http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najlepsi uczniowie z „Perełkami 2018”

Wyróżniony Najlepsi uczniowie z „Perełkami 2018”

Stanowią niemal elitarną grupę uczniów, którzy w kończącym się roku szkolnym osiągnęli największe sukcesy w nauce i sporcie. Dziś władze miejskie przyznały uczniom ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych swoje nagrody edukacyjne, czyli Perełki.  Łącznie wręczono 51 takich odznaczeń, a przy okazji wszyscy mieli okazję zaprezentować się wspólnie ze swoimi rodzicami na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie.


Do uczniów podstawówek trafiły Perełki Srebrne, a do gimnazjalistów Perełki Pozłacane. Podczas uroczystości był czas, by ich sukcesy zaprezentować, a potem młodym bohaterom życzyć dalszych osiągnięć. Są wśród nich Joanna Kwiatkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, która wygrała międzyszkolny konkurs ortograficzny „O Złotą Stalówkę” oraz Kacper Stopczyński, który jest laureatem wielu konkursów kuratoryjnych z języka angielskiego.

– Podziękowania i ogromne gratulacje na pewno należą się waszym rodzicom, którzy mogą być teraz z was dumni. Dziś także możecie być sami z siebie dumni, bo jesteście najlepszymi z najlepszych i dostajecie na tej scenie Perełki, które pokazują, że jesteście wybitnymi jednostkami. Mówcie o tym innym głośno, nie wstydźcie się tego, z dumą reprezentujcie swoją szkołę, swoje miasto i mam nadzieję, że wyrośniecie w przyszłości na wspaniałych Polaków, czy będziecie tutaj mieszkali, czy będziecie poza naszymi granicami. Mistrzostwo w tym miejscu już osiągnęliśmy, a jako że jesteśmy w czasie wielkiego święta sportowego, w okresie Mundialu, to ja wam życzę, abyście osiągnęli mistrzostwo świata – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.  

Ich dzisiejszy sukces kosztował wiele wyrzeczeń i dużo pracy, a motywowała ich przede wszystkim chęć bycia najlepszym. – To jest na pewno uczucie satysfakcji, że nasza nauka, która często wymaga tych wielu wyrzeczeń, dziś została doceniona. To też jest zasługa naszych rodziców, bo to oni nas do tego motywują i to oni dają do tego warunki, więc rzeczywiście te podziękowania im się należą. Czasami trzeba sobie odmawiać spotykania z przyjaciółmi i gdy ja się uczę do testu, to inni się spotykają, ale jest to również rezygnacja z różnych wyjazdów rodzinnych. Nie żal na pewno, bo jestem dumna ze swoich efektów, chcę zostać lekarzem i dążę do swoich celów, marzeń i ja uważam, że to jest tego warte – uważa Aleksandra Szymańska, uczennica trzeciej klasy w oddziale gimnazjalnym przy Szkole Podstawowej nr 7 w Gnieźnie.

– Trzeba dużo pracować, żeby takie rzeczy osiągać. Na pewno trzeba przykładać się podczas samej lekcji w szkole, a potem na odrabianiu w domu lekcji. Nie zamykam się tylko w domu, bo na co dzień mam triathlon, który czynnie uprawiam, więc sport wypełnia moje życie – przyznaje Artur Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. – Co mnie motywuje? W sumie to nie wiem, ale jeśli chodzi o nagrody i ich zdobywanie, to jakaś motywacja w tej postaci to jest, a kiedyś chciałbym osiągnąć mistrzostwo Polski w triathlonie – dodaje A. Kozłowski.

Na koniec na wszystkich uczestników gali „Perełek” czekał słodki upominek, a więc tort i kilka występów scenicznych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.