http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzy nowe oddziały w miejskich przedszkolach

Wyróżniony Trzy nowe oddziały w miejskich przedszkolach

Zostało jeszcze kilka miejsc wolnych w gnieźnieńskich przedszkolach. Dziś władze miejskie podsumowały cały proces rekrutacji w tym sektorze oświatowym. W efekcie rosnącego zapotrzebowania na tego typu placówki zdecydowano się utworzyć trzy nowe oddziały.


Pierwszy etap procesu rekrutacji do miejskich przedszkoli trwał niemalże cały marzec i kwiecień. Był prowadzony systemem elektronicznym w oparciu o kryteria ustawowe i gminne, czyli dalsze lub pomocnicze. Łącznie zostały przygotowane 1943 miejsca, a ich wstępna weryfikacja była efektem złożenia deklaracji o woli dalszego uczestnictwa przez rodziców, których dzieci chodzą aktualnie do danego przedszkola. – Po zakończeniu tego etapu okazało się, że  zostało nam jeszcze 567 miejsc wolnych dla przyszłych przedszkolaków i dla nich została przeprowadzona dalsza rekrutacja – mówi Michał Powałowski, wiceprezydent Gniezna, który informuje, że dopiero z tego procesu wyniknęło nowe zapotrzebowanie: – Na podstawie wszystkich już złożonych wtedy wniosków stwierdziliśmy, że brakuje nam jeszcze 70 miejsc dla dzieci mieszkających w Gnieźnie.

Jak problem rozwiązano? – Analizując następnie wszystkie lokalowe możliwości w naszych budynkach oświatowych postanowiliśmy, że utworzymy trzy nowe oddziały przedszkolne, by wszystkim naszym dzieciom zapewnić możliwość uczęszczania do przedszkola. Dwa nowe oddziały zostaną utworzone w Przedszkolu nr 12 przy ulicy Pocztowej i jeden oddział powstanie w Przedszkolu nr 2 przy ulicy Wrzesińskiej – zaznacza wiceprezydent.  

W ten sposób do miejskich przedszkoli od września trafi łącznie 2015 dzieci. – Porównując to wszystko do 2015 roku, to jest to o 225 dzieci więcej, czyli udało się nam niejako stworzyć dwa dodatkowe średnie przedszkola – podkreśla M. Powałowski i jak dodaje, jest jeszcze kilka pojedynczych miejsc wolnych w pozostałych przedszkolach. – Jeżeli są osoby, które chciałyby z tych miejsc jeszcze skorzystać, to najlepiej w tej sprawie się kontaktować z Wydziałem Edukacji w Urzędzie Miejskim, bo tutaj można najszybciej zasięgnąć tej wiedzy, w jakim przedszkolu i w jakiej grupie wiekowej są te wolne miejsca – zauważa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.