http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Samorząd

Samorząd (396)

Lewica gotowa do wyborów

Sojusz Lewicy Demokratycznej podał nazwiska swoich kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych. Partia oddelegowała przede wszystkim bardzo szeroką listę kandydatów do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Dziś również mówiono o programie wyborczym Tomasza Budasza i wielu zbieżnych kierunkach działania obecnego prezydenta, z którym SLD tworzy koalicję wyborczą do Rady Miasta Gniezna.

Czy wybory rozwiążą problem przejazdu kolejowego?

Kandydaci prezydenta Tomasza Budasza do Rady Miasta Gniezna będą chcieli ponownie zainicjować rozmowę na temat przejazdu kolejowego na Dalkach. Do tego zagadnienia postanowił powrócić dziś Tomasz Dzionek, radca prawny i kandydat na radnego w okręgu, na terenie którego jest usytuowany ten słynny łącznik komunikacyjny.

Etykiety

Masowy grób włoskich żołnierzy pod Kiszkowem? Fryzjer komendanta obozu wyjawia tajemnicę!

Być może zbliża się ten dzień w którym odkryjemy sekret masowych grobów włoskich żołnierzy, zamordowanych przez Niemców w 1944 roku w okolicach Kiszkowa! Moje kilkuletnie śledztwo dziennikarskie i odzew Czytelników (w tym tych mieszkających poza granicami Polski) spowodował, że zdobyłem nowe informacje. Ów nowy trop wskazuje, że włoskich żołnierzy rozstrzelano i zakopano w dwóch miejscach: w samym Kiszkowie i pod Kiszkowem!

Więcej

Z nową halą sportową w nowy rok szkolny!

W tym roku wojewódzka inauguracja roku szkolnego miała miejsce w Gnieźnie. Okazja podwójna, bo to tutaj właśnie, w Gnieźnie swój początek 100 lat temu miało powstanie wielkopolskie. Patrząc natomiast z perspektyw narzucanych dziś przez współczesność,  było można pochwalić się finałem inwestycji w postaci oddawanej do użytku, długo wyczekiwanej hali sportowej.

Etykiety

Nowy żłobek będzie działał od poniedziałku

Od poniedziałku będą tutaj uczęszczać nasi najmłodsi mieszkańcy. Filia Żłobka Miejskiego przy ulicy Sikorskiego jest gotowa na rozpoczęcie swojej działalności. W planach władz miejskich będą teraz kolejne tego typu placówki, bo liczba urodzeń w Gnieźnie rośnie w bardzo szybkim tempie. Działania zmierzająca do utworzenia następnych miejsc żłobkowych na terenie Gniezna mają zostać podjęte w niedalekiej przyszłości.

Etykiety

Radnego z prezydentem słowna wojenka o żłobek

Prezydent Tomasz Budasz musiał tłumaczyć się radnym z tego, dlaczego postanowił, że filia nowego żłobka miejskiego powstanie w lokalach należących do innego podmiotu, zamiast wykorzystać do tego celu zasoby miejskie. Jeden z radnych opozycji bardzo poważnie posprzeczał się wczoraj w tej sprawie z prezydentem, który bronił swojej decyzji.

Etykiety

Ile pieniędzy na koncie ma Urząd Miejski?

Na środowe popołudnie zostało zwołane posiedzenie Rady Miasta Gniezna. Większość poddawanych pod głosowanie uchwał przyjmowano prawie jednomyślnie. Kilka punktów wywołało jednak dyskusję, która momentami była dość gorąca, a jedna z nich dotyczyła płynności finansowej Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS