http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

– Dla mnie jest to wielkie wyróżnienie – mówi insp. Artur Kusz, nowy zastępca komendanta gnieźnieńskiej policji

Wyróżniony – Dla mnie jest to wielkie wyróżnienie – mówi insp. Artur Kusz, nowy zastępca komendanta gnieźnieńskiej policji

Jak już informowaliśmy w piątek - jako pierwsi - dzisiaj do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zostało wprowadzony nowy zastępca komendanta powiatowego policji. Insp. Artur Kusz, bo o nim mowa, przyjechał z Poznania, gdzie przez ostatnie 25 lat służył w kilku tamtejszych jednostkach.


Od dziś inspektor Artur Kusz jest nowym zastępcą komendanta gnieźnieńskiej policji. Powołania na to stanowisko dokonał przedstawiciel władz komendy wojewódzkiej. - To jest jedna z kluczowych komend w garnizonie wielkopolskim, która bardzo dobrze realizuje swoje zadania i nie może być czasu na to, żeby czekać z podejmowaniem decyzji personalnych na tym szczeblu. O tej nominacji zdecydowały przede wszystkim profesjonalizm, doświadczenie i staż służby – mówi insp. Roman Kuster, p.o. zastępcy komendanta wielkopolskiego policji w Poznaniu.
    
Dziś w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie powitano nowego zastępcę komendanta, który odtąd odpowiadać będzie za pion kryminalny. - To jest 25 lat służby w policji. Od kilkunastu lat piastuje kierownicze stanowiska. Od zawsze związany jest z pionem kryminalnym i ma na swoim koncie dobre efekty wykrywcze w tym pionie. Od jakiegoś czasu w całej Polsce jest mniejsza dynamika przestępstw kryminalnych, które mają charakter zaborów mienia. Niestety jest tendencja większej ilości przestępstw dokonywanych za pośrednictwem internetu, czyli zwiększamy swoje możliwości jeżeli chodzi o zwalczanie cyberprzestępczości  i gospodarczej przestępczości – podkreśla insp. R. Kuster. 
    
Artur Kusz ma 49 lat, pochodzi ze Świebodzina, jest żonaty i ma troje dzieci. Pracę w policji rozpoczął w 1991 roku w komisariacie Poznań Wilda. W międzyczasie przez prawie trzy lata był także naczelnikiem wydziału dochodzeniowo-śledczego w komendzie rejonowej policji na Nowym Mieście, a później również zastępcą naczelnika wydziału ruchu drogowego komendy miejskiej. Przez ostatnie siedem lat pełnił obowiązki zastępcy komendanta w komisariacie policji Poznań Wilda. - Dla mnie jest to wielkie wyróżnienie, ponieważ po 25 latach służby życzę każdemu policjantowi, żeby doszedł do takiego stanowiska – odpowiada insp. Artur Kusz, pytany o wrażenia z pierwszego pobytu w gnieźnieńskiej komendzie. Jego zdaniem zadania w policji, niezależnie od miejsca ich wykonywania wszędzie są takie same. - Pracowałem przez 25 lat w komendzie miejskiej, ale tutaj tak samo czekają zadania, takie jak: porządek i ład w społeczeństwie i dla społeczeństwa. To wszystko wynika z ustawy o policji – dodaje insp. A. Kusz.
   
Zameldował także swojemu nowemu przełożonemu wykonywać swoje obowiązki w sposób sumienny, rzetelny oraz z pełnym zaangażowaniem na rzecz swojej nowej jednostki. - W policyjnej służbie najbardziej cenię sobie dobre relacje pomiędzy przełożonym a podwładnym, opartych na zdrowych zasadach, według hierarchiczności. Wiem, że dobra atmosfera równa się dobrej pracy, a dobra praca to dobre wyniki i dobry odbiór społeczny – deklaruje insp. A. Kusz.
  
Pozytywnie do nominacji na swojego nowego zastępcy odniósł się także sam mł. insp. Przemysław Kozanecki, p.o. komendanta powiatowego policji w Gnieźnie: - Jestem bardzo pozytywnie nastawiony, bo pan komendant Artur Kusz większość swojej służby spędził w pionie kryminalnym, a ja również wywodzę się z tego pionu. Liczę na dobrą współpracę i porozumienie między nami. Teraz wspólnie z komendantem Kuszem i komendantem Sikorskim będziemy dokładać wszelkich starań, aby nasza współpraca dała efekty w postaci większego bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu.

Podczas powitania nowego zastępcy komendanta obecni byli także przedstawiciele władz miejskich i powiatowych. Przekazali oni insp. Kuszowi adresy okolicznościowe z gratulacjami i życzeniami. - Życzę dobrej współpracy z funkcjonariuszami, którzy są tutaj na miejscu – mówił Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. - Policjanci cieszą się dużym zaufaniem społecznym, a myślę, że dzięki pańskiemu doświadczeniu ta jednostka będzie jeszcze lepiej funkcjonowała. Czekamy teraz na przysłowiową kropkę nad i, czyli pełnoprawne powołanie na stanowisko komendanta Kozaneckiego – stwierdza Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna.

1 komentarz

  • Julia Majchrzak
    Julia Majchrzak sobota, 17, luty 2018 00:46 Link do komentarza Raportuj

    Witam kurataor Artur Kusz dozorowal mnie przez 5 lat oczywiscie za bzdury;) ale uważam ze jest to super czlowiek potrafiacy pracowac z młodzieżą, pomocny ;) Potrafajacy pomagac w wielu sutuacjach;) polecam i uprzedzam ze kurator nie oznacza zlo;)tylko duza pomoc i wsparcie;)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.