http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Marszałek Marek Woźniak odpowiada posłowi Zbigniewowi Dolacie

Wyróżniony Marszałek Marek Woźniak odpowiada posłowi Zbigniewowi Dolacie

Odnosząc się do tekstu opublikowanego na www.informacjelokalne.pl w dniu 17 listopada tego roku pt. „Cała prawda o tym, jak Platforma zabrała 50 mln na gnieźnieński szpital”, będącego autorstwa Pana Posła Dolaty informuję, że bardzo się cieszę, że łączy nas troska o dobrą opiekę zdrowotną mieszkańców Ziemi Gnieźnieńskiej, co Pan Poseł potwierdził wspominając unijną dotację w wysokości 16 mln zł, którą Zarząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył z puli dostępnych mu środków finansowych UE w perspektywie lat 2007 – 2013.


Wielokrotnie tłumaczyłem, dlaczego w ramach tzw. obszarów strategicznej interwencji (OSI) dla powiatu gnieźnieńskiego nie przewidziano środków na rozbudowę szpitala powiatowego.

Nie ma ich w ramach żadnego  z OSI w województwie wielkopolskim, ponieważ na ten cel zaplanowano postępowanie konkursowe dla obszaru całego regionu.

Argument, że postąpiono inaczej w województwie mazowieckim jest chybiony, ponieważ to zupełnie inny program regionalny, a z każdy z tych programów był odrębnie negocjowany w Brukseli.

Powołując się na spotkanie w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, Pan Poseł tylko potwierdza, że jest jedyną osobą w nim uczestniczącą, która nie zrozumiała przytoczonych argumentów, w odróżnieniu od pozostałych jego uczestników – samorządowców Ziemi Gnieźnieńskiej, którzy zrozumieli je doskonale i złożyli liczne projekty, zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Mówienie zatem o tym, że „Marszałek coś zabrał”, a więc 34 mln, których nie było, jest zwyczajną manipulacją.

Jestem pewien, że mieszkańcy Ziemi Gnieźnieńskiej nie dadzą się na to nabrać.

Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego
Poznań dnia 21 listopada 2017

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.