http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Od rzemiosła do uniwersytetu”

Wyróżniony „Od rzemiosła do uniwersytetu”

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie zorganizowali wczoraj konferencję: „Kształcenie dualne. Od rzemiosła do uniwersytetu”, która odbyła się w siedzibie Instytutu Kultury Europejskiej UAM.


Gościem specjalnym konferencji był Jacek Tomczak – poseł na Sejm RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Rzemiosła, współautor i poseł sprawozdawca zmiany Ustawy o rzemiośle z 2015 r. Wielokrotnie nagradzany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą za działalność na rzecz rzemiosła oraz szkolnictwa zawodowego. A także wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PSL Koalicja Polska.

W ramach konferencji odbył się panel dyskusyjny poświęcony prezentacji oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia dualnego rzemiosła oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Spektakularnym podsumowaniem konferencji był z kolei pokaz praktycznych umiejętności mistrzów rzemiosła i uczniów Cechowej Szkoły Rzemieślniczej w Gnieźnie. W jego ramach zaprezentowano samochód szkoleniowy, no i jego możliwości!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.