http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Szukamy pamiątek po Antonim Jeśmontowiczu

Wyróżniony Szukamy pamiątek po Antonim Jeśmontowiczu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury  w Poznaniu oraz Czytelnia na Piętrze I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie organizują w dniu 13 marca 2020 r. spotkanie dla wszystkich miłośników stuki fotograficznej, teatru i rozmiłowanych w swoim mieście gnieźnian poświęcone mistrzowi fotografii artystycznej, teatralnej i studyjnej Antoniemu Jeśmontowiczowi.


Spotkanie jest elementem przygotowań do V Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki, a jego celem zainspirowanie fotografujących twórczością mistrza  do wykonania aktualnych zdjęć, które będą mogły być zaprezentowane podczas głównej festiwalowej wystawy pt. „Śladami mistrzów”.

Podczas spotkania sylwetkę mistrza zaprezentuje Krzysztof Szymoniak, a analizę jego twórczości przedstawi Bogusław Biegowski. W programie  będzie też czas na wspomnienia gnieźnian pamiętających zakład fotograficzny przy ul. Mieszka I.
http://informacjelokalne.pl/images/stories/2020/02/03/83946929_175348887146086_7162000820987232256_n.jpg?_t=1580734171

W tym miejscu organizatorzy zwracają się z gorącym apelem do mieszkańców miasta, którzy wśród rodzinnych pamiątek przechowują fotografie wykonane w atelier Pana Antoniego o ich udostępnienie celem prezentacji podczas spotkania.

Szczególnie zależy nam na portretach, zdjęciach ślubnych i np. komunijnych, ale z uwagą pochylimy się również nad każdą inną fotografią sygnowaną na odwrocie Foto-Studio – Antoni Jeśmontowicz i pochodzącą z okresu  1957-1989. Nie potrzebujemy oryginalnych odbitek wystarczą nam ich skany lub możliwość ich przefotografowania (jeżeli są np. wklejone do albumu lub oprawione w ramy). Wszelkie zgłoszenia i ew. pytania w tym temacie prosimy kierować telefonicznie do Władysława Nielipińskiego (607381330), lub emailem : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej tutaj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.