Samorząd

Samorząd (217)

Powstanie klasa patronacka „Meble Gniezno”!

W siedzibie Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie zostało podpisane porozumienie, na mocy którego w roku szkolnym 2017/2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 przy ulicy Sienkiewicza będzie utworzona klasa patronacka „Meble Gniezno”. Konsorcjum meblowe tworzą firmy: Bovelli Bedding, Complet Chmielewscy, Gabis, Sibag, Sofex, Softrans. Nabór uczniów do klasy meblowej zostanie uruchomiony najprawdopodobniej za niecały miesiąc.

Włodzimierz Czarzasty spotkał się z działaczami SLD

Jak wcześniej informowaliśmy, wczoraj z wizytą roboczą w Gnieźnie przebywał Włodzimierz Czarzasty. Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej spotkał się z partyjnymi aktywistami z powiatu gnieźnieńskiego. Przy okazji ocenił aktualną sytuację w kraju, nie szczędząc słów krytyki pod adresem rządzących.

Lewica zwiera szyki do wyborów samorządowych

Choć do wyborów samorządowych zostało jeszcze 1,5 roku, to siły polityczne już czynią przygotowania do startu w tym głosowaniu. W tym celu Gniezno odwiedził dziś Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który tłumaczył, że wyborcy mają alternatywę i nie muszą głosować na partie, które rządzą Polską obecnie lub rządziły w ostatnim dziesięcioleciu.

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan świętuje 25-lecie działalności!

W wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie odbyła się uroczystość jubileuszowa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, w której uczestniczyło prawie 200 osób. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań, ale także wyróżnień i odznaczeń, które władze i działacze stowarzyszenia zarówno odbierali, jak również sami wręczali. Przybyli również przedstawiciele najważniejszych samorządów i instytucji, które od lat współpracują ze stowarzyszeniem.

Skandal czy kabaret? Przewodniczący Igliński nie chce już siedzieć obok starosty Tarczyńskiej!

Coraz bardziej gęstnieje atmosfera w koalicji rządzącej w powiecie gnieźnieńskim. Cała sytuacja zaczyna powoli sięgać granic absurdu, bo dziś przewodniczący najpierw usiłował przesadzić panią starostę do ław, gdzie zasiadają szeregowi członkowie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, a potem sam postanowił w nich zasiąść. To właśnie stamtąd poprowadził opóźnione o 2,5 godziny posiedzenie, którego program był tego dnia wyjątkowo obszerny, a tryb przyjęcia niektórych uchwał w kilku przypadkach był wręcz niezwłoczny.

W powiatowej oświacie jest czym się chwalić?

Prawie dwustu uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych zostało zakwalifikowanych do tegorocznego programu praktyk zawodowych, które zostały zaplanowane poza granicami naszego kraju. Dzięki temu już odbyli lub dopiero odbędą swoje staże w Hiszpanii, Rumunii, Grecji,  Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i na Malcie. Powiat szykuje się także do zmian wynikających z reformy edukacji oraz podsumowuje wprowadzenia do swoich placówek tzw. klas sportowych.

Etykiety

Powiatowe Forum Zdrowia: o opiece zdrowotnej, przepisach, problemach...

Na jakie zmiany w aktach prawnych dotyczących służby zdrowia należy zwrócić szczególną uwagę z punktu widzenia świadczeniodawcy? O tym mówiono dziś podczas specjalnej konferencji, na którą zaproszono pielęgniarki oraz położne z pobliskich placówek medycznych. Nowelizacje prezentowali pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia, którzy przekazywali instrukcje, jak należy prawidłowo w praktyce interpretować zmienione ostatnio przepisy.

Etykiety

Marian Fluder: – Róbmy swoje!

- Ja traktuję ten zawód, jak kierowca zawodowy trudną drogę, każdy zakręt musi być ostrożnie brany i tak samo każdy pacjent jest inny. Ja zawsze powtarzam, że zawód lekarza jest podobny do zawodu kierowcy – powiedział dziś dr Marian Fluder, który otrzymał Złotą Odznakę Honorowej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Subskrybuj to źródło RSS