Komunikat - zasiłki celowe

Osoby, rodziny poszkodowane w wyniku kataklizmu, który nawiedził nasze miasto 11 sierpnia br., które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane środki własne, mogą ubiegać się o zasiłek celowy. Kwota zasiłku nie może przekroczyć 6 tys. zł.

Ważny komunikat po nawałnicy

Wczorajsza nawałnica pozostawiła po sobie nie tylko zniszczenia, ale także ogromną ilość odpadów zielonych: gałęzi i liści, które od rana próbują uprzątnąć mieszkańcy i rozliczne służby. Aby rozwiązać problem ich wywozu, Miasto Gniezno zorganizowało 5 punktów z kontenerami, do których można dostarczać takie odpady.

Asp. sztab. Adam Owczarzak przepłynął Jezioro Lednica! Uczcił 98. rocznicę powstania policji!

Była to pierwsza próba przepłynięcia przez gnieźnieńskiego policjanta asp. sztab. Adama Owczarzaka Jeziora Lednickiego. Na jego terenie znajduje się wyspa Ostrów Lednicki, która była rezydencją pierwszych władców Polski. To właśnie tutaj przebywał książę Mieszko I. Na pamięć tego miejsca i powołania Policji Państwowej w czasie 223 minut nasz funkcjonariusz przepłynął jezioro.

Etykiety

Pielgrzymi wyruszyli na Jasną Górę!

Dziś rano z Gniezna wyruszyła 58. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w której uczestniczy ok. 1000 wiernych. W katedrze gnieźnieńskiej błogosławieństwa na drogę udzielił pątnikom ks. bp Krzysztof Wętkowski, a samych zainteresowanych była potem okazja zapytać o ich samopoczucie przed długim marszem.

Etykiety

Półkolonie ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan!

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie po raz 22 z rzędu organizuje w ramach akcji letniego wypoczynku dzieci i młodzieży półkolonie w miejscu zamieszkania „Półkolonie – Sport – Uśmiech - Zabawa 2017”. Łącznie z tej formy wakacyjnego wypoczynku skorzysta prawie 500 dzieci w wieku szkoły podstawowej z terenu miasta Gniezna, gminy Niechanowo, Witkowo (powiat gnieźnieński) i Gołańczy (powiat wągrowiecki).

Półkolonie „Siedliska”, czyli jeż nie nosi jabłek na swym grzebiecie

W tym tygodniu swoje coroczne letnie półkolonie organizuje ZSG w Szczytnikach Duchownych i Stowarzyszenie „Siedlisko” z Lubochni, które działa na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności. Tradycją stało się już, że dla dzieci ze szkół podstawowych w Szczytnikach Duchownych i Mnichowie przygotowano kilka ciekawych przedsięwzięć.

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane...

Za nami warsztaty wokalne, które były przedsmakiem finału V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa. 12 finalistów pochodzących z terenu całej Wielkopolski wzięło udział w przygotowaniach do kolejnej edycji festiwalu, który ma promować ogromne możliwości wykonawcze osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Zbiórka dla szpitalnych oddziałów dziecięcych zakończona!

W miniony piątek Stowarzyszenie Gnieźnieńscy Patrioci odwiedziło oddział dziecięcy w gnieźnieńskim szpitalu przy ul. św. Jana, gdzie przekazany został sprzęt zakupiony w związku z charytatywną, trzecią już zbiórką na oddział dziecięcy w Gnieźnie oraz dziecięcy oddział hematologiczno-onkologiczny szpitala klinicznego im. Karola Jonschera w Poznaniu, na który trafiają także dzieci z Gniezna i okolic. Tegoroczna edycja akcji udała się dzięki zaangażowaniu mieszkańców Gniezna, Trzemeszna i Żydowa.

Ilu gimnazjalistów wróci do szkół podstawowych?

Około 8 tysięcy naszych najmłodszych mieszkańców ma już swoje przydzielenie do miejskiego przedszkola lub szkoły podstawowej. Władze miejskie po reformie edukacji już mają gotowy cały harmonogram funkcjonowania wszystkich oddziałów, które tworzą szkoły prowadzone przez tutejszy magistrat. Obejdzie się bez zwolnień nauczycieli, a szkoły ponadto będą poszukiwały do swoich placówek nauczycieli fizyki i chemii, których przez 18 lat w podstawówkach nie było.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS