http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Powiatowe Targi Edukacyjne” w Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie

Wyróżniony „Powiatowe Targi Edukacyjne” w Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie

Powiatowe Targi Edukacyjne organizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Centrum Kształcenia Praktycznego w Gnieźnie, które odbędą się 21 lutego, mają na celu zapoznanie uczniów oraz ich rodziców z ofertą edukacyjną publicznych szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński na rok szkolny 2019/2020.


Celami nadrzędnymi, które przyświecają organizatorom są przede wszystkim: pomoc osobom/uczniom szkół podstawowych oraz gimnazjum, zainteresowanym ofertą edukacyjną, zapoznaniem się z oczekiwaniami i wymogami lokalnego rynku pracy, uzyskaniem informacji na temat możliwości zdobycia nowych kwalifikacji, a wystawcom zaprezentowanie swoich profili działalności.

Informacje organizacyjne
Uczniowie szkół zainteresowanych ofertą prezentowaną na Targach będą odwiedzać Wystawców według wcześniej ustalonych godzin. Organizator  zapewnia każdemu z wystawców bezpłatne miejsce wystawowe. Warunkiem udziału w Targach jest przesłanie potwierdzenia uczestnictwa drogą e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na nr tel.: 61 426 53 41 do dnia 06.02.2019r.

Harmonogram imprezy:
1. 9:00 – 9:15 - powitanie uczniów,  nauczycieli, rodziców oraz przedstawicieli zaproszonych szkół;
2. 9:15 - 14:00 – zapoznanie uczniów z bieżącą ofertą edukacyjną (podział na grupy szkołami);

Wydarzenia towarzyszące:
1. Dyżur doradcy zawodowego w godz. 10.00 - 15.00 – konsultacje indywidualne należy wcześniej uzgodnić telefonicznie (61 426 53 41);
2. Warsztaty  pt. „Zawodowe rozmaitości - jest w czym wybierać" godz. 10.30 – 11.30 oraz 12.30 – 13.30 - prowadzi Joanna Kozielska oraz Paweł Czarnecki;
3. Zwiedzanie pracowni CKP w godz. 10.00 – 14.00 co 0,5 godz. począwszy od godz. 10.00 (zbiórka przy recepcji CKP).

Nabór do szkół ponadpodstawowych na rak szkolny 2019/2020 w placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński, Zarząd Powiatu oraz Wydział Edukacji – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i rodziców, których dotyczy tzw. „podwójny nabór” do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020 – rozpoczęli działania oraz kampanię informacyjną, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i niepokoje związane z zaistniałą sytuacją. Po analizie danych od dyrektorów szkół, placówki podległe starostwu są przygotowane do przyjęcia absolwentów klas 3 gimnazjum i klas 8 szkoły podstawowej. P.o. dyrektora Wydziału Edukacji Łukasz Kaszyński odbył już spotkanie z rodzicami uczniów uczęszczających do szkół w Kiszkowie. W kalendarzu zaplanowano kolejne spotkania z zainteresowanymi w poszczególnych gminach Powiatu Gnieźnieńskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.