http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowe technologie w gminie Łubowo! „VR Inkubator – zaprojektuj swój biznes”

Wyróżniony Nowe technologie w gminie Łubowo! „VR Inkubator – zaprojektuj swój biznes”

– VR Inkubator będzie miejscem powstawania i rozwoju biznesu poprzez możliwość korzystania z licznych usług doradczych i szkoleniowych oraz nowoczesnej i zróżnicowanej przestrzeni – tak o nowej inwestycji w gminie Łubowo, bardzo prestiżowej, która powstanie bezpośrednio przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Fałkowie, mówią jej pomysłodawcy. Wczoraj w Urzędzie Gminy Łubowo podpisano umowę w tej sprawie.


Jak już informowaliśmy, wczoraj w Urzędzie Gminy w Łubowie, Wojciech Jankowiak – wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Szymon Cieśla, prezes DC Centrum sp. z o.o. podpisali umowę na „VR Inkubator – zaprojektuj swój biznes” w ramach Działania 1.3 Wsparcie przedsiębiorczości i infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego, Poddziałanie 1.3.2 Poprawa jakości usług na rzecz inkubacji przedsiębiorstw WRPO.

Jak wyjaśnia Marcin Król z firmy MTD Consulting (który wraz z DC Centrum tworzą VR Inkubator) inwestycja ta ma być stworzona dla całego powiatu gnieźnieńskiego, a nawet szerzej dla regionu. - Beneficjentem projekty jest DC Centrum sp. z o.o., instytucja otoczenia biznesu. Kwota całkowita projektu wynosi 9.164.225,45 zł, a kwota dofinansowania to 5.622.494,83 zł. Projekt zostanie zrealizowany do końca września 2021 r. - wyjaśnia M. Król.

Pomysłodawcy VR Inkubator na każdym kroku podkreślają, że projekt ma służyć całemu powiatowi gnieźnieńskiemu, stąd zapewne na podpisanie umowy do Łubowa przyjechali wczoraj: Anna Jung, wicestarosta gnieźnieński, Jarosław Grobelny, zastępca prezydenta Gniezna, Maria Suplicka, wójt gminy Gniezno, Marian Gadziński, burmistrz gminy Witkowa, Krzysztof Dereziński, burmistrz gminy Trzemeszna, Tadeusz Szymanek, burmistrz gminy Czerniejewa, Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo, Artur Hańczak, wójt gminy Mieleszyn i Szymon Robaszkiewicz, wójt gminy Niechanowo.

– Decyzja, którą swego czasu podjął wójt Łozowski, by na terenie gminy Łubowo powstała Specjalna Strefa Ekonomiczna, przynosi rezultaty. Najpierw wsparcie samej strefy, uzbrojenie, drogi kanalizacja, energia elektryczna, itd., to spowodowało, że tym terenem interesują się różne podmioty. A dzisiaj inwestycją towarzyszącą jest powstanie inkubatora przedsiębiorczości. Tego typu projekty są jak najbardziej mile widziane – komentuje podpisanie umowy Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. – Chcemy aby tego typu obiekty, o wysokim poziomie usług dla przedsiębiorców, instytucji otoczenia biznesu powstawało jak najwięcej i to świetnie współgra z istniejącą Strefą – dodaje.

Jak zaznaczają beneficjenci projektu VR Inkubator będzie miejscem powstawania i rozwoju biznesu poprzez możliwość korzystania z licznych usług doradczych i szkoleniowych oraz nowoczesnej i zróżnicowanej przestrzeni. Inkubator będzie miał swoją siedzibę przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Fałkowie. Będzie to trzy kondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni wynoszącej 1435,28 mkw w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wielkiego zadowolenia z faktu, że inkubator powstanie w gminie Łubowo i przy strefie ekonomicznej, nie kryje wójt gminy, Andrzej Łozowski. – Budowa VR Inkubatora na terenie naszej gminy, w Fałkowie przy zjeździe na Specjalną Strefę Ekonomiczną, to bardzo ważna sprawa, nie tylko dla gminy Łubowo, ale dla całego regionu. VR Inkubator czyli podnoszenie konkurencyjności dla małych i średnich przedsiębiorstw. To jest korzystanie z usług VR Inkubatora, założenie własnego biznesu i wiele innych spraw z których będą mogły korzystać firmy oraz mieszkańcy gminy i powiatu – uważa A. Łozowski. – VR Inkubator to jest inwestycja za ponad 9 mln złotych i będzie zrealizowana do września 2021 roku. Myślę, że VR Inkubator w połączeniu ze Specjalną Strefą Ekonomiczną, będzie tworzył dobre warunki dla biznesu, dla nowych technologii. Oprócz tego jest tam również programowanie, czyli nie korzystanie z gotowych programów, tylko przygotowanie programów, nauka programowania. VR Inkubator będzie miał wszechstronne zastosowanie dla szerokiego spectrum społeczeństwa – zaznacza A. Łozowski.

Na terenie VR Inkubatora do dyspozycji będą: sale przystosowane do korzystania z technologii VR; sale konferencyjne o powierzchni od 11 mkw do 160 mkw; open space (łącznie 50 stanowisk); biura indywidualne (łącznie 10 stanowisk); archiwum; chill zone; pokój rodzica oraz stołówka i jadalnia.

Zadowolenia z powstania VR Inkubatora nie kryją także wspomniani wcześniej włodarze gmin powiatu gnieźnieńskiego, którzy liczą, że obecność takiej instytucji w ich regionie wzmocni konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw, a także przyczyni się do rozwoju technologicznego regionu

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.