http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

PiS szykuje się do wyborów samorządowych

Wyróżniony PiS szykuje się do wyborów samorządowych

Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości rozpoczynają przygotowania do wyborów samorządowych. W tym celu właśnie został powołany zespół roboczy, który będzie odpowiadał za całość przygotowań. Partia zamierza w kolejnym rozdaniu wyborczym zdobyć samodzielną większość w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego.


Do wyborów samorządowych w Polsce pozostało jeszcze sporo czasu, ale partia obecnie rządząca w naszym parlamencie ma już plany sięgające właśnie przyszłorocznej, jesiennej kampanii wyborczej. - Wszystkie szanujące się ugrupowania polityczne myślą o kolejnych wyborach od razu po wygraniu wyborów poprzednich, więc my też myśleliśmy i działaliśmy, a teraz przystępujemy do czynów. Podjąłem decyzję o powołaniu zespołu wyborczego, który przekształci się w sztab wyborczy dopiero w roku 2018. Takie decyzje w naszej partii są podejmowane również na szczeblu krajowym – mówi Zbigniew Dolata, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie.

- Podjęto już także decyzje o powołaniu wojewódzkich zespołów wyborczych, w Wielkopolsce przewodniczącym takiego zespołu został poseł Tomasz Ławniczak z Ostrowa Wielkopolskiego i ten zespół zajmie się przygotowaniem programu wyborczego, z którym partia wystartuje do sejmików wojewódzkich. My myślimy natomiast w kategoriach naszego powiatu, miasta i gmin, na ten moment powołany przeze mnie zespół liczy 7 osób, jego przewodniczącym został pan Marcin Makohoński, a w składzie prezydium znaleźli się także pani Monika Twardowska i pan Andrzej Kwapich, nasi radni powiatowi – przekazuje Z. Dolata.

Zadaniem zespołu będą trzy zakresy działań. - Przede wszystkim chcemy dokonać aktualizacji naszego programu wyborczego, który w chwili obecnej jest realizowany, ale jest potrzeba przygotowania nowych zadań na kolejną kadencję, bo wiele zadań aktualnie realizowanych zostanie zamkniętych z końcem obecnej kadencji. Drugim zadaniem jest przygotowanie list wyborczych, chcielibyśmy, aby po raz kolejny Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego i dlatego te listy muszą być dobrze przygotowane, a osoby, które mają z tych list startować będą osobami merytorycznymi. Trzecim etapem jest ten moment przygotowawczy, czyli gotowość prowadzenia kampanii w sensie stricte logistycznym czy medialnym i to jest chyba najbardziej przyjemny aspekt tych prac – zauważa Monika Twardowska, radna powiatowa PiS.

Lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości nie kryją, że za 1,5 roku chcieliby samodzielnych rządów w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego. - Zgłasza się do nas bardzo wiele osób chcących kandydować od nas i zamierzamy tak ułożyć nasze listy wyborcze, żeby wygrać samodzielnie te wybory i odnieść jeszcze większy sukces w porównaniu z wyborami poprzednimi, aby móc rządzić samodzielnie i realizować taki program, jaki sobie założyliśmy – zapowiada Andrzej Kwapich, przewodniczący klubu radnych powiatowych Prawa i Sprawiedliwości. - Tak, żebyśmy nie musieli się już oglądać na naszych koalicjantów, gdzie wiadomo, że w takich układach zawsze są trudności, więc idealnym rozwiązaniem i do tego dążymy, byłoby uzyskać większość samodzielną. Do tego potrzebujemy się dobrze przygotować i dobrać ludzi, którzy będą nam gwarantowali sukces i potem realizację tego programu – podkreśla A. Kwapich.

Obecnie PiS ma 9 radnych, a cała Rada Powiatu Gnieźnieńskiego liczy sobie 27 członków, rządząc wespół z dwoma koalicjantami, tj. Polskim Stronnictwem Ludowym i Ziemią Gnieźnieńską. To drugie ugrupowanie jednak coraz częściej ostatnio głosuje z opozycją. - Zmiana, która wydarzyła się w 2015 roku na szczeblu ogólnopolskim, musi teraz przenieść się na grunt samorządowy. Ostatnio zdobyliśmy najlepszy wynik w powiecie, z każdego okręgu wyborczego zostali wprowadzeni radni i to był efekt naszego programu i skutecznej kampanii wyborczej, bo potrafiliśmy dotrzeć do mieszkańców i przekonać ich, żeby nam zaufali, bo te działania, które były podejmowane przez inne ugrupowania w poprzednich latach były po prostu negatywne i szkodliwe dla Gniezna i naszego powiatu – uważa Marcin Makohoński.

- Dzisiaj, pomimo potężnych i nieczystych ataków opozycji i że wszelki dobry klimat, który w ostatnich latach i miesiącach tworzyliśmy, zawsze przez opozycje był zakłócany i niszczony, stąd już od tego momentu chcemy pracować nad naszym programem, już spotykamy się z mieszkańcami naszego powiatu, co nie jest wielką trudnością, wsłuchujemy się w ich głosy, spostrzeżenia. Kampania wyborcza to nie tylko cztery tygodnie poprzedzające datę wyborów, to jest praca trwająca kilkanaście miesięcy i dlatego chcemy ją już teraz zacząć, żebyśmy byli do tych wyborów doskonale przygotowani, aby powtórzyć sukces z 2014 roku i jeszcze go powiększyć – dodaje M. Makohoński.

Zdaniem posła Dolaty, poprzedni wyborczy sukces PiS-u w powiecie gnieźnieńskim był oparty jedynie na założeniach programowych, a teraz wyborcy w jego ocenie przekonali się już, że nie były to tylko słowa, a realne działania, w szczególności dotyczące rozbudowy szpitala. - Te zapewnienia, które wtedy były składane w kampanii wyborczej, teraz są realizowane konsekwentnie i myślę, że dla wszystkich to jest oczywiste, że ta kadencja, jeśli chodzi o władze powiatu jest wyjątkowa pod względem ilości inwestycji realizowanych, z tym szpitalem na czele i tutaj akurat będziemy mieli w najbliższych tygodniach i miesiącach mnóstwo dobrych informacji dla naszych mieszkańców – dodaje Zbigniew Dolata.

Szef PiS w Gnieźnie nie szczędzi również słów krytyki opozycji, a także jednemu ze swoich koalicjantów. - Szkoda, że opozycja w tych działaniach nie zachowuje co najmniej neutralności. My, jak byliśmy w opozycji, to mobilizowaliśmy ówcześnie rządzącą koalicję PO-SLD, by ten szpital był dalej budowany, my ich atakowaliśmy w takim kierunku, żeby realizowali te inwestycję. Dzisiaj, kiedy role się odwróciły, kiedy my rządzimy w powiecie i tę inwestycję realizujemy, to opozycja stara się przeszkadzać w realizacji tego zadania, które nie jest dla Prawa i Sprawiedliwości, tylko dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od ich poglądów politycznych – ocenia poseł PiS.

- Co jest niestety jeszcze bardziej przykre, że jeden z naszych koalicjantów, czyli Ziemia Gnieźnieńska przyłącza się często do tych działań destrukcyjnych, co nam bardzo utrudnia ich realizację, ale radzimy sobie dobrze i dlatego ten komunikat, który dziś kierujemy do wszystkich mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego, że Prawo i Sprawiedliwość realizuje swój program wyborczy, przygotowuje się do kolejnych wyborów i chce te wybory wygrać dlatego, żeby ten program zrealizować w pełni, a będzie on znacznie poszerzony i kolejne zadania będziemy w tym programie umieszczać – podsumowuje Z. Dolata.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.