http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rada Powiatu obradowała ostatni raz w tej kadencji

Wyróżniony Rada Powiatu obradowała ostatni raz w tej kadencji

Dziś odbyła się ostatnia planowana sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego w tej kadencji. Na pożegnanie były przygotowane specjalne odznaczenia oraz pozowanie do fotografii. Przedstawiono też bilans całościowy pracy radnych.  


Rada Powiatu Gnieźnieńskiego w ciągu czterech lat swojej działalności w piątej kadencji przypadającej na lata 2014-2018 odbyła łącznie 60 posiedzeń, podczas których przyjęto 375 uchwał, z czego 51 stanowiły akty prawa miejscowego. Średnia frekwencja na nich została oszacowana na poziomie 90,8 proc. a radni złożyli w tym czasie 81 wniosków, 90 interpelacji i 68 zapytań skierowanych do starosty i przewodniczącego.

Podczas ostatniej sesji podjęto kilka decyzji m. in. o nadaniu Godła Promocyjnego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, które zostało przyznane Oddziałowi Gnieźnieńskiemu PCK, które obchodzi w tym roku 60-lecie swojej działalności oraz Zdzisławowi Okrasińskiemu, który od ponad 40 lat jest związany z tą jednostką i jest inicjatorem oraz organizatorem niemal wszystkich przedsięwzięć na rzecz popularyzacji krwiodawstwa w Gnieźnie.

W toku jednej z dyskusji okazało się nawet, że można się chwalić niektórymi osiągnięciami, bo jak zauważył jeden radny: - Powiat gnieźnieński jest jedynym powiatem w Polsce, który do 2032 roku poradzi sobie całkowicie z problemem likwidacji azbestu. Tym powinniśmy się chwalić – słyszymy w pewnym momencie od Telesfora Gościniaka z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, najstarszy spośród radnych.

Na koniec ponad pięciogodzinnej sesji radni odebrali dziś medale wybite specjalnie na zlecenie władz powiatowych z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz odzyskania przez Polskę niepodległości. Potem wszyscy zapozowali do wspólnej fotografii pamiątkowej, a przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego - Dariusz Igliński podziękował wszystkim za dobrą współpracę. Inaczej niż zwykle, przed rozejściem się, Rotę odśpiewano a capella, dzięki czemu zrobiło się jeszcze bardziej uroczyście.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.