http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W nagrodę pojadą na wycieczkę do Szwecji!

Wyróżniony W nagrodę pojadą na wycieczkę do Szwecji!

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gnieźnie przystąpił do ogólnopolskiego konkursu ekologicznego „Szwecja z klasą”. Wychowankowie postawili na kampanię promującą upcykling.W realizację zamierzonych celów udało im się pozyskać znaczną część środowiska lokalnego, władz miasta i powiatu oraz lokalnych mediów.


Woreczki ekologiczne wielokrotnego użytku na warzywa i owoce, które wychowankowie metodą upcyklingu pozyskali ze starych firan, zyskały uznanie jury.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii zajął I miejsce w tym konkursie pokonując 28 szkół. Nagrodą jest dwudniowa wycieczka do Szwecji dla klasy ósmej, która przystąpiła do konkursu. Ośrodek angażuje się systematycznie na rzecz ekologii: zbiera makulaturę w ciągu roku, przystępuje do udziału w Ekoliderze, zbiera kasztany, segreguje śmieci, promuje piesze wędrówki.

W najbliższy piątek o godzinie 16.30 wychowankowie pod opieką wychowawców wesprą akcję zainicjowaną przez gnieźnieńskich radnych #TrashChallange - zdeklarowali pełną gotowość do sprzątania terenu przy jeziorze Winiary.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.