Samorząd

Samorząd (243)

Czy radni PiS-u byli szantażowani?

Odczucia polityków PiS-u po wczorajszym posiedzeniu Rady Powiatu Gnieźnieńskiego są bardzo jednoznaczne. W ich ocenie wszyscy radni opozycji oraz Ziemi Gnieźnieńskiej nie znają podstawowych zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. Najbardziej jednak jest krytykowany przewodniczący Dariusz Igliński, który w ocenie lidera Prawa i Sprawiedliwości powinien honorowo teraz podać się do dymisji.

Platforma ocenia negatywnie pracę Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego

Radni opozycji już zapowiedzieli, że nie będą głosowali za udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, na czele którego stoi starosta Beata Tarczyńska. Kluczowe  głosowanie w tej sprawie zostało zaplanowane na czwartkowe posiedzenie Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, które  będzie odbywało się w godzinach popołudniowych.

„Nowotwór we wczesnej fazie jest najczęściej wyleczalny”

Po raz drugi w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie zorganizowano Forum Zdrowia, podczas którego były omawiane szczegółowo działania podejmowane w zakresie ochrony zdrowia. Głównym tematem były tym razem badania profilaktyczne, które prowadzą władze powiatowe we współpracy z NFZ oraz innymi samorządami, jak się okazuje w coraz szerszym zakresie.

Etykiety

Pomysł na Parowozownię: muzeum, mieszkania, przemysł...

Teren inwestycyjny gnieźnieńskiej Parowozowni został podzielony na trzy części: muzealno-usługową, mieszkalną i przemysłową. Wynikiem ustaleń jest zielone światło dla ulokowania na historycznym terenie w obu halach wachlarzowych muzeum kolejnictwa. Wygrały także dwie inne koncepcje utworzenia w dalszej części terenu osiedla mieszkaniowego, a na samym końcu terenów przemysłowych.

Etykiety

Parowozownia – która koncepcja zwycięży?

W piątkowe popołudnie mamy poznać ostateczny kształt koncepcji gnieźnieńskiej Parowozowni, powstającej przy udziale specjalistów różnych dziedzin. Dziś zostały zaprezentowane wstępne koncepcje dotyczące tworzonego planu szczegółowego zagospodarowania dla tego terenu. Wśród pomysłów jest koncepcja kompleksu gastronomiczno-wystawienniczego, a także budowa przejścia dla pieszych oraz utworzenie osiedla mieszkalnego.

Etykiety

Seniorzy gotowi na start

Trwa akcja sportowa dla osób starszych prowadzona na terenie Stref Aktywności Seniora w Gnieźnie. Pod okiem fizjoterapeuty Lady Cat Family Fitness & Wellness, w trzy weekendy czerwca instruktorzy pokazują, jak korzystać z urządzeń do treningu na świeżym powietrzu przeznaczonych dla osób starszych. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Miejska Rada Seniorów w Gnieźnie.

Etykiety

Rusza budowa sali sportowej w Dębnicy! Umowa z wykonawcą podpisana!

Dzisiaj władze samorządowe Gminy Kłecko reprezentowane przez Adama Serwatkę, burmistrza Gminy oraz Skarbnika Gminy - Irenę Czajkę przy współobecności Janusza Stypy, dyrektora SP w Dębnicy podpisały umowę z wykonawcą PKOB WEGNER na rozbudowę Szkoły Podstawowej w Dębnicy o specjalistyczne pracownie wraz z budową sali sportowej. W imieniu wykonawcy robót umowę podpisał wiceprezes zarządu Bartosz Golis. Firma WEGNER z Rudek koło Trzemeszna stała się tym samym głównym wykonawcą bardzo wyczekiwanej w gminie Kłecko inwestycji, jaką jest kompleksowa rozbudowa placówki oświatowej.

Etykiety

Trzy miejskie przedszkola z nowymi dyrektorami

Znamy już ostateczne rozstrzygnięcia we wszystkich konkursach na stanowiska dyrektorów w gnieźnieńskich przedszkolach. W trzech placówkach nastąpiły zmiany, a w dziewięciu pozostałych powierzono tę funkcję obecnym dyrektorom. Teraz kolejna komisja konkursowa będzie wybierać dyrektorów dla pięciu placówek szkolnych, w których kadencje dyrektorskie dobiegają właśnie końca.

Subskrybuj to źródło RSS