http://informacjelokalne.pl/images/banners/baner01a.jpg

Samorząd

Samorząd (290)

Na złodzieju czapka gore, czyli jak Marszałek Woźniak próbuje uniknąć odpowiedzialności za swoje decyzje

Marszałek M. Woźniak tak się przejął moim tekstem pt. „Cała prawda o tym, jak Platforma zabrała 50 mln na gnieźnieński szpital”, że napisał polemikę. Obwieścił mieszkańcom naszego powiatu, że się cieszy, iż „łączy nas”, czyli rzekomo mnie z Nim „troska o dobrą opiekę zdrowotną mieszkańców Ziemi Gnieźnieńskiej”. Szkoda tylko, że nie wyjawił na czym ta Jego troska polega. Bo ja skutecznie zabiegałem o środki zewnętrzne na rozbudowę szpitala.

Etykiety

Marszałek Marek Woźniak odpowiada posłowi Zbigniewowi Dolacie

Odnosząc się do tekstu opublikowanego na www.informacjelokalne.pl w dniu 17 listopada tego roku pt. „Cała prawda o tym, jak Platforma zabrała 50 mln na gnieźnieński szpital”, będącego autorstwa Pana Posła Dolaty informuję, że bardzo się cieszę, że łączy nas troska o dobrą opiekę zdrowotną mieszkańców Ziemi Gnieźnieńskiej, co Pan Poseł potwierdził wspominając unijną dotację w wysokości 16 mln zł, którą Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył z puli dostępnych mu środków finansowych UE w perspektywie lat 2007 – 2013.

Historyczne wydarzenie! Polski Związek Eksploratorów powołany!

Dzisiaj w Gnieźnie zorganizowano historyczne wydarzenie. Odbył się bowiem założycielski zjazd Polskiego Związku Eksploratorów w którym wzięło udział blisko 60 osób, reprezentujących ponad dwadzieścia stowarzyszeń i fundacji z całej Polski. Głównym punktem zjazdu było przyjęcie statutu i powołania zarządu. Ponad 6-godzinna dyskusja zakończyła się pamiątkową fotografią oraz zwiedzaniem Muzeum Techniki i Machin Wojennych w Gnieźnie. Gniezno zostało również wybrane na siedzibę PZE.

Dzieje się w PWSZ: nowe projekty, nowe inicjatywy

Przekazanie przez prof. dr hab. Janusza Wiśniewskiego, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie sztabki złota na rzecz leczenia Bartosza Labrenza za pośrednictwem GTM Start Gniezno, było najważniejszym momentem konferencji prasowej, która odbyła się w siedzibie uczelni. Ale jak się okazało, PWSZ przedstawiło także inne projekty, które w najbliższym czasie będą realizowane.

Etykiety

Historyczne warsztaty w Żydowie! Upieczono 1300 rogali!

Dzisiaj w godzinach popołudniowo-wieczornych w Szkole Podstawowej w Żydowie odbyły się Warsztaty Kulinarne Pieczenia Tradycyjnych Rogali. W przedsięwzięciu tym wziął udział także Tadeusz Szymanek, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo, jak również przedstawiciele naszej redakcji. Efektem – trwających kilka godzin warsztatów – było przygotowanie ponad 1300 rogali! Zostaną one rozdane podczas Narodowego Święta Niepodległości w Czerniejewie i Żydowie!

Etykiety

Nadchodzi zima, pamiętajmy o bezdomnych

Zima i silne mrozy to najtrudniejsza pora do przetrwania dla osób bezdomnych, samotnych, nieporadnych, niedołężnych, jak również znajdujących się pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Mowa tutaj o ludziach przebywających na powietrzu lub w pomieszczeniach, które nie są ogrzewane. Coraz częściej w tym okresie słyszymy o osobach, które zmarły z wyziębienia. Zaczął się czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, a takich mamy sporo na terenie naszego miasta. Wystarczy kilka godzin, by doszło do wychłodzenia organizmu i śmierci.

Etykiety

W gminie Łubowo będzie jeszcze bezpieczniej! Na wodzie

Do strażaków z OSP w Łubowie i Lednogórze dotarły już dwie łodzie ratownicze, których zakupu dokonały władze gminy z dofinansowaniem z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. - Uważamy, że musimy cały czas wyposażać straż pożarną w nowoczesny sprzęt, ponieważ oni muszą się czuć w tym co robią, bezpiecznie – podkreśla Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Etykiety

„Głębiej spojrzeć na tajemnicę ludzkiego życia”

- Kochani siostry i bracia! Popołudnie uroczystości Wszystkich Świętych, msza święta sprawowana w kościele świętych Piotra i Pawła, a przed nią również nasza wspólna modlitwa na cmentarzu za naszych bliskich zmarłych pozwalają nam głębiej spojrzeć na tajemnicę ludzkiego życia. Wpisana jest w nią niewątpliwie prawda o świętych obcowaniu, o wspólnocie wszystkich świętych, których właśnie dzisiaj w tym dniu wspominamy, ale też prawda o naszym doczesnym życiu. O życiu i umieraniu o przechodzeniu przez bramę śmierci – powiedział w homilii w czasie mszy świętej  po procesji przez cmentarz ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski.

Ciekawe znaleziska w Starym Ratuszu

Stare gazety, książki, dokument tożsamości, butelki i inne przedmioty znaleziono podczas remontu Starego Ratusza w Gnieźnie. Robotnicy remontujący wnętrza budynku natrafili przypadkowo na takie właśnie, historyczne pamiątki, część z nich ukryta była pod podłogą. Teraz, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zostaną one przekazane do Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS