http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zdrowie mieszkańców priorytetem dla władz powiatu. Umowa na 50 mln zł kredytu podpisana!

Wyróżniony Zdrowie mieszkańców priorytetem dla władz powiatu. Umowa na 50 mln zł kredytu podpisana!

Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński i wicestarosta Anna Jung, spotkali się dzisiaj z dziennikarzami i przedstawili informacje dotyczące aktualnych działań Zarządu Powiatu w obszarze ochrony zdrowia, w tym w szczególności w zakresie funkcjonowania Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Dowiedzieliśmy się m.in. o zatrudnieniu nowych ortopedów, jak również o podpisaniu umowy przez Szpital na zaciągnięcie pożyczki na dalszą rozbudowę szpitala.


Krótszy czas oczekiwania na ortopedii
Od 1 lipca na gnieźnieńskiej ortopedii pracuje pięciu nowych lekarzy. Po przeprowadzonym postępowaniu konkursowym Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie wzbogacił się o specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Dzięki pozyskaniu nowych specjalistów znacznie skróci się czas oczekiwania na przyjęcie na oddział, a także skrócą się kolejki na zabiegi endoprotez stawu biodrowego i kolanowego. Nowi ortopedzi: dr n. med. Maciej Krajewski, lek. Tomasz Ciesielski, lek. Andrzej Krynicki, lek. Jędrzej Gierszewski i lek. Maciej Leciejewski.

Szpital dobrze zarządzany
W dniach 17-19 czerwca 2019 r. odbył się audyt systemu zarządzania wg norm ISO 9001 i ISO/IEC 27001. Wyniki audytu są pozytywne, system zarządzania wdrożony w Szpitalu spełnia wymagania przedmiotowych norm.

TOPSOR, czyli sprawniej w ratowaniu życia
Dnia 26 czerwca 2019 r. Szpital podpisał umowę partnerską z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym i innymi podmiotami  z Województwa Wielkopolskiego, w których funkcjonują szpitalne oddziały ratunkowe w ramach realizacji projektu pt. Tryby Obsługi Pacjenta w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (TOPSOR).

Umowa na 50 mln zł kredytu podpisana
Z kolei 18 czerwca Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie podpisał umowę z BFF Polska o pożyczkę z limitem odnawialnym do maksymalnej wysokości 50 mln zł. Dzięki tej umowie szpital posiada zabezpieczone środki na dalszą rozbudowę lecznicy. Zgodnie z umową szpital będzie płacił tylko za wykorzystany limit. Dyrekcja zdając sobie sprawę z wysokości pożyczki i wiążącym się z tym ryzykiem, podjęła decyzję o nie uruchamianiu całej linii kredytowej od razu, a tylko o wykorzystywaniu środków w miarę potrzeb, tak by nie generować dodatkowych kosztów wynikających z obsługi limitu.

Negocjacje z głównym wykonawcą
Dyrekcja Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie mimo złożonego oświadczenia o odstąpieniu od umowy z Głównym Wykonawcą, nadal prowadzi rozmowy mające na celu poszukanie wyjścia z kryzysowej sytuacji. 01 lipca 2019 roku rozpoczęła się na budowie inwentaryzacja, w której udział biorą przedstawiciele GW oraz Zamawiającego. Od pojawienia się pierwszych informacji o rezygnacji wykonawcy z dalszych robót na szpitalu, odbyło się  kilkanaście spotkań przedstawicieli Szpitala i Powiatu z wykonawcą. Rozmowy cały czas trwają, jednakże zapadła decyzja o rozpoczęciu inwentaryzacji, tak by w przypadku nie znalezienia kompromisu Szpital mógł niezwłocznie rozpocząć procedurę wyboru nowego wykonawcy.

Nowa osoba w szpitalu odpowiedzialna za inwestycje
Od początku czerwca 2019 r. Szpital Pomnik Chrztu Polskie w Gnieźnie wzbogacił się o nowego zastępcę dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych został nim Zbigniew Beneda. Do głównych obowiązków nowego zastępcy dyrektora należą przede wszystkim kwestie związane z wszelkimi inwestycjami prowadzonymi w Szpitalu.

Po pomoc dla szpitala z Ministerstwa Zdrowia
Władze powiatu zabiegają o pomoc dla szpitala w Ministerstwie Zdrowia. W dniu 2 lipca 2019 roku odbyło się w Sejmie RP spotkanie z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia Panem Maciejem Miłkowskim. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński, Wicestarosta Gnieźnieński Anna Jung, dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie Michał Ogrodowicz, zastępca dyrektora ds. lecznictwa szpitala Mateusz Hen, poseł Paulina Henning-Kloska i poseł Paweł Arndt

Tematem spotkania były sprawy związane z problemami szpitali powiatowych w dostosowaniu do wymogów ministerialnych i ich problemy finansowe na przykładzie Szpitala Pomnik Chrzty Polski w Gnieźnie. Podczas spotkania przedstawiony został również Wniosek o dotację z rezerwy ogólnej budżetu państwa kierowany do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.