwenci tych studiów nie muszą obawiać się o pracę, a także możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Dziś kończą pierwszy etap swojego dorosłego życia, który wieńczą sukcesem w postaci ukończenia dość długo trwających studiów inżynierskich. Władze uczelni też mogą być dumne z powodu wykształcenia kolejnego rocznika ludzi gotowych do pracy w wielu zawodach, których poszukuje się na rynku pracy.

Etykiety

Protest rodziców i nauczycieli Gimnazjum nr 2!

Nie milkną echa planowanej przez władze Gniezna przyszłej sieci szkół w naszym mieście. Przeciwko tym planom włodarzy Pierwszej Stolicy Polski protestują nauczyciele i rodzice uczniów obecnego Gimnazjum nr 2, którzy nie zgadzają się z planem zniknięcia z mapy szkół podstawowych miasta Gniezna Szkoły Podstawowej nr 4. W tej sprawie wysłali otwarte listy do prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza.

Subskrybuj to źródło RSS