Samorząd

Samorząd (208)

Rada Pożytku Publicznego powołana na nową kadencję

Prezydent Gniezna Tomasz Budasz powołał na nową kadencję Gnieźnieńską Radę Pożytku Publicznego, której głównym zadaniem jest pośrednictwo we współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi. W jej skład wchodzi 12 osób, którzy pełnią te funkcję społecznie. Rada przede wszystkim pośredniczy we współpracy jednostki samorządowej z organizacjami pozarządowymi, a jej kadencja trwa dwa lata.

„Nauczanie Prymasa” - nowa książka ks. abpa Józefa Kowalczyka zaprezentowana!

Dzisiaj została zaprezentowana nowa książka ks. abpa Józefa Kowalczyka pod tytułem „Nauczanie Prymasa. Wywiady i wypowiedzi medialne. Listy pasterskie i okolicznościowe 2010-2014”. Autorem zdjęć do książki jest znany gnieźnieński fotograf – Jerzy Andrzejewski.

„Karta Dużej Rodziny – wyższy poziom świadomości”

Od dziś mieszkańcy Gniezna, na mocy właśnie podpisanej umowy podlegają programowi Wielkopolskiej Karty Rodziny, która daje szereg możliwości korzystania z ulg, rabatów i obniżek cenowych. Wcześniej jednak została przeprowadzona dyskusja na temat wzrastającego znaczenia rodziny w życiu społecznym. Stwierdzono, że sprawy promocji rodziny w Polsce wreszcie zmierzają w dobrym kierunku.

Etykiety

Licea i szkoły zawodowe czekają kolejne zmiany

Nie znajdują potwierdzenia zapowiadane wcześniej plany ograniczania wyboru języków obcych w liceach ogólnokształcących na terenie Gniezna. We wszystkich placówkach zachowane zostanie nauczanie angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, a w dwóch również języka francuskiego. W szkołach zawodowych tymczasem zostaną wprowadzone nowe kierunki kształcenia, np. technikum weterynaryjne.

W jakiej kondycji jest współczesna rodzina?

Narodowy Dzień Życia to święto obchodzone w Polsce już po raz trzynasty, a jego obchody ustawowo wyznaczono na dzień 24 marca. Podobnie jak przed rokiem, z tej okazji postanowiono zorganizować specjalną konferencję naukową, która odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. To jednak nie wszystko, bo tego dnia we wnętrzach Pałacu Żółtowskich w Niechanowie zostanie przygotowane specjalne spotkanie rekreacyjno-warsztatowe dla rodziców.

Uratowali życie swojego kolegi!

Przed czwartkowym posiedzeniem Rady Powiatu Gnieźnieńskiego doszło do małej uroczystości, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Witkowie, którzy pod koniec lutego uratowali życie 18-latka, który po lekcjach wychowania fizycznego zasłabł, po czym zaczęły zanikać u niego funkcje życiowe.

Etykiety

Słodki upominek z okazji Dnia Kobiet

W dzisiejsze popołudnie na ulicach Gniezna pojawili się działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z okazji przypadającego Święta Kobiet postanowili przygotować dla naszych mieszkanek niespodziankę. Nie mogło zabraknąć także oświadczenia politycznego na temat dylematów, z którymi obecnie borykają się polskie kobiety.

„Szlak Piastowski jest źródłem wielu kontrowersji. Tu jest suma monologów, a brakuje dialogu”

Rozpoczyna się debata społeczna pt. „Szlak Piastowski. Jaki? Przebudowa – Założenia – Perspektywy". Inicjatorzy tego pomysłu uważają, że najlepszym miejscem do nawiązania tego typu dyskusji jest właśnie uniwersytet, czyli miejsce neutralne politycznie. Do uczestnictwa w debacie zostały zaproszone osoby związane ze Szlakiem Piastowskim, a w rolach ekspertów wystąpią: prof. Armin Mikos von Rohrscheidt, dr Klaudiusz Święcicki, Włodzimierz Łęcki i Tomasz Wiktor.

Etykiety

„Chcemy, żeby szkolnictwo zawodowe zyskało odpowiednią rangę”

Postawienie szkolnictwa zawodowego na równi z liceami ogólnokształcącymi, a także ukierunkowanie przyszłego pracownika na kształcenie wszechstronne, to główne kierunki na drodze do rozwoju gospodarczego na terenie powiatu gnieźnieńskiego, które musi być oparte na skutecznym kształceniu nowych pracowników pod obecne potrzeby rynku pracy.

Subskrybuj to źródło RSS