http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (535)

Poznajmy prowadzących Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”

Znamy już program II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca 2020 r. odbywać się będzie w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Poznaliśmy też sylwetki prelegentów, czas więc przedstawić teraz osoby, które poprowadzą Festiwal! W tym roku prowadzącymi Festiwal będą członkowie Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Wiceprezes Fundacji – Arkadiusz Gaca i członkini Fundacji – Agnieszka Ziebarth.

Czytaj więcej

Program II Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” w pałacu w Czerniejewie

Już od 20 do 23 marca w XVIII-wiecznym pałacu w Czerniejewie koło Gniezna odbędzie się II Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”. W tym roku omawiane będą tematy związane z XVII, XIX i XX wiekiem. Poniżej publikujemy wstępny program Festiwalu, który ostatecznie może być nieco zmieniony.

Wąskotorówka pojechała dla WOŚP

Dzisiaj odbywa się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gnieźnie, w ramach WOŚP, na Stacji Kultura uruchomione zostały kursy Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej do stacji Jelonek. Ponadto była wystawa pojazdów militarnych, zabawy dla dzieci, muzyka na żywo, bigos i grochówka.

Etykiety

Medal za promowanie Gniezna i powiatu we Włoszech

Joanna Wesołowska, sekretarz Stowarzyszenia Włosko-Polskiego w Padwie (Associazione Italo Polacca Padova) dyrektor i nauczycielka w Szkole Języka i Kultury Polskiej w Padwie przy AIPP oraz prezesem Rady Oświaty Polonijnej we Włoszech, a także członek Stowarzyszenia „Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych Gniazdo Pl” otrzymała Medal Milenijny przyznany przez Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego.

Doktor Marian Fluder w obiektywie Jerzego Andrzejewskiego

Jak już dzisiaj informowaliśmy, doktor Marian Fluder otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Gniezna! Uroczystość wręczenie tego zaszczytnego wyróżnienia odbyła się dzisiaj podczas sesji Rady Miasta w Starym Ratuszu. O przebiegu sesji informowaliśmy wcześniej, teraz zapraszamy na fotorelację autorstwa Jerzego Andrzejewskiego, której głównym bohaterem jest Marian Fluder.

Etykiety

„Nie zmarnować daru wolności, który został nam dany w 1918 roku”

W 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego gnieźnianie oddali hołd tym, którzy walczyli, by Wielkopolska była częścią Polski. Obchody rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła na cmentarzu przy ulicy Kłeckoskiej. Po jej zakończeniu, uroczystości przeniosły się pod Akropol Bohaterów.

Subskrybuj to źródło RSS