http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bank Spółdzielczy w Gnieźnie ma już 145 lat!

Wyróżniony Bank Spółdzielczy w Gnieźnie ma już 145 lat!

Bank Spółdzielczy w Gnieźnie w tym roku świętuje swój jubileusz 145-lecia istnienia. Z tej okazji w piątek 20 maja odbyła się uroczysta gala jubileuszowa. Na zaproszenie Zarządu Banku przybyli delegaci, Rada Nadzorcza oraz licznie zgromadzeni pracownicy. Choć obchody jubileuszowe były tym razem mniej oficjalne, miały one niezwykle dostojny i zarazem radosny charakter.


Uczestnicy mieli okazję wysłuchać okolicznościowego referatu wygłoszonego przez Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Gnieźnie - Wiesława Zyka. Podczas wystąpienia Prezes Zyk refleksyjnie podsumował 145 lat działalności Banku: – (...) mamy za sobą cenne doświadczenia z przeszłości, stabilną i bezpieczną sytuację na dziś oraz nadziejei niewyczerpane nadal pokłady sił w tworzeniu dalszej historii naszego banku na przyszłość. Nie funkcjonujemy jednak jako Bank w próżni, a więc musimy, jak zresztą w różnych etapach swoich dziejów, zmagać się, walczyć, przystosowywać i zmieniać. Sektor bankowy jest bowiem obszarem żywego zainteresowania, nie tylko polskiego, ale i europejskiego ustawodawcy. Jest pod ciągłą presją stabilizowania rynku finansowego, jak również wrażliwym odbiorcą zmian koniunkturalnych i wpływu czynników makroekonomicznych – mówił Prezes Zarządu.

Kontynuując swoje wystąpienie Prezes wielokrotnie podkreślił również, że mocna i stabilna pozycja Banku, zarówno w środowisku lokalnym jak i w ogólnopolskich rankingach banków spółdzielczych  jest wynikiem ogromnego zaangażowania i ciężkiej pracy ludzi: – „(...) wszyscy tu obecni jesteśmy budowniczymi pozycji naszego Banku, a że fachowość i budulec były najwyższej jakości na nasze możliwości, w sposób dobitny dowodzi dzisiejszy jubileusz” – referował.

Były również ciepłe słowa podziękowań i życzeń dalszych wspólnych sukcesów oraz symboliczny toast za pomyślność Banku. Uroczystość uzupełniła prezentacja multimedialna o historii Banku. Obrazy te przywołały wiele radosnych wspomnień i uśmiechu na twarzach gości. Atmosferę radości doskonale podtrzymał Jacek Ziobro, gwiazda polskiej sceny kabaretowej, który swoim nietuzinkowym występem uświetnił galę.

Przypomnijmy, że Bank Spółdzielczy w Gnieźnie powstał w 1871 roku jako pierwsza polska Kasa  Pożyczkowa dla Miasta i Okolicy. Obecną nazwę uchwalono w 1959 roku. W latach 90-tych, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie wraz z grupą ponad 120 innych banków spółdzielczych, zainicjował proces budowania nowego sektora spółdzielczego. Jednocześnie umocnił się  kapitałowo, przyłączając inne banki spółdzielcze. Ostatnie lata to okres niezwykle dynamiczny dla sektora bankowego. Bank, czerpiąc  swoją siłę z wieloletniej tradycji i zaufania Klientów, nieustannie pracuje na  markę solidnego i wiarygodnego partnera finansowego, która tworzyć będzie stabilne perspektywy rozwoju na następne lata.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.