Samorząd

Samorząd (259)

Dożynki Gminy Mieleszyn odwołane!

W związku z nawałnicą, która w piątek wieczorem nawiedziła gminę Mieleszyn (gmina ta była jedną z dwóch najbardziej poszkodowanych gmin w powiecie gnieźnieńskim) otrzymaliśmy przed chwilą informację, że została podjęta decyzja o odwołaniu tegorocznych Dożynek Gminnych, które miały się odbyć w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia w Borzątwi.

Etykiety

Dożynki Gminy Niechanowo przeniesione na 3 września!

Eugeniusz Zamiar, wójt gminy Niechanowo informuje, że planowane na najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, Dożynki Gminne zostały przeniesione na dzień 3 września 2017r. Powodem zmiany terminu są warunki pogodowe utrudniające zbiory plonów oraz straty powstałe wskutek huraganu, w nocy z 11 na 12 sierpnia. Program Święta Plonów w nowym terminie pozostaje bez zmian. Jedyną zmianą będzie gwiazda dożynek, której nazwisko poznamy w tym tygodniu.

Komunikat - zagospodarowanie drewna po nawałnicy

W związku z dużą ilością uszkodzonych drzew przy drogach gminnych po gwałtownej nawałnicy, która przeszła nad Gnieznem 11 sierpnia Prezydent Miasta Gniezna zezwala mieszkańcom miasta Gniezna na uporządkowanie we własnym zakresie zalegających konarów i gałęzi oraz nieodpłatne pozyskiwanie drewna na cele opałowe (z dróg gminnych). Wykaz dróg gminnych dostępny na TUTAJ.

Hala sportowa przy ul. Sobieskiego staje się faktem!

Niebawem otwarcie hali sportowej przy ulicy Sobieskiego. Obiekt wyczekiwany przede wszystkim przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które usytuowane są w kompleksie powojskowym. Od lat mówiono o potrzebie budowy takiej hali, w której zajęcia wychowania fizycznego będą mogli odbywać uczniowie popularnej „17” i Rolnika. Dopiero jednak teraz stanęły mury i wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym roku szkolnym z hali będą korzystać uczniowie.

Informacja dotycząca świadczeń wychowawczych 500+

Wnioski o ustalenie uprawnień dotyczących świadczeń wychowawczych 500+ można będzie składać od 1 sierpnia br. w siedzibach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy: ul. 3 Maja 30, ul. Dworcowej 7 w godzinach urzędowania tj. 7.00-15.00 oraz we wtorki i czwartki w wydłużonym czasie pracy – do godziny 18.00 (w okresie od 1.08 - 31.08.2017.r.). Wnioski oraz niezbędne załączniki można będzie pobrać pod wyżej wskazanymi adresami, jak również ze strony internetowej MOPS: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w zakładce Rodzina 500+.

„Naród polski w okresie II wojny światowej był ofiarą trzech ludobójstw”

Gniezno oddało dziś hołd ofiarom pamiętnej Rzezi Wołyńskiej i innym poległym równocześnie na ziemiach, które znajdowały się w pobliżu dzisiejszej granicy polsko-ukraińskiej. Podczas ustanowionego rok temu święta przypomniano dziś genezę i cały przebieg tamtych wydarzeń, w wyniku których życie straciło ok. 150 tysięcy Polaków. W symbolicznej mogile złożono dziś także ziemię, w którą krew polska wsiąkała w wyniku tamtych tragicznych rozgrywek.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS