http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Seniora w Łubowie z dzwonem w tle

Wyróżniony Dzień Seniora w Łubowie z dzwonem w tle

Jak co roku w lutym, Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo zaprosił na spotkanie najstarszych mieszkańców gminy Łubowo. W tegoroczny, już 26. Dniu Seniora wzięło udział ponad 280 osób. Spotkanie umiliła artystycznie Orkiestra Bydgoskich Solistów „Arte Con Brio”.


Z okazji Dnia Seniora do sali sportowej w Łubowie zawitała też replika dzwonu „Dobrawa i Mieszko”, którego oryginał zamontowany jest na Lednicy. Upamiętnia on 1050. rocznicę Chrztu Polski, która odbyła się w minionym roku. W związku z tym seniorzy zostali obdarowani miniaturkami dzwonu, który stał się już niemalże symbolem Gminy Łubowo.

- Te nasze Dni Seniora to już kawał historii i jak widać po sali jest to potrzebne spotkanie. Ci ludzie, którzy się napracowali, którzy wnieśli swoją cegiełkę w rozwój gminy Łubowo, chcą być dowartościowani. Uważam, że w ten sposób doceniamy ich i sprawiamy, że czują się w naszej gminie potrzebni. Oni cały czas funkcjonują w lokalnym społeczeństwie obywatelskim i w tej wspólnej naszej rodzinie, którą jest gmina Łubowo – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Wójt Andrzej Łozowski wręczył w imieniu Prezydenta RP medale za długoletnie pożycie małżeńskie następującym parom: Cecylia i Benedykt Chudzi z Woźnik, Henryka i Hieronim Nowaczyk z Imielna, Wiesława i Wiesław Plaseccy z Fałkowa oraz Teresa i Stanisław Pluta ze Strychowa.

Spotkanie zostało uświetnione przez Orkiestrę Bydgoskich Solistów „Arte Con Brio”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.