Samorząd

Samorząd (252)

Informacja dotycząca świadczeń wychowawczych 500+

Wnioski o ustalenie uprawnień dotyczących świadczeń wychowawczych 500+ można będzie składać od 1 sierpnia br. w siedzibach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy: ul. 3 Maja 30, ul. Dworcowej 7 w godzinach urzędowania tj. 7.00-15.00 oraz we wtorki i czwartki w wydłużonym czasie pracy – do godziny 18.00 (w okresie od 1.08 - 31.08.2017.r.). Wnioski oraz niezbędne załączniki można będzie pobrać pod wyżej wskazanymi adresami, jak również ze strony internetowej MOPS: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w zakładce Rodzina 500+.

„Naród polski w okresie II wojny światowej był ofiarą trzech ludobójstw”

Gniezno oddało dziś hołd ofiarom pamiętnej Rzezi Wołyńskiej i innym poległym równocześnie na ziemiach, które znajdowały się w pobliżu dzisiejszej granicy polsko-ukraińskiej. Podczas ustanowionego rok temu święta przypomniano dziś genezę i cały przebieg tamtych wydarzeń, w wyniku których życie straciło ok. 150 tysięcy Polaków. W symbolicznej mogile złożono dziś także ziemię, w którą krew polska wsiąkała w wyniku tamtych tragicznych rozgrywek.

Etykiety

Studenci z Chin ponownie w Gnieźnie

Studenci z Chin ponownie zawitają do Gniezna w ramach drugiej edycji szkoły letniej „Summer School: Polish Culture in the European Culture”, której organizatorem jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Szkoła letnia dla studentów z Zhejiang University Ningbo Instititue of Technology rozpocznie się 11 lipca i potrwa do 22 lipca.

Już 10 lat oddają krew w Mieleszynie!

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieleszynie obchodził 10-lecie działalności. Klub powstał w 2006 r., a jego założycielem i prezesem, do dzisiaj, jest Mirosław Nadolski druh OSP w Mieleszynie. Klub zrzesza obecnie 37 członków.

Etykiety

Czy będzie bezpiecznie tego lata?

Podczas wakacji nie wolno zapominać o podstawowych zasadach, którymi należy się kierować podczas różnych sytuacji, by nie narażać bezpieczeństwa, zarówno swojego, jak i innych uczestników, np. ruchu drogowego czy także kąpielisk. O takich właśnie zagadnieniach dziś przed południem dyskutowano w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie.

Dożynki Wielkopolskie tym razem w Gnieźnie

Gniezno będzie gospodarzem Dożynek Wojewódzko-Archidiecezjalnych, które zostały zaplanowane na niedzielę, 27 sierpnia. W programie uroczystości jest msza święta, która zostanie odprawiona na Placu Świętego Wojciecha, a potem również tradycyjne obrzędy dożynkowe oraz imprezy towarzyszące z koncertem zespołu T. Love na finał wielkopolskiego Święta Plonów.

Etykiety

Oświadczenie Przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego dotyczące stanu faktycznego sesji absolutoryjnej

W związku z publicznymi zarzutami kierowanymi pod moim adresem jako Przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego związanymi z niewłaściwym prowadzeniem XLII sesji absolutoryjnej oświadczam, że  zaistniała sytuacja w żadnej mierze nie wyniknęła z mojej złej woli czy też z nieznajomości prawa, a wyłącznie z winy Starosty Gnieźnieńskiego.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS