http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Po 100 tys. złotych dla powiatu gnieźnieńskiego i Gniezna

Wyróżniony Po 100 tys. złotych dla powiatu gnieźnieńskiego i Gniezna

Po raz kolejny powiat poznański odpowiedział na apel samorządów, które ucierpiały w wyniku nawałnicy, jaka przeszła w sierpniu przez nasz kraj. Tym razem po 100 tysięcy złotych trafi do powiatu gnieźnieńskiego i miasta Gniezna. Wcześniej 200 tysięcy – dzięki uchwale Rady Powiatu – przekazane zostało powiatowi kartuskiemu.


Łącznie 400 tysięcy złotych do tej pory przeznaczyli radni z powiatu poznańskiego dla samorządów, które nadal usuwają skutki sierpniowej nawałnicy. Niektóre z gmin jeszcze w przyszłym roku będą odbudowywać drogi, remontować budynki czy doprowadzać prąd do poszkodowanych miejscowości.

Tylko w samym powiecie gnieźnieńskim straty wciąż są szacowane. Wichura zniszczyła dachy, zalała podłogi, uszkodziła elewacje i instalacje elektryczne m.in. w I LO, Domu Pomocy Społecznej, Powiatowym Zarządzie Dróg czy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Nawałnica nie tylko dokonała spustoszeń w samych obiektach, ale również na terenach wokół tych budynków. Połamane płoty, wyrwane z korzeniami drzewa, czy przewrócone znaki drogowe… Lista szkód nie ma końca. Podobna sytuacja jest w Gnieźnie.

Na przełomie sierpnia i września z prośbą o wsparcie finansowe zwrócił się do starosty poznańskiego zarówno starosta gnieźnieński, jak i prezydent Gniezna. Dlatego zaraz na kolejnej sesji starosta poznański wnioskował do radnych o udzielenie wsparcia.  

- Na podstawie szczegółowych informacji o stratach w powiecie gnieźnieńskim, wspólnie ze starostą omówiliśmy szczegóły naszego wsparcia. W tym samym czasie z podobną prośbą wystąpił do nas prezydent Gniezna
- mówi Jan Grabkowski, starosta poznański, który podkreślił, że na jego biurko trafiają kolejne pisma dotyczące wsparcia innych samorządów.

Radni na środowej sesji jednogłośnie zagłosowali nad udzieleniem pomocy dla powiatu gnieźnieńskiego i miasta Gniezna.

Tomasz Budasz, prezydent Gniezna przesyłając staroście poznańskiemu podziękowania za przekazane środki podkreślił, że choć nawałnica pozostawiła po sobie krajobraz zniszczeń, życie pokazało jednak, że czasem z nieszczęść potrafią wyniknąć rzeczy wspaniałe i krzepiące.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.