Samorząd

Samorząd (306)

Kolejne środki unijne dla gminy Kłecko i „Traktu Piastów”

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał 18 umów z beneficjentami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ze środków europejskich przeznaczonych na realizację strategii rozwoju lokalnego skorzystają dwa podmioty z powiatu gnieźnieńskiego: Gmina Kłecko i Lokalna grupa działania „Trakt Piastów”.

Trzej Królowie przeszli ulicami Gniezna!

„Bóg jest dla wszystkich” - tak brzmiało hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli, który po raz szósty przeszedł dzisiaj ulicami Gniezna. W tym roku uczestnicy Orszaku nie ruszali z trzech stron miasta, tylko z jednego miejsca - placu za III LO w Gnieźnie skąd powędrowali ul. Chrobrego w kierunku katedry. Orszakowi tradycyjnie już towarzyszyły tłumy mieszkańców Gniezna i okolic. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z gnieźnieńskiego Orszaku Trzech Króli.

Winiary powitały Nowy 2018 Rok!

Mieszkańcy Winiar hucznie powitali Nowy 2018 Rok! Na całym osiedlu już od godz. 23.00 słychać było wystrzały petard a na niebie można było zobaczyć piękny spektakl sztucznych ogni. Kulminacyjny moment nastąpił tradycyjnie o północy. Zapraszamy na krótką fotorelację z powitania Nowego Roku na gnieźnieńskich Winiarach.

Etykiety

To był dobry rok dla Powiatu Gnieźnieńskiego

Mijający rok 2017 był dla Powiatu Gnieźnieńskiego czasem wytężonej pracy, realizacji wielu inicjatyw i podejmowania trudnych decyzji.  Podsumowując minione dwanaście miesięcy mogę z dumą powiedzieć, że spośród wielu działań, które od początku obecnej kadencji samorządu są wymieniane jako priorytetowe, kolejne doczekały się realizacji.

Wigilia Stowarzyszenia MAKI

Dziś swoją wigilię w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie zorganizowało Sstowarzyszenie MAKI, które prowadzi Dom Tęcza. To tam codziennie spotykają się ze sobą osoby dorosłe intelektualnie niepełnosprawne. Wspólne spotkanie było okazją do wzajemnych podziękowań dla terapeutów i darczyńców.

Subskrybuj to źródło RSS