http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowa strefa ekonomiczna już wkrótce!

Wyróżniony Nowa strefa ekonomiczna już wkrótce!

W drugiej połowie września w Gnieźnie zorganizowane zostanie spotkanie dla przedsiębiorców, którzy pragną dołączyć do nowej strefy ekonomicznej. Na jakich zasadach będzie można korzystać z nowych udogodnień i na jakie ulgi mogą liczyć przedsiębiorcy? O tym dziś wstępnie informują władze miejskie.


Zgodnie z nową ustawą, od 29 czerwca cała Polska jest objęta została nową strefą ekonomiczną. Taki ruch powoduje, że otwierają się nowe szanse dla małych i średnich przedsiębiorstw. Co trzeba zrobić, żeby do niej dołączyć? – Firmy chcące przystąpić do takiej strefy ekonomicznej muszą spełniać oczywiście pewne wymogi jakościowe i ilościowe, które podamy na tym spotkaniu, bo one będą już wtedy szczegółowo określone, omówione i upublicznione – tłumaczy Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna i jak dodaje, teraz władze miejskie już tylko czekają na ministerialne rozporządzenia w tym zakresie. – To daje możliwość zainwestowania i nie przenoszenia swojej działalności. Czyli, jeżeli ktoś myśli o rozbudowie swojej firmy lub stworzeniu jakiegoś nowego przedsięwzięcia, a to się wiąże często ze stworzeniem nowego fragmentu takiego przedsiębiorstwa, to wtedy może inwestować nie przenosząc się tak naprawdę na tereny wskazane jako specjalna strefa ekonomiczna – zauważa wiceprezydent.

– To jest szansa na dość dużą ulgę w podatku dochodowym, bo wtedy inwestując jedną złotówkę, duża firma uzyska zwolnienie w podatku w wysokości 25 groszy, firma średnia uzyska 35 groszy, a mała firma dostanie aż 45 groszy. Oczywiście będą wymogi co do wielkości takiej inwestycji i co do zapewnienia tzw. jakości miejsc pracy i chcę powiedzieć, że są to warunki do spełnienia. Dodatkowo, każda firma z Gniezna otrzymuje jeden punkt, tj. taki bonus ekstra dla tzw. miast tracących funkcje społeczne, a w sumie trzeba zdobyć sześć takich punktów, a więc jeden już mają, jeśli zdecydują się właśnie na nasze miasto – mówi J. Grobelny.

Co ważne, nadal będzie funkcjonowała także Słubicko-Kostrzyńska Specjalna Strefa Ekonomiczna, w ramach której działa Gniezno. – Jeżeli jakaś inwestycja może poczekać do tego spotkania, które planujemy na drugą połowę września, to warto poczekać, bo jeśli ktoś będzie chciał skorzystać z tej strefy, która jest zlokalizowana przy ulicy Cegielskiego, to tam może korzystać ze zwolnień podatkowych na okres 15 lat, a nie 10 lub 12 lat, jak przewiduje nowa strefa w stosunku do pozostałych terenów inwestycyjnych – zaznacza wiceprezydent.  

Więcej informacji na temat można dowiedzieć się podczas kontaktu bezpośredniego w Wydziale Rozwoju Miasta. Tam trzeba chociażby podać swoje dane kontaktowe w celu przesłania niezbędnego zaproszenia na spotkanie. Swoje zgłoszenia można wysłać również pocztą elektroniczną na adres: opiekun Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.