http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prawie 100 tysięcy dla gminy Łubowo

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

„Szatnia na medal” to program, dzięki któremu samorządy lokalne mogą pozyskiwać dofinansowanie inwestycji polegających na remontach lub budowie nowych szatni na obiektach sportowych. Maksymalne dofinansowanie, jakiego może udzielić samorząd województwa w tym programie to 100 tysięcy złotych.


Dofinansowanie zawsze wynosi około 50 proc. wartości inwestycji, o której mowa we wniosku złożonym w urzędzie marszałkowskim. W ramach programu, już niedługo, zostanie ukończona budowa modułowego zaplecza szatniowo–magazynowo–sanitarnego przy boisku sportowym w Fałkowie w gminie Łubowo.

- Wspólnie z Andrzejem Łozowskim, wójtem Łubowa, właśnie podpisaliśmy umowę na dofinansowanie tej inwestycji. Cieszę się ogromnie, że powstają kolejne obiekty w ramach programu „Szatnia na medal” w całym województwie wielkopolskim. Radość budzi również fakt, że nie tylko duże ośrodki potrafią sporządzić dobre wnioski i uzyskać dofinansowanie. W przypadku gminy Łubowo sięga ono prawie maksymalnego poziomu, bo kwota dotacji to 99.900 złotych, gratuluję – mówi Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.