http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Seniorzy gotowi na start

Wyróżniony Seniorzy gotowi na start

Trwa akcja sportowa dla osób starszych prowadzona na terenie Stref Aktywności Seniora w Gnieźnie. Pod okiem fizjoterapeuty Lady Cat Family Fitness & Wellness, w trzy weekendy czerwca instruktorzy pokazują, jak korzystać z urządzeń do treningu na świeżym powietrzu przeznaczonych dla osób starszych. Organizatorami wydarzenia są Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz Miejska Rada Seniorów w Gnieźnie.


W programie rozgrzewka przed treningiem, wspólna gimnastyka, dostosowanie ćwiczeń do indywidualnych możliwości osób starszych, omówienie programu ćwiczeń na świeżym powietrzu, ćwiczenia końcowe na zakończenie aktywności ruchowej.

W przyjemnej, wesołej atmosferze i przy pięknej pogodzie uczestnicy w pierwszy weekend czerwca 2017 zaznajamiali się z technikami ćwiczeń dla każdego. Po pierwszych spotkaniach w Parku Trzech Kultur przy ul. Roosevelta oraz na os. Kazimierza Wielkiego zachęcamy wszystkich bez ograniczeń wiekowych do wzięcia udziału w kolejnych strefach:
09.06. (piątek) godz. 17:00 - 18:30 ul. Czarnieckiego/ ul. Bema,
10.06. (sobota) godz. 10:00 - 11:30 ul. Witkowska (między blokami 30 i 32),
16.06. (piątek) godz. 17:00 - 18:30 os. Pustachowa (ul. Czeremchowa/ ul. Gębarzewska),
17.06. (sobota) godz. 10:00 - 11:30 os. Pławnik, ul. Sosnowa.

Ruch to najlepsze lekarstwo, dlatego zapraszamy osoby w każdym wieku, także po dłuższych okresach braku aktywności fizycznej, aby zaczynając od możliwie najłatwiejszego stopnia trudności ćwiczeń przezwyciężać osobiste ograniczenia. Trening w grupie sprzyja motywacji do regularnych ćwiczeń, do czego serdecznie zachęcają organizatorzy.

Dodatkowych informacji udziela Oliwia Komorowska - pełnomocnik prezydenta ds. seniorów i rodzin pod nr tel. 61 426 04 58.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.