http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Renata Rasińska dyrektorem Centrum Usług Wspólnych

Wyróżniony Renata Rasińska dyrektorem Centrum Usług Wspólnych

Od 1 stycznia rozpoczęło działalność Centrum Usług Wspólnych, a pierwszym dyrektorem została dr inż. Renata Rasińska. CUW jest nową jednostką budżetową Powiatu Gnieźnieńskiego, której głównym zadaniem ma być optymalizacja wydatków przeznaczonych na obsługę jednostek edukacyjnych w pionie administracyjnym.


CUW został powołany uchwałą Rady Powiatu Gnieźnieńskiego przyjętej w dniu 28 listopada 2019 roku. Powołanie CUW zostało również zapisane w Programie Postępowania Ostrożnościowego przyjętego w dniu 20 grudnia ub. r. przez Radę Powiatu Gnieźnieńskiego.

Dr inż. Renata Rasińska posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w szkolnictwie, zarówno średnim jak i wyższym, w tym ponad 16 lat piastowała stanowiska związane z zarządzaniem uczelniami wyższymi, m.in. jako prorektor ds. studiów niestacjonarnych w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, kierownik Działu Nauczania i Studiów Podyplomowych w Wyższej Szkole Zawodowej „Kadry dla Europy” oraz jako kierownik Działu Nauczania i Planowania w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu.

Ostatnie dwa lata to praca w jednostce samorządu terytorialnego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, w Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

4 komentarzy

 • genio
  genio czwartek, 09, styczeń 2020 18:35 Link do komentarza Raportuj

  No cóż powołuje się CUW ze względu ponoć na oszczędności a jak się okazuje to księgowe ze szkół są zwalniane odbierają odprawy z tytułu zwolnienia następnie przechodzą na emeryturę i odbierają sobie odprawy emerytalne i dalej zatrudnione na 1/2 lub 3/4 w CUW -gdzie są te oszczędności . Robi się ludziom wodę z mózgu. Natomiast innych pracowników zwalnia się. Poczekamy trochę i NIK do Starostwa. Nie może tak być.

 • wyborca C
  wyborca C czwartek, 02, styczeń 2020 18:04 Link do komentarza Raportuj

  A dyrektora estede jak nie ma tak nie ma. Nikt nie chce z tymi władzami współpracować. Pewnie przywiozą kogoś spoza Gniezna, bo tu już nikt nie da się nabrać na dobrą wolę współpracy.

 • wyborca
  wyborca czwartek, 02, styczeń 2020 17:31 Link do komentarza Raportuj

  A dyrektora Estede nadal nie ma. Podobno nikt nie chce się zgodzić Pewnie wybiorą spoza Gniezna kogoś kto nie jest świadom co go czeka. Czekamy na dalszy cyrk

 • Marek
  Marek czwartek, 02, styczeń 2020 16:54 Link do komentarza Raportuj

  Teraz prosimy o informację ile obecnie, rocznie kosztowała obsługa administracyjna szkół powiatu gnieźnieńskiego. A za rok zobaczymy jak to wygląda w nowej strukturze urzędu powiatowego gdy będzie to robił CUW pod kierownictwem pani inżynier Renaty Rasińskiej? Mam nadzieję ,, że nie dojdzie do paraliżu ekonomicznego jednostek szkolnych. Oraz mam nadzieję, że oszczędności kasy powiatu gnieźnieńskiego będą z tego tytułu znaczące !

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.