http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kolejne środki unijne dla gminy Kłecko i „Traktu Piastów”

Wyróżniony Kolejne środki unijne dla gminy Kłecko i „Traktu Piastów”

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski podpisał 18 umów z beneficjentami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ze środków europejskich przeznaczonych na realizację strategii rozwoju lokalnego skorzystają dwa podmioty z powiatu gnieźnieńskiego: Gmina Kłecko i Lokalna grupa działania „Trakt Piastów”.


Gmina Kłecko otrzymała fundusze na projekt pn. „Zagospodarowanie terenu przy świetlicy wiejskiej w Działyniu wraz z podniesieniem poziomu wyposażenia obiektu na cele rekreacyjne i kulturalne”. Przyznana kwota pomocy to 381.440 zł.

Z kolei Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” środki otrzymała na projekt grantowy pod nazwą „Organizacja działań kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych na obszarze LGD "Trakt Piastów" szansą na wzrost integracji i kompetencji społecznych”. Przyznana kwota pomocy to 124.873 zł. Z kolei na projekt współpracy pn. „Aktywność – natura i przedsiębiorczość”, gdzie partnerem projektu jest Rieska – Leader (Finlandia), „Trakr Piastów” otrzymał kwotę pomocy w wysokości 213.734 zł.

- Dla Samorządu Województwa podpisanie umów to bardzo ważny dzień, ponieważ przekazaliśmy miliony złotych na dalszy rozwój naszego regionu. Gratuluję wszystkim beneficjentom, których projekty zostały przyjęte i życzę, by te fundusze zostały jak najlepiej wykorzystane. Liczba podpisanych umów i wydanych pieniędzy, pokazuje, jak ważna jest rola Lokalnych Grup Działania, Miast i Gmin, Powiatów, a także Ochotniczych Straży Pożarnych, które są dla Samorządu Województwa ważnym i sprawdzonym partnerem - powiedział Krzysztof Grabowski, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Fot. UMWW

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.