http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Biblioteka Publiczna z nowym dyrektorem!

Wyróżniony Biblioteka Publiczna z nowym dyrektorem!

Na emeryturę z końcem tego roku odchodzi Janusz Ambroży, który funkcję dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna sprawuje od kwietnia 1983 roku. Jak udało się nam ustalić, nowym dyrektorem tej placówki zostanie Piotr Wiśniewski. Akt powołania na to stanowisko na dniach ma podpisać prezydent Tomasz Budasz.


Piotr Wiśniewski ma 39 lat. Nowe obowiązki ma objąć od stycznia 2019 roku. Przez ostanie 10 lat pracował w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.

Zanim podjął pracę zawodową, ukończył studia z historii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Potem studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Odbywał następnie studia fakultatywne na Uniwersytecie Sorbona we Francji.  

Jako pracownik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie pełnił najpierw funkcję dyrektora Wydziału Promocji i Centrum Innowacji, w latach 2008-2014, a przez ostanie 4 lata był pełnomocnikiem prezydenta ds. kultury.

Wśród największych jego sukcesów należy wymienić m. in. powołanie do życia w 2007 roku festiwalu filmowego Offeliada, który od tego czasu odbywa się rokrocznie w Gnieźnie. W ostatnim okresie kierował projektem tworzenia na terenie Gniezna nowego szlaku turystycznego pn. Trakt Królewski, na którego powstanie skierowano środki sięgające 4.200.000 złotych.

3 komentarzy

 • IK
  IK środa, 19, grudzień 2018 20:43 Link do komentarza Raportuj

  Gratuluję Piotrowi i kibicuję Jego decyzji, jednak ubolewam nad tym, że z UM odchodzi Człowiek przez duże "C", który mnóstwo energii i pracy twórczej włożył w to, by zaśniedziałe tętnice kulturalne naszego miasta ożywić, nadać im nowego blasku i mocy.

 • Powiatowy
  Powiatowy wtorek, 11, grudzień 2018 23:33 Link do komentarza Raportuj

  To jak zesłanie. Strasznie przykre zagranie z człowiekiem, który tyle zrobił dobrego z innymi dla kultury w Gnieźnie.

 • Obserwator
  Obserwator poniedziałek, 10, grudzień 2018 09:38 Link do komentarza Raportuj

  Po tej decyzji co niektórzy zacierają w urzędzie ręce

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.