http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Biesiada z folklorem w Kłecku

Wyróżniony Biesiada z folklorem w Kłecku

Park Miejski w Kłecku wypełnił się wczoraj folklorem. To dzięki współpracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku, Centrum Kultury eSTeDe i gnieźnieńskiego Starostwa. Tańce ludowe, gwara wielkopolska i ciekawe warsztaty dla dzieci przygotowane między innymi przez Malarzy Ulotnych zdominowały Biesiadę z Folklorem w amfiteatrze Parku Miejskiego w Kłecku.


Krótkiego otwarcia imprezy dokonali Anna Jung, wicestarosta gnieźnieński, Daria Danik, dyrektorka Wydziału Kultury i Spraw Społecznych w starostwie gnieźnieńskim oraz dyrektor MGOK w Kłecku – Robert Zgoła. Po otwarciu prowadzenie przekazano Szczunowi z Kareji, który rzecz jasna w gwarze poprowadził całość działań na scenie.

Nasz redakcyjny kolega Jarek Mikołajczyk jako Szczun z Kareji potrafił rozbawić publiczność i przygotować na dalsze wydarzenia. Jako pierwszy na scenie pojawił się Zespół Tańca Ludowego Gniezno w wiązance tańców szamotulskich, poprzedzonych krótkim występem kapeli ZTL Gniezno pod kierunkiem Jarosława Kusza.

Jak przystało na biesiadę był też czas na tańce pod sceną z udziałem publiczności. Warsztaty prowadziła Irena Kolanowska, kierownik artystyczna ZTL Gniezno. W tej części jak w późniejszych warsztatach tańczyła także związana z Kłeckiem wicestarosta Anna Jung. Po krótkim występie Szczuna z Kareji na scenie pokazał się Chór Tylko Echo pod kierunkiem Roberta Zgoły. Również ten występ został świetnie przyjęty.

W międzyczasie odbywały się warsztaty plecenia wianków, oraz szereg warsztaty robienia eko-torem i animacje przygotowane przez Malarzy Ulotnych z Gniezna. Trzeba przyznać, że młodzi ludzie potrafili zaopiekować się twórczo dziećmi przez cała Biesiadę. W dalszej części tancerze z ZTL Gniezno przeprowadzili warsztaty taneczne dla dzieci po nich był czas na wspólne śpiewanie i warsztaty taneczne dla dorosłych. Na koniec Szczun z Kareji zaprosił wszystkich do udziału w ognisku z gitarą. Tutak po pieczeniu kiełbas usiadł z gitarą Robert Zgoła by grać i śpiewać ulubione przeboje.

Biesiada z Folklorem nie tylko przyciągnęła w Kłecku sporo osób ale też zapewne przy kontynuacji i poszerzenie formuły o zespoły ludowe spod stodół i strzech może stać się ciekawą imprezą cykliczną.

Fot. Maciej Braciszewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.