http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zmarł Czesław Kozielski

Wyróżniony Zmarł Czesław Kozielski

W wieku 72 lat zmarł Czesław Kozielski, były radny miejski i działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Był jedynym żyjącym założycielem i prezesem oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Gnieźnie, które dwa lata temu obchodziło 30-lecie swojej działalności.


Od lat zmagał się nie tylko z cukrzycą, ale także działał aktywnie na rzecz lepszej dostępności do lekarstw i wizyt lekarskich w tym zakresie oraz aktywizował środowisko cierpiących na tę chorobę w naszym powiecie.

Czesław Kozielski od zawsze był postacią działającą na wielu płaszczyznach. Od lat był związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, a wcześniej przynależał do struktur Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, gdzie przez krótki okres kierował nawet lokalną propagandą.

Działalność społeczną rozpoczął w latach sześćdziesiątych XX wieku, kiedy wszedł w skład komitetu założycielskiego w przyzakładowym związku zawodowym na kolei w Gnieźnie.

Współcześnie, orzekał najpierw jako sędzia ławnik w sprawach z zakresu prawa pracy w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie. W poprzedniej kadencji samorządowej został radnym Rady Miasta Gniezno z list SLD, a w obecnej był członkiem Rady Osiedla Winiary. Przez długie lata zasiadał w radzie nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Gnieźnie.

Zmarły zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku w sobotę, 21 lipca o godz. 13.00 na cmentarzu przy ulicy Witkowskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.