Samorząd

Samorząd (269)

„To jest nie tylko wsparcie finansowe”

Czworo uczniów z powiatu gnieźnieńskiego za swoje osiągnięcia pozaszkolne dziś odebrało stypendia Starostwa Powiatowego. Nagrody finansowe w wysokości 750 złotych otrzymali: Jordan Niedzielski, Marek Wicenciak i Gabriela Łyskawa, a także Witold Staszkiewicz, któremu przyznano specjalne stypendium w kwocie 1000 złotych.

Etykiety

„Nie wszyscy dostali odszkodowania za nawałnicę”

Opozycja alarmuje, że są jeszcze poszkodowani w wyniku nawałnicy, którym wciąż nie zostały wypłacone wszystkie obiecane środki pomocowe. Z takimi rodzinami stały kontakt ma Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej. Poważne zniszczenia jednej z rodzin oszacowano na kwotę 27 tys. złotych, a to zbyt mało w ocenie gnieźnieńskiej parlamentarzystki.

Piotr Gruszczyński chce ściągać do pracy Ukraińców

Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, której oddział w Gnieźnie prowadzi były senator Piotr Gruszczyński z Platformy Obywatelskiej chce pomagać gnieźnieńskim przedsiębiorcom w nawiązywaniu biznesowych kontaktów z firmami ukraińskimi. Według pomysłu WIPH wielkopolscy przedsiębiorcy z jednej strony mogliby zatrudniać Ukraińców, a z drugiej nauczać ich efektywności i przedsiębiorczości.

Piotr Gruszczyński zaprasza na „Dzień dla Biznesu”

To będzie okazja, by się nieco bardziej zagłębić w wiedzę praktyczną, która dotyczy podmiotów prowadzących różne działalności gospodarcze i czasem napotykają na prawne nowości, z którymi najczęściej nie potrafią sobie poradzić. Naprzeciw takim właśnie dylematom ma wyjść spotkanie połączone z kilkoma szkoleniami, które za dwa tygodnie zostanie zorganizowane w Gnieźnie. Organizatorem spotkania jest oddział Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gnieźnie, a jej plany wybiegają już dużo dalej, bo dziś mówiło się już o tym, aby zacząć takie spotkania cyklicznie organizować, a w niedalekiej przyszłości przy tej organizacji ma zostać również utworzony sąd arbitrażowy dla przedsiębiorców.

Są pieniądze na usuwanie szkód w lasach prywatnych

Lasy Państwowe uruchamiają środki finansowe na pomoc właścicielom lasów prywatnych, którzy ucierpieli w wyniku nawałnicy na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Już można składać wnioski, które do przyznania dofinansowania będą uprawniały. Osoby zainteresowane powinny zgłaszać się w Wydziale Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Znów „czarne chmury” nad schroniskiem młodzieżowym?

Czy w wyniku nieprzejęcia przez Urząd Miejski zadania prowadzenia schroniska młodzieżowego w Gnieźnie, może zostać ono wkrótce zlikwidowane? Takiego smutnego scenariusza nie można wykluczać, bo na razie brakuje chętnych by prowadzić schronisko. Takowe przejęcie wcześniej deklarowały władze miejskie, które teraz mówią, że nią mają na ten cel środków finansowych.

Podziękowania starosty Beaty Tarczyńskiej

W następstwie tragicznej w skutkach nawałnicy, która nawiedziła nasz region w dniach 11 - 12 sierpnia br., w imieniu Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego pragnę serdecznie podziękować wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom powiatowych służb i straży. Wyrazy szczególnego uznania przekazuję funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie oraz druhom jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, za niestrudzoną służbę oraz wzorowe realizowanie powierzonych zadań.

Subskrybuj to źródło RSS