http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Samorząd

Samorząd (425)

„Kipa” na zawsze zdobyta!

W Łagiewnikach Kościelnych w gminie Kiszkowo odbyła się wczoraj bardzo nietypowa uroczystość, która zgromadziła wielu mieszkańców. Tego dnia oficjalne otwarto „Kipę” – lodowni na wyspie na stawie.

Etykiety

Korowód Niepodległości przeszedł ulicami Gniezna

Piękna pogoda i wyjątkowość przypadającej na dziś rocznicy spowodowały, że od rana na ulicach Gniezna panował duży ruch, a jego kulminacją był moment, gdy przed katedrą - w chwilę po zakończeniu mszy świętej - zaczął formować się korowód świętujących 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

„Polska to nasz wspólny dom”

W nieco luźniejszej formie artystycznej, choć oczywiście z zachowaniem właściwej dostojności, na małym deptaku przy ulicy Franciszkańskiej zostało zorganizowane w sobotę wydarzenie o charakterze muzyczno-patriotycznym. Gnieźnianie przyjęli zaproszenie posła Krzysztofa Ostrowskiego do wspólnego wyśpiewania bardzo ważnych dla Polski pieśni patriotycznych.

Cała władza w ręce prezydenta. Czekają nas personalne niespodzianki!

Tomasz Budasz wygrał wyborcze głosowanie z trzema kontrkandydatami i będzie rządził Gnieznem w latach 2018-2023. Jego wyborcze zwycięstwo w takich rozmiarach nie było typowane ani przez lokalnych politologów, a nawet przez największych zwolenników prezydenta. Na blisko 30 tysięcy głosów oddanych przez gnieźnian, to on właśnie otrzymał 23 662 głosy, co daje poparcie aż 79 proc. i przy wyniku kandydata Prawa i Sprawiedliwości na poziomie 16 proc. jest sukcesem ogromnym.

Tomaszewski wyjaśnia odmowę bycia wicestarostą

- Wybory samorządowe przyniosły wiele zaskakujących rozstrzygnięć. W powiecie gnieźnieńskim miłą niespodzianką jest skala wygranej Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością. SLD – Lewica Razem utrzymało w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego trzech radnych. Budujemy wspólnie z PO koalicję w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego zapraszając do współpracy pozostałe ugrupowania – tak zaczyna się oświadczenie, które dzisiaj przesłał Tadeusz Tomaszewski, lider lewicy w powiecie gnieźnieńskim. Wyjaśnia też, dlaczego nie będzie wicestarostą gnieźnieńskim.

Kwestującym pomagało tym razem słońce

W środę pod bramami trzech nekropolii na terenie Gniezna została przeprowadzona kwesta publiczna, z której niebawem ma zostać sfinansowana budowa pomnika nagrobnego dla Bogdana Szałkowskiego i jego żony Marii, którzy spoczywają na cmentarzu św. Piotra i Pawła.

Etykiety

Piotr Gruszczyński – starostą! Tadeusz Tomaszewski – wicestarostą? Robert Andrzejewski – przewodniczącym Rady Powiatu!

TYLKO U NAS! Prawie wszystko zostało już dogadane! Od drugiej połowy listopada przez najbliższe 5 lat powiatem gnieźnieńskim będzie rządzić duet Koalicja Obywatelska (w praktyce Platforma Obywatelska) z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Starostą ma być Piotr Gruszczyński, wicestarostą Tadeusz Tomaszewski, a pracami Rady Powiatu pokieruje Robert Andrzejewski.

Piotr Gruszczyński nowym starostą? A może czas na młodych?

Wynik wyborów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego – na dzisiaj – wskazuje, że w nowej kadencji w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego rządzić będzie nowa koalicja Platforma Obywatelska, która wprowadziła 11 radnych i Sojusz Lewicy Demokratycznej, który ma 3 radnych. Wszystko wskazuje, że w takim układzie starostą będzie Piotr Gruszczyński, lider powiatowych struktur PO.

Subskrybuj to źródło RSS