http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Koalicja Obywatelska inaczej”! Tomasz Budasz i jego „drużyna”: PO, SLD i Nowoczesna!

Wyróżniony „Koalicja Obywatelska inaczej”! Tomasz Budasz i jego „drużyna”: PO, SLD i Nowoczesna!

Podczas zwołanego dziś rano briefingu prasowego prezydent Tomasz Budasz ogłosił, że zbudował koalicję samorządową, z którą wystartuje w wyborach samorządowych na jesieni tego roku. U jego boku stanęli  obecni wiceprezydenci, Michał Powałowski i Jarosław Grobelny, Tadeusz Tomaszewski i Zdzisław Kujawa z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Paweł Arndt i Piotr Gruszczyński z Platformy Obywatelskiej oraz Piotr Szczepański z Nowoczesnej.


Nowa koalicja przystąpi do wyborów pod nazwą „Tomasz Budasza. Koalicja Obywatelska”. – Udało się! Udało się to, czego przez wiele lat nie udało się stworzyć, czyli wspólny projekt samorządowy. Udało się stworzyć wspólną koalicję i coś, co jest ponad podziałami i coś, czego ideą i spoiwem jest miasto Gniezno, jego mieszkańcy, szanse i oczekiwania – ogłasza  Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który jesienią będzie ubiegał się o reelekcję na to stanowisko. – Jak państwo pamiętacie kilkanaście dni temu, wspólnie z moimi zastępcami wydałem oświadczenie mówiące o tym, że chcemy budować projekt ponad podziałami politycznymi, którego osią będą mieszkańcy miasta Gniezna, ich marzenia i oczekiwania. Od samego początku mieliśmy pozytywne reakcje nie tylko mieszkańców, ale również ugrupowań politycznych, stowarzyszeń i właśnie dziś przyszedł czas na to, aby spotkać się z państwem i powiedzieć, że te środowiska polityczne, które stoją za mną chcą wspólnie ze mną współpracować ze mną dla dobra miasta i chcą stworzyć ze mną koalicję ponad podziałami – podkreśla T. Budasz.

– Mimo moich znanych poglądów politycznych postanowiłem budować projekt duży i projekt taki, który będzie służyć naszym mieszkańcom, ponieważ miasto nie ma barw politycznych. Dzisiaj chciałbym z tego miejsca kolegom podziękować i chcę podziękować również moim zastępcom, z którymi chcę współpracować na przyszłość i powiedzieć: jesteśmy razem, przystępujemy do budowy dużej koalicji, dużego projektu samorządowego i zaczynamy budować program i ten program będzie z myślą po naszych mieszkańcach, będzie odzwierciedlał ich oczekiwania, marzenia i to, co chcą, aby w mieście Gnieźnie powstało – dodaje T. Budasz.

Następnie zostały wygłoszone oświadczenia nowych koalicjantów. – Ta 4-letnia współpraca naszych radnych i struktur powiatowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej z prezydentem Gniezna, panem Tomaszem Budaszem, realizacja naszych projektów społecznych, podnoszących jakość życia mieszkańców oraz konsekwentne dążenie do porozumienia ponad podziałami politycznymi zdecydowały, że Sojusz Lewicy Demokratycznej udziela poparcia panu Tomaszowi Budaszowi, jako kandydatowi na prezydenta miasta Gniezna. Wyrażamy zadowolenie z faktu zaproszenia nas przez pana prezydenta do dalszej współpracy w ramach koalicji obywatelskiej. Naszym wspólnym celem jest dalszy rozwój miasta Gniezna i służba publiczna jego mieszkańcom – mówi Tadeusz Tomaszewski, były poseł i szef struktur powiatowych SLD w Gnieźnie.

– Jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej niezmiernie cieszę się, że osiągnęliśmy wspólnie sukces i wokół prezydenta Budasza uzyskaliśmy poparcie takich sił samorządowych w naszym mieście, jak SLD i Nowoczesna.  To, co nas łączy, to na pewno takie elementy, jak demokracja, jak silna samorządność, która w ostatnich czasach przeżywa poważny kryzys. Mam nadzieję, że to dzisiejsze porozumienie doprowadzi nas do takiego efektu, że będziemy mieli kontynuację tego, co dzisiaj mamy przyjemność obserwować w naszym mieście, to rzeczywiście są duże i pozytywne zmiany – twierdzi Piotr Gruszczyński, były senator i szef struktur powiatowych PO w Gnieźnie.

– Siła, którą ja reprezentuję jest nową siłą na arenie politycznej w Gnieźnie. Tego oczekują od nas mieszkańcy, że stworzymy silną koalicję, która będzie pchała Gniezno ku dalszemu rozwojowi i która będzie inwestowała w działania prospołeczne i dalej będzie wspierała pana prezydenta Tomasza Budasza w tym, co sobie zamierzył i co nam przedstawił i co proponuje mieszkańcom. Oceniamy pozytywnie pierwszą kadencję pana Budasza, jako prezydenta miasta Gniezna, oceniamy szczególnie po tych latach stagnacji wcześniejszej, że dał asumpt do dalszego rozwoju tego miasta. Dał chęć, pokazał wizję i daje sposób i projekt na dalsze działania – zauważa Piotr Szczepański z Nowoczesnej.

11 komentarzy

 • M.
  M. wtorek, 26, czerwiec 2018 07:19 Link do komentarza Raportuj

  Wszystkich kandydatów na prezydenta jeszcze nie znamy. Ale zapewne pokaże się jeszcze ktoś rozsądny i uczciwy

 • Piotr Fischer
  Piotr Fischer wtorek, 26, czerwiec 2018 00:45 Link do komentarza Raportuj

  Koalicja Obywatelska Tomasza Budasza to nic innego niż KIOSiK - Komitet Instytucjonalnej Obrony Stołków i Kasy, stołków dużych i mniejszych za dobrą kasę dla swoich. Zawarcie powyższej koalicji Starych Towarzyszy pokazuje jak słabe w Gnieźnie są PO, SLD i Nowoczesna, które boją się samodzielnie z własnymi kandydatami wystartować w wyborach samorządowych. Nowoczesna pomarańczowo-czerwona koalicja rusza w bój, mam nadzieję, ostatni. Potem padną już słowa sztandary czas wyprowadzić. Mieszkańcy Gniezna wiedzą już teraz wszystko - do Nich należeć będzie decyzja, czy Będą tych Panów jeszcze gdziekolwiek Chcieli Oglądać.

 • kibolo
  kibolo poniedziałek, 25, czerwiec 2018 19:28 Link do komentarza Raportuj

  Jeszcze pozostała możliwość wyboru kandydata,który w swoim sklepie sprzedawał wydawane przez siebie płyty których tytuły to,"Pierdolona pięść bożej planety","Jezus Chrystus ped......" czy "Jezu,pi..... mnie". Kandydat ten,podobno wytypowany przez naczelnika,wskazuje,że wstydliwe epizody w biografii nie są przeszkodą w kandydowaniu.Zresztą to nie wyjątek w tej partii.Więc o co chodzi?Każdy kto utożsamia się z takim kandydatem i jego przekonaniami może na tego kandydata głosować.

 • teraz ja
  teraz ja poniedziałek, 25, czerwiec 2018 15:27 Link do komentarza Raportuj

  HASŁO WYBORCZE TEJ EKIPY POWINNO BRZMIEĆ: T... K... My.... I wszystko jasne

 • Realny
  Realny poniedziałek, 25, czerwiec 2018 15:25 Link do komentarza Raportuj

  Głosując na drużynę Budasza wybieramy druzyne Gruszczynskiego... Stare powraca

 • Olo
  Olo poniedziałek, 25, czerwiec 2018 15:22 Link do komentarza Raportuj

  W mediach będzie "zmieniać" i "budzić" Gniezno a za kulisami będzie wiadomo co... Powinien się pan wstydzić prezydencie!!!!!!!!!!!!!!!

 • Kupszcza
  Kupszcza poniedziałek, 25, czerwiec 2018 15:14 Link do komentarza Raportuj

  Wielu czuje się oszukanych... Od tych ludzi miał się odciąć a idzie z nimi
  Może jeszcze obecny skład koalicji Rady Miasta będzie na listach wyborczych prezydenta. Wówczas czas uciekać z tego miasta.

 • Mariusz
  Mariusz poniedziałek, 25, czerwiec 2018 14:15 Link do komentarza Raportuj

  Zycie ponownie pokazało że pan Gruszczyński jest cwanym politykiem i pokonał prezydenta Budasza jego własna bronia. Prezydent zas udaje, ze pada deszcz, gdy na niego pluja. Czarno to widze

 • Ilona
  Ilona poniedziałek, 25, czerwiec 2018 14:04 Link do komentarza Raportuj

  Cieszę się, że Budaszowi i zastępcom udało się, z tego co widzę, narzucić "starej" hałastrze swój projekt. Budaszowe trio już pokazało przez 4 ostatnie lata, że sobie dobrze radzi bez nich, więc teraz lepiej będzie dla miasta jak się tylko przyłączą, zamiast próbować słabe alternatywy kreować.

  A teksty o tym, że to stary układ i wytykanie tego jako minus Budasza są wręcz śmieszne. A co, GiePeeSy, i lokalne PiSy to nowość? Tak samo ciągle odgrzewane, to samo towarzystwo, młokosy w stylu Elantkowskiego czy Modrzejewskiego nie "zasłonią" tak ogranych twarzy jak Lubbe, Tarczynska czy Ostrowski.
  Tym się tylko Budasz różni, że jak przejął władzę, faktycznie zaczął coś robić i zaczęło się w mieście dziać

 • Obserwator
  Obserwator poniedziałek, 25, czerwiec 2018 13:02 Link do komentarza Raportuj

  Biorąc pod uwagę wcześniejsze oświadczenie pana Budasza, jego wiarygodność spadła do zera. Jeszcze ten eks-senator

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.