http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gmina Kłecko podsumowała akcję szycia maseczek

Wyróżniony Gmina Kłecko podsumowała akcję szycia maseczek

W poniedziałek, 18 maja burmistrz Gminy Kłecko, Adam Serwatka odwiedził miejsca, w których szyte były maseczki ochronne dla mieszkańców gminy i podziękował za włączenie się w wspólną akcję mającą na celu wsparcie działań związanych z COVID-19.


Na ręce dyrektorów placówek burmistrz złożył pisemne podziękowania, a paniom szyjącym maseczki przekazał kwiatowe upominki. Dzięki włączeniu się w akcję szycia maseczek, panie z jednostek opiekuńczych, nie tylko wsparły wyposażenie mieszkańców w środki ochronne, ale także nabyły nowe umiejętności krawieckie, które będą mogły wykorzystać w przyszłości w placówkach.

W akcję szycia zaangażowani byli pracownicy: Gminnego Żłobka w Kłecku, Niepublicznego Przedszkola Akademia Małego Odkrywcy w Kłecku oraz Salonu Sukien Ślubnych w Bojanicach. Łącznie zostało uszytych ponad 6500 maseczek ochronnych. Do każdej maseczki została doszyta metka z logo rocznicy lokacji miasta Kłecka. W ten sposób gmina upamiętniła przypadającą w tym roku rocznicę.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji udało się zaopatrzyć wszystkich mieszkańców w maseczki ochronne (wg deklaracji odbioru odpadów komunalnych) oraz zaoszczędzić środki na działania związane z COVID-19. Gmina zyskała również maszyny do szycia, które będą przekazane do MGOK w Kłecku i zagospodarowane na potrzeby prowadzonych zajęć.

Aby gotowe maseczki mogły trafić do mieszkańców, potrzebny był również sztab osób, który pomagały w segregacji i oznakowywaniu kopert oraz dostarczaniu maseczek do domostw.

Burmistrz podsumowując akcję podziękował dyrekcji i pracownikom MGOK Kłecko, paniom ze Szkoły podstawowej w Kłecku, radnym, sołtysom, gminnym jednostkom OSP, harcerzom i wolontariuszom. Dzięki wspólnym działaniom udało się osiągnąć zamierzony cel.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.