http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ogromne zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej w Kłecku

Wyróżniony Ogromne zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej w Kłecku

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku odbyło się spotkanie informacyjne dla mieszkańców gminy z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Gazowniczy w Poznaniu, Gazownia w Gnieźnie. Wzięło w nim udział ponad 200 mieszkańców Kłecka i okolic.


W ostatnich dniach lutego br. zakończyły się czynności odbiorowe związane z budową sieci gazowej, a 23 lutego pierwszy budynek w Kłecku został podłączony do sieci gazowej. W chwili obecnej większość mieszkańców Kłecka, a także mieszkańcy wielu wiosek, m.in. Polskiej Wsi, Wilkowyji, Działynia i innych, mają możliwość przyłączenia swoich domów oraz zakładów przemysłowych do sieci gazowej.

Celem spotkania było wyjaśnienie i przybliżenie mieszkańcom przez pracowników Gazowni procedury i dokumentów niezbędnych do przyłączenia do sieci gazowej. Aleksander Wintel, zastępca kierownika gnieźnieńskiej Gazowni, przedstawił dokładną procedurę i czynności niezbędne do podjęcia, by dom lub zakład mógł zostać podłączony do gazu, a Joanna Balicka wyjaśniła, jak wypełnić wnioski o wydanie warunków technicznych, które rozpoczynają współpracę z PSG.

Obecny na spotkaniu burmistrz Adam Serwatka wskazał, że gazyfikacja, na którą Kłecko i wioski czekały od lat, jest narzędziem walki o czyste środowisko. Gaz to najczystsze paliwo, którego wykorzystanie może pomóc w walce ze smogiem, skażeniem powietrza, gleby i wód. W najbliższym czasie radni gminy Kłecko zajmą się regulaminem dopłat do wymiany źródeł ciepła, z których skorzystać będą mogli mieszkańcy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.