http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mieszkańcy Owieczek i gminy Łubowo będą bezpieczniejsi!

Wyróżniony Mieszkańcy Owieczek i gminy Łubowo będą bezpieczniejsi!

Mieszkańcy gminy Łubowo będą bezpieczniejsi! Wszystko za sprawą uroczyście otwartej dzisiaj, punktualnie o godz. 10.00, ścieżki rowerowej w Owieczkach i odnowionego, blisko 3-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej przebiegającej przez Owieczki. W uroczystości wziął udział m.in. poseł Zbigniew Dolata i Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.


- Poprzez otwieraną dzisiaj ścieżkę rowerową oraz zrewitalizowaną na odcinku ponad 3 kilometrów drogę wojewódzką, zapewniamy naszym mieszkańcom, szczególnie naszym milusińskim, bezpieczeństwo w drodze do szkoły – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo. - Inwestycja, jeśli mówimy o ścieżce rowerowej, kosztowała 3,1 miliona złotych i w większości przechodziła przez grunty prywatne. Z tego miejsca dziękuję mieszkańcom Owieczek za oddane tych gruntów, oczywiście odpłatnie – dodaje.

Jak podkreśla A. Łozowski, ścieżka rowerowa to bardzo istotna rzecz i trafiona inwestycja przy drodze wojewódzkiej. - Ścieżka jest pełnowymiarowa, asfaltowa, 3-kilometrowa, z funkcjami przesiadkowymi. Jest bardzo bezpieczna – zaznacza wójt gminy Łubowo. – Droga do tej pory była w fatalnym stanie, bez poboczy i jazda nią rowerem to było niemal samobójstwo, szczególnie, że panuje tutaj bardzo duży ruch– podkreśla.

Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego zaznacza, że ścieżka rowerowa powstała z z dofinansowania ze środków unijnych o które samorządy mogą się starać. - Pan wójt Łozowski, jak zawsze niespokojny i poszukujący różnych rozwiązań, również i tę szansę wypatrzył. I te pieniądze na tę ścieżkę pozyskał – mówi W. Jankowiak. - Ale potem do nas przyjechał i powiedział, że ścieżka będzie ładna, ale ta droga wojewódzka nie najlepiej tutaj wygląda i coś by trzeba było z nią zrobić. Poszukaliśmy więc pieniędzy i ta droga została zrobiona. Mówię to tak, pół żartem, pół serio, ale to jest ta samorządna myśl pana wójta, który myśli perspektywicznie i całościowo. I to jest to gospodarskie myślenie o które chodzi w samorządach – dodaje.

Z informacji przekazanych przez wicemarszałka W. Jankowiaka wynika, że przebudowa tego odcinka drogi wojewódzkiej, położenie nakładki, kosztowało 2,7 mln złotych.

Z kolei poseł Zbigniew Dolata zaznacza, że czuje się prawie mieszkańcem gminy Łubowo, ponieważ w tej gminie zaczynał swoją pracę jako nauczyciel, w szkole w Lednogórze. - Obserwowałem z jakiego poziomu pan wójt rozpoczynał swoją działalność i jak dzisiaj wygląda gmina. Jest to chyba gmina jedna z najlepszych w Wielkopolsce, jeśli nie najlepsza, z doskonałą infrastrukturą o którą pan wójt z rada dbają – mówi parlamentarzysta. - Dla wszystkich samorządów w powiecie gnieźnieńskim, ta sieć ścieżek rowerowych w gminie Łubowo jest wzorcowa. Oby więcej takich inwestycji służących poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców – dodaje.

Wójt A. Łozowski zapowiada już powstanie następnych ścieżek rowerowych na terenie jego gminy. Wkrótce ma powstać ścieżka rowerowa do Lednogóry. - Na następne lata przygotowujemy projekt ścieżki rowerowej do Dziekanowic, bo tam zamierzamy zrobić centrum wypoczynkowe. Są jeszcze inne miejsca, które trzeba w ten sposób połączyć i tutaj też rozmawiamy z Zarządem Dróg Wojewódzkich – dodaje A. Łozowski.

O wszelkich tych inwestycjach będziemy informować na bieżąco.

Dzisiejsza uroczystość zakończyła się przecięciem wstęgi, czego dokonali: Michał Podsada, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gnieźnie, Mirosław Nowak, przewodniczący Rady Gminy Łubowo, poseł Zbgniew Dolata, wójt Andrzej Łozowski i wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Po przecięciu wstęgi, symbolicznie grupa uczniów przejechała po nowej ścieżce na rowerach i rolkach.

Na koniec nową ścieżkę poświęcił ks. Zdzisław Firlej, proboszcz parafii w Dębnicy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.