http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Hala sportowa przy ul. Sobieskiego staje się faktem!

Wyróżniony Hala sportowa przy ul. Sobieskiego staje się faktem!

Niebawem otwarcie hali sportowej przy ulicy Sobieskiego. Obiekt wyczekiwany przede wszystkim przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które usytuowane są w kompleksie powojskowym. Od lat mówiono o potrzebie budowy takiej hali, w której zajęcia wychowania fizycznego będą mogli odbywać uczniowie popularnej „17” i Rolnika. Dopiero jednak teraz stanęły mury i wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym roku szkolnym z hali będą korzystać uczniowie.


Dziś podczas konferencji prasowej o budowie hali mówił między innymi poseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Dolata. - Otwarcie hali będzie 4 września, natomiast dla czterech szkól zlokalizowanych w pobliżu tego placu koszarowego to jest ogromna sprawa, bo przecież, kolejne władze powiatu już od lat 90-tych obiecywały dyrekcjom szkół, ze taka hala sportowa powstanie. Oczekiwanie było ogromne, warunki odbywana lekcji w-f fatalne. Dzisiaj możemy powiedzieć z satysfakcją, że powstała hala sportowa obiecywana w kampanii wyborczej w 2014 przez Prawo i Sprawiedliwość. I PiS dotrzymało obietnicy – mówi poseł Zbigniew Dolata. - To co ważne odbyło się to stosunkowo niewielkim kosztem bo całość tej inwestycji to jest około 3 milionów złotych i udało się pozyskać dofinansowanie. Mam osobistą satysfakcje, że moje działania w Ministerstwie Sportu i wniosek złożony przez starostwo, sprawiły, ze udało się załatwić dofinansowanie w wysokości 33 proc. - dodaje poseł PiS.

Obiekt będzie spełniał wiele ogólnopolskich standardów. Będzie też mógł służyć nie tylko uczniom. - Mamy tu pełnowymiarowe boisko o wymiarach międzynarodowych, albo dwa boiska 15 x 26. Przypomnę, że w II Liceum w koszykówkę gra druga liga właśnie w hali o takich wymiarach. Tutaj ta arena jest dwa razy większa. Będą też dwa pełno wymiarowe boiska do siatkówki, pełnowymiarowe boisko do unihokeja, albo dwa treningowe. Jednocześnie będzie można grać dwa razy w kosza i w siatkówkę, czyli 4 zespoły lekcyjne jednocześnie. Piąty może ćwiczyć w małej sali, gdzie przewidujemy głównie aerobik i ćwiczenia gimnastyczne i ćwiczenia indywidualne, będą tam też maty puzzlowate, które pozwolą na ćwiczenie judo i innych sportów obronnych głównie przez uczniów klasy policyjnej III LO - powiedział Krzysztof Kanoniczak p.o. dyrektora Wydziału Rozwoju i Inwestycji Powiatu Gnieźnieńskiego.

Zanim hala zostanie oddana do użytku warto przypomnieć, które szkoły będą z niej korzystać. - Nowy obiekt przy ulicy Sobieskiego będzie służył uczniom ZSEO przy ul. Chrobrego, oraz uczniom ZSP nr 1, uczniom III LO a także uczniom szkoły przy ul. Sienkiewicza a więc ZSP nr 3 – powiedział nam Marcin Makohoński dyrektor Wydziału Kultury Promocji Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Pozostało więc tylko czekać do 4 września na otwarcie hali.

2 komentarzy

  • pol
    pol niedziela, 23, lipiec 2017 19:18 Link do komentarza Raportuj

    Szkoda tylko że powiat ścinał koszty i jak zwykle wszystko najniższym kosztem robił. A w tym miejscu warto by było postawić coś ładniejszego.

  • oburzony mieszkaniec Gniezna
    oburzony mieszkaniec Gniezna sobota, 22, lipiec 2017 09:38 Link do komentarza Raportuj

    czy dolata nie ma wstydu? niech siedzi w Warszawie i zajmuje sie cena paliw!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.