http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieńska komenda pochwalona za skuteczność

Wyróżniony Gnieźnieńska komenda pochwalona za skuteczność

Były awanse, wyróżnienia i odznaczenia. Z okazji przypadającego Święta Policji w Gnieźnie zostały zorganizowane dziś specjalne uroczystości. W apelu uczestniczyli funkcjonariusze tutejszej komendy, a także przedstawiciele władz lokalnych i naczelnik sztabu policji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu.  


Po mszy świętej, która została odprawiona w kościele pw św. Michała, delegacja gnieźnieńskich funkcjonariuszy poszła złożyć kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym policjantów pomordowanych w Twerze w 1940 roku. Dalsze obchody przeniosły się wreszcie do miejsca symbolicznego, tj. Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego im. Wojciecha Trąmpczyńskiego, czyli gnieźnianina i marszałka Sejmu Ustawodawczego z czasów, gdy powoływano w Polsce do życia policję państwową w 1919 roku.

W tym dniu najczęściej słyszą mnóstwo słów życzeń i podziękowań, których nie mogło zabraknąć. – Dla nas to są ważne i istotne słowa podziękowań za tę bądź co bądź trudną służbę na co dzień i jeżeli one padają z ust osób naprawdę nam życzliwych, naszych przyjaciół, to są dla mnie i dla wszystkich policjantów w Gnieźnie ważna słowa, dodające motywacji do dalszego działania – mówi mł. insp. Przemysław Kozanecki, Komendant Powiatowy Policji w Gnieźnie, którego zapytaliśmy, czego życzy swoim pracownikom i funkcjonariuszom. – Przede wszystkim życzę spokoju i takiej normalnej pracy codziennej, by mogli skupić się na swoich zadaniach i na tym, żeby je wykonywać jak najlepiej, by mogli dokładać wszelkiej staranności, by się angażowali do tego, żeby mieszkańcom naszego powiatu żyło się jak najbardziej bezpiecznie i żeby mogli się czuć bezpiecznie – dodaje P. Kozanecki.

Gnieźnieński garnizon policji liczy 280 funkcjonariuszy i 40 cywilnych pracowników. – Mamy potrzeby, tak jak cała policja i to jest związane z większą ilością policjantów, ale te potrzeby ostatnim czasie zostały już zrealizowane, a mam tutaj na myśli potrzeby socjalne, bo nasza komenda w ostatnich latach wypiękniała i stała się dużo bardziej funkcjonalna. Cały tabor samochodowy, czyli radiowozy w większości to są już nowe pojazdy, ale również są kwestie wyposażenia i to też w znacznej mierze zostało uzupełnione. W tej chwili mamy się czym pochwalić, bo dzięki temu nasza praca jest znacznie sprawniejsza, aczkolwiek te potrzeby, ale już w mniejszym zakresie są w dalszym ciągu realizowane – zauważa komendant.

Taka uroczystość to także okazja do nagród i awansów, które przygotowano tym razem dla sporej reprezentacji 88 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy. Specjalny list od Komendanta Wojewódzkiego odczytał obecnym jego przedstawiciel. – Chciałbym podziękować za solidną pracę w pierwszym półroczu 2018 roku. Oceniając całokształt wykonywanych zadań w garnizonie wielkopolskim zostały wytypowane te jednostki, które osiągnęły najwyższy poziom i efekty pracy. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wśród tych jednostek wytypowana została Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie. Gratuluję i jednocześnie dziękuję za zaangażowanie wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom cywilnym, bo ta wysoka ocena to wynik ciężkiej pracy całej jednostki – przekazuje mł. insp. Jakub Gorczyński, naczelnik sztabu policji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, który osobiście gratulował wszystkim awansowanym i nagrodzonym.  

Akty mianowania na wyższe stopnie odebrały 32 osoby w korpusie aspiranckim, 50 osób w korpusie podoficerskim i 6 osób w korpusie szeregowych. – Podczas dzisiejszej uroczystości były także wręczane Medale Milenijne Zjazdu Gnieźnieńskiego, które otrzymali podkom. Mariusz Masłowski i st. asp. Krzysztof Socha i Medale Koronacyjne Miasta Gniezna, które trafiły do mł. insp. Artura Kusza i asp. sztab. Sławomira Hemela – informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.