Samorząd

Samorząd (232)

Bezpłatne badania dla cukrzyków

Wszystkie osoby z terenu powiatu gnieźnieńskiego chore na cukrzycę, do grudnia br. mogą skorzystać z oferty bezpłatnego badania fizykalnego stóp oraz porad w zakresie profilaktyki rozwoju Zespołu Stopy Cukrzycowej.

Co dalej z parowozownią?

Tytułem zakończenia 8. Dni Pary w Gnieźnie przygotowano debatę społeczną na temat przyszłości parowozowni. Swoją koncepcję najpierw przedstawił w imieniu Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, jego prezes - Krzysztof Modrzejewski. Następnie padły też dwie dość ciekawe propozycje, które brzmią bardzo sensownie. Głos zabrał także senator Robert Gaweł, który czyni starania na szczeblu centralnym, by część kompleksu budynków zagospodarować na muzeum kolejnictwa.

Skwer im. Adama Borysa ps. „Pług” już gotowy!

Za tydzień w Gnieźnie czeka nas kolejna uroczystość o charakterze patriotycznym. Zostanie odsłonięty pamiątkowy obelisk, który będzie poświęcony pamięci pierwszego przywódcy słynnego „Parasola”. Mało kto wie, że bohater pochodził z Niechanowa, uczył się w Gnieźnie, a resztę swojego powojennego życia spędził w Witkowie, gdzie zmarł w 1986 roku.

Etykiety

„Najważniejsze jest to, by każdy strażak z akcji wracał cało do swojej komendy i do swojej rodziny”

Dzisiaj obchodzono Dzień Strażaka w Gnieźnie. Z tej okazji ulicami centrum miasta ruszył uroczysty przemarsz, który prowadził z komendy do katedry, gdzie została odprawiona msza święta w intencji strażaków. Następnie odbył się apel świąteczny, który połączono z awansami zawodowymi oraz innymi wyróżnieniami, a potem również biesiadą przy kiełbasie i grochówce.

Etykiety

Gniezno miastem alkoholików?

Temat problemów alkoholowych, które trapią rzekomo mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski, nigdy wcześniej nie miał chyba tak poważnego wydźwięku, bynajmniej podczas sesji Rady Miasta Gniezna. Stało tak się w czasie trwania środowej sesji absolutoryjnej, a temat wywołał niespodziewanie radny Marek Zygmunt z klubu opozycyjnego „Samorządni”. Przez zupełny przypadek, ale jak na ironię, nagle dyskusja przeszła do innego zagadnienia i poprowadziła wprost do tematu budowy cmentarza komunalnego na terenie miasta.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS