http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (336)

„Życie od poczęcia aż do naturalnej śmierci powinno być cały czas chronione”

Kamila Węcka-Nijak została laureatkę wręczonej po raz trzeci odznaki honorowej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana za zasługi na rzecz rodziny i ochrony życia. Wyróżnienie zostało wręczone podczas konferencji z okazji przypadającego Narodowego Dnia Życia. Laureatka odebrała je w obecności całej swojej rodziny.

Jak dzieci widzą Powstanie Wielkopolskie?

Odpowiedź na to pytanie poznamy w połowie września, kiedy poznamy zwycięskie prace dotyczące tego zagadnienia. Właśnie ruszyła IV edycja konkursu ogólnopolskiego pt. „Tu Powstała Polska. Tu Wygrała Polska – 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”, który jest skierowany do uczniów z klas V-VII z całego kraju. Konkurs organizuje Starostwo Powiatowe w Gnieźnie wspólnie z Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie i pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

Czasowe ograniczenia w ruchu

Prace budowlane na trasie powstającego Traktu Królewskiego nabierają tempa. W związku z rozpoczynającymi się inwestycjami, w kilku lokalizacjach w których docelowo staną elementy nowego szlaku turystycznego, wystąpią czasowe ograniczenia ruchu pieszego lub kołowego.

Etykiety

Czy przez Małą Wełnę w Kłecku da się jakoś przejechać?

To bardzo ważna inwestycja, bez której trudno jest mówić o bezpiecznym przejeżdżaniu przez Kłecko do Wągrowca (czy Janowca Wlkp.) i dalej w kierunku na Piłę, Koszalin czy Kołobrzeg. Istniejący tam most nad rzeczką Mała Wełna, który został wzniesiony w 1958 roku musi zostać rozebrany z powodu złego stanu technicznego. Na jego miejsce powstać ma nowy łącznik, ale problemem jest tu okres samego remontu, na czas którego mieszkańcy będą skazania na długi objazd. Władze gminne czynią starania, aby skutecznie rozwiązać to utrudnienie.

Subskrybuj to źródło RSS