http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gniezno tym razem z dwoma lodowiskami

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Fot. GOSiR Fot. GOSiR

Dwa sztuczne lodowiska będą mieli do dyspozycji gnieźnianie tej zimy. Oba zostaną uruchomione przed świętami, jutro otwarcie pierwszego, a drugie ma powstać do połowy grudnia. Znamy już ceny wejściówek i zasady korzystania z różnych promocji oraz atrakcji.


Pierwsze zorganizowane zostało tradycyjnie na płycie stadionu żużlowego przy ulicy Wrzesińskiej, a drugie będzie się mieściło na Rynku i będzie z niego można korzystać bezpłatnie. – Jeżeli warunki pogodowe nam dopiszą, to jego otwarcie powinno nastąpić 15 grudnia i na to lodowisko nasze miasto nie wyda ani złotówki, dzięki współpracy z podmiotem zewnętrznym. Ono będzie co prawda dwa razy mniejsze od tego, które będziemy prowadzili na stadionie, ale będzie bezpłatne dzięki pozyskaniu dla niego sponsora – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

To lodowisko zostanie wybudowane po zakończeniu Jarmarku Bożonarodzeniowego przez firmę mBank, która wyłoniła w drodze konkursu dwa miasta partnerskie dla swojego projektu, tj. Głogów i Gniezno. – Lodowisko czynne będzie w godz. 10.00 – 20.00 w dni powszednie, a w weekendy do godz. 21.00 i przy nim stanie również punkt gastronomiczny. Ono będzie bezpłatne dla tych osób, które posiadają swoje łyżwy, a dla tych osób, które ich nie mają, będzie oczywiście możliwość wypożyczenia, to już jednak odpłatnie – zaznacza prezydent.

Lodowisko wybudowane na stadionie żużlowym przy ulicy Wrzesińskiej będzie mogło pomieścić oczywiście więcej chętnych. Z niego skorzystamy już odpłatnie, choć ceny biletów są symboliczne, a promocji na ich zakup tez nie zabraknie. – Całkowita powierzchnia tego lodowiska, które dedykujemy mieszkańcom, to ponad 800 metrów kwadratowych i jednorazowo na tafli może przebywać ok. 100 osób. Ono jest kryte dachem, także można z niego korzystać bezpiecznie również podczas opadu śniegu, albo podczas opadu deszczu i przy silnym wietrze – uważa Jacek Mańkowski, dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/12/05/FS_IMG_4384.jpg

– Infrastruktura lodowiska jest powiększona o  elementy niezbędne do funkcjonowania tego obiektu, a więc wypożyczalnię (do wypożyczenia będzie łącznie 160 par łyżew w pełnej rozmiarówce), do tego będzie przebieralnia i punkt gastronomiczny. W każdą niedzielę w godzinach późno popołudniowych będą organizowane eventy tematyczne pod nazwą Party On Ice z nagrodami, konkursami i innymi atrakcjami, których teraz może nie będziemy zdradzać, ale będziemy o nich na bieżąco będziemy informować za pośrednictwem mediów społecznościowych i naszej strony internetowej – dodaje J. Mańkowski.

Ceny biletów kształtować się będą według stałej taryfy: 6 złotych - bilet normalny i 4 złote  - bilet ulgowy. – Jeśli natomiast ktoś będzie chciał skorzystać, to będzie możliwość zakupienia karnetów 10-przejazdowych ze stosowną bonifikatą. Mamy zaplanowane też wejścia promocyjne dla grup zorganizowanych i one są dedykowane przede wszystkim grupom szkolnym pod opieką nauczycieli lub instruktorów, ale także dużym rodzinom tzw. „trzy plus” i seniorom. Będzie możliwość wypożyczenia nie tylko łyżew, bo także tzw. chodzików w celu zapewnienia bezpiecznego poruszania się tym najmłodszym, którzy odwiedzą to lodowisko – informuje dyrektor GOSiR-u.

Co oczywiste, plany organizatorom obu obiektów może popsuć pogoda. Jak wynika z naszych informacji, lodowiska chłodzone agregatami będą mogły być czynne przy temperaturach nie przekraczających +10 stopni, przy wyższych najprawdopodobniej będą zamykane ze względów bezpieczeństwa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.