http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Chcę zostać starostą na pięć lat, a zmiany kadrowe w starostwie będą”

Wyróżniony „Chcę zostać starostą na pięć lat, a zmiany kadrowe w starostwie będą”

Czy Piotr Gruszczyński, który za kilkanaście dni zostanie starostą gnieźnieńskim utrzyma się w tym fotelu przez pełne 5 lat kadencji? Czy może po kilkunastu miesiącach zrezygnuje z funkcji starosty? Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie zmiany kadrowe szykuje nowy starosta.


Piotr Gruszczyński, lider Platformy Obywatelskiej 22 listopada zostanie wybrany na starostę gnieźnieńskiego na 5-letnią kadencję. Czy wytrwa całą kadencję? Czy też za rok zrezygnuje z tej funkcji na rzecz startu w wyborach do sejmu? Zapytaliśmy o to samego zainteresowanego.

- Przyznaję, że było to przedmiotem rozmowy w moim otoczeniu. Otóż dzisiaj mogę powiedzieć, że biorę odpowiedzialność za powiat na najbliższe pięć lat. Nie wiem jak do tego odniesie się Zarząd Regiony Platformy Obywatelskiej, ponieważ przewidywano mnie w najbliższych wyborach parlamentarnych. Ale w mojej ocenie powinienem dokończyć to, co zapoczątkowałem, bo inaczej wygląda – a tak się kiedyś w moim życiu wydarzyło – kiedy odchodzi jakby na wyższy szczebel wicestarosta. Starosta to jednak odpowiedzialność i byłoby trudną tą odpowiedzialność przerzucić na kogoś innego. Dzisiaj się deklaruję, że chcę zostać na pięć lat – mówi Piotr Gruszczyński.

P. Gruszczyński dodaje, że chciałbym natomiast za te 5 lat wystartować jeszcze w wyborach do senatu.

Przy okazji zmiany władzy w Starostwie Powiatowym, zapytaliśmy, czy jako przyszły starosta przewiduje duże zmiany kadrowe w Starostwie. - Bardzo często zadaje mi to pytanie moje najbliższe otoczenie. W zasadzie staram się to przecinać, ponieważ wzbudza to niepotrzebne emocje, ale wzbudza też niepotrzebne oczekiwania. Ze swojej strony ja to mocno przecinam, ale zmiany będą – podkreśla.

Wkrótce o konkretnych, z nazwiskami, kadrowych zmianach w Starostwie.

3 komentarzy

 • Gnieźnianka
  Gnieźnianka środa, 14, listopad 2018 15:42 Link do komentarza Raportuj

  Na 5 lat? Chyba po to, żeby wszystko zepsuć!!!!!!!!!

 • kierowca
  kierowca czwartek, 08, listopad 2018 19:43 Link do komentarza Raportuj

  Czy to prawda, że Piotr Gruszczyński w Poznaniu zarabia – jak wynika z oświadczenia majątkowego za rok 2017 – 236.577,36 zł rocznie!

  Prace nad projektem zmian dotyczących ośrodków szkolenia kierowców dobiegają końca....Czytamy......"Nadzór nad egzaminowaniem sprawuje wojewoda, a nie marszałek województwa. Projekt przewiduje powołanie przy wojewodach Biura do spraw Szkolenia i Egzaminowania, które realizowałoby zadania związane z egzaminowaniem (wszystkich) oraz szkoleniem (wszystkich poza kandydatami na kierowców). Dodatkowo Biuro BSE miałoby być uprawnione do wskazywania ośrodków uprawnionych do prowadzenia kursów instruktorskich i warsztatów doskonalenia zawodowego."
  Czy oznacza to, że wojewoda a nie jak dotychczas marszałek województwa będzie decydował kto zostaje dyrektorem WORD?

  całość http://wyborcza.biz/biznes/7,156481,22013563,nadchodzi-rewolucja-w-szkoleniu-kierowcow.html

 • obserwator
  obserwator czwartek, 08, listopad 2018 17:42 Link do komentarza Raportuj

  "Dzisiaj się deklaruję, że chcę zostać na pięć lat – mówi Piotr Gruszczyński." .... na 5 lat ?
  Co znaczy "mocno przecinam" ?
  Dlaczego Gruszczyński nie mów jaki jest powód, że odchodzi z funkcją dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu????
  Czy etycznym jest fakt, że z-cą starosty będzie członek rodziny Gruszczyńskiego ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.