http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (500)

Podaruj drugie skrzydło podopiecznym Domu Pomocy w Łopiennie

Łopienno to wieś w powiecie gnieźnieńskim (Gmina Mieleszyn), gdzie znajduje się Dom Pomocy Społecznej Dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie. Pięćdziesięciu podopiecznych może tam spędzać czas w rodzinnej atmosferze, a prowadzące placówkę Siostry Elżbietanki wraz z opiekunami budują i wzmacniają w nich poczucie godności i własnej wartości, dając szansę rozwoju intelektualnego i fizycznego.

Etykiety

17 września 1939 roku. „Pamiętać i przypominać o historii”

Dzisiaj odbyły się uroczystości związane z 80. rocznicą napaści sowieckiej na Polskę do udziału w których zaprosił starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński. Po mszy świętej w kościele garnizonowym, uczestnicy uroczystości, poczty sztandarowe, Kompania Honorowa Wojska Polskiego oraz orkiestra dęta przeszli do Parku Miejskiego im. gen. Władysława Andersa pod Pomnik Pamięci Policjantów Zamordowanych w Twerze w 1940 r.

Etykiety

eSTeDe ponownie na właściwych torach? Ciuchcia ruszyła. Koniec gadania?

Frekwencja przeszła chyba najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dziś wydarzyły się jednocześnie dwa oczekiwane przez gnieźnian powroty. Oba jeszcze na połowie obrotów, a jednak przy nowej przejściowej siedzibie Centrum Kultury eSTeDe – Stacja Kultura bawiły się dziś tłumy. Nie trudno się domyślić, że wielu gnieźnian z sentymentem oczekiwało na pierwszy po długiej przerwie przejazd kolejką wąskotorową. Wprawdzie ciuchcia jedzie na razie i długo pewnie tak zostanie jedynie na przystanek Jelonek, jednak uczestnicy dzisiejszych kursów przyznawali, że kiedy ma się małe dzieci to wystarczy.

Boisko przy ul. Pocztowej znów posłuży młodzieży

Dzisiaj, 4 września prezydent Tomasz Budasz podpisał ze starostą gnieźnieńskim Piotrem Gruszczyńskim umowę na bezpłatne użyczenie na potrzeby szkół prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Pocztowej 11, wraz z przynależną infrastrukturą: bieżnią, trybunami i boiskiem asfaltowym.

Szlak Piastowski – tradycja, smartfon i przygoda

Mija kilka lat, odkąd w 2012 r. Szlak Piastowski przebudowano, to znaczy znodyfikowano jego przebieg. Jednak zmianom na tej unikalnej w skali kraju trasie nie ma końca, tu się ciągle coś dzieje: modernizuje się stare obiekty, stawia nowe, inwestuje się w system informacji, oznakowanie. Wszystko po to, żeby jak najwięcej turystów chciało tutaj oddychać historią. I to pełną piersią. Wczoraj w gościnnych, piastowskich progach poznańskiego Muzeum Archeologicznego odbyła się konferencja, której głównym tematem był Szlak Piastowski i zmiany, które zaszły (i zachodzą) w ostatnim czasie na tej flagowej trasie turystycznej Wielkopolski. Przyczynkiem do jego organizacji była m.in. kończąca się realizacja projektu inwestycyjno-promocyjnego pn. "Rozwój kluczowego szlaku dziedzictwa kulturowego województwa wielkopolskiego pn. Szlak Piastowski".

Etykiety

Powiatowe i gminne Święto Plonów odbyło się w Niechanowie

Dzisiaj na niechanowskich plantach odbyły się główne uroczystości Dożynek Powiatowo-Gminnych, których organizatorami byli Powiat Gniezno i Gmina Niechanowo. Święto Plonów rozpoczęło się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie, a po niej nastąpi tradycyjny przemarsz korowodu dożynkowego. Obrzęd Chleba poprowadził Zespół Tańca Ludowego „Gniezno”, a po nim odbył się program artystyczny w trakcie którego wystąpił m.in. Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” i Powiatowa Orkiestra Dęta.

Etykiety

Mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego na trasie! Pierwszy w historii Tour de Pologne przejazd osób niepełnosprawnych!

Trzeci etap największej kolarskiej imprezy w Polsce w tym roku miał wyjątkowe przesłanie. W Zabrzu, kilka godzin przed finałowym wjazdem kolarzy biorących udział w wyścigu, odcinek specjalny dedykowany osobom niepełnosprawnym przejechało ośmioro cyklistów na trójkołowych rowerach. Wzięła w nim udział mieszkanka Lednogóry - Martyna i mieszkaniec Gniezna - Kamil.

Subskrybuj to źródło RSS