http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Martyna Jakubowicz zaśpiewała w Gnieźnie

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodku Kultury w Gnieźnie wystąpiła dzisiaj - w ramach Festiwalu „Fyrtel” - Martyna Jakubowicz, która zaśpiewała m. in. swój wielki przebój pt. „W domach z betonu”, ale także piosenki z wydanej z tym roku płyty „Zwykły Włóczęga”, na której śpiewa piosenki Boba Dylana.

Etykiety

Katedra Gnieźnieńska jednym z „7 Cudów Polski na 100 lecie Niepodległości”

Dzisiaj podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie - World Travel Show odbyła się prezentacja laureatów tegorocznego plebiscytu „7 Cudów Polski na 100 lecie Niepodległości”. W tym gronie znalazła się Katedra Gnieźnieńska! Nagrodę odebrał ks. Jarosław Bogacz. Pozostałe Cuda Polski to: Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek w Mosznej, Średniowieczny zespół miejski Torunia, Królewskie Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni, Ulica Piotrkowska w Łodzi oraz Stare Miasto w Zamościu.

Franciszek Saskowski zostanie upamiętniony!

Z inicjatywy Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” upamiętniony zostanie wybitny Syn Ziemi Wielkopolskiej, zasłużony dla regionu społecznik i działacz samorządowy, Franciszek Saskowski, pierwszy wójt gminy Mieleszyn. Zostanie on upamiętniony pamiątkową tablicą umieszczoną na budynku Urzędu Gminy w Mieleszynie. Fundatorem tablicy będzie Fundacja.

Więcej

„Pierwsi w bój o Lwów i wolną Polskę ruszyła młodzież”

To oni sięgnęli po broń, zanim jeszcze do Polski powrócił Józef Piłsudski i zanim wybuchło powstanie wielkopolskie. Dziś uczczono pamięć bohaterskich Orląt Lwowskich, którzy jako pierwsi oddawali swoje młode życie w powojennych zrywach wolnościowych w 1918 roku.

I LO ma swoich bohaterów

Uczniowie oraz nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie obchodzili tegoroczny dzień nauczyciela bardzo uroczyście. W tym roku postanowiono zorganizować w szkole akademię poświęconą dwóm ważnym dla niej rocznicom. Szkoła przypomniała o swoich bohaterach, którzy zostali współtwórcami wywalczonej niepodległości na przełomie 1918/1919 roku.

Etykiety

IKE chce kształcić na wysokim poziomie

W środowe przedpołudnie zainaugurowano rok akademicki 2018/2019 w Instytucie Kultury Europejskiej w Gnieźnie. Studenci pierwszego roku studiów dziennych w obecności władz uczelnianych oraz zaproszonych gości złożyli ślubowanie. Uczelnia obchodzi w tym roku swój mały jubileusz, co dało okazję do kilku zdań podsumowania jej dotychczasowej działalności naukowej.

Nauczycielskie „Oskary” wręczone!

Przypadający w niedzielę Dzień Nauczyciela będzie świętowany w polskich szkołach na dniach w sposób zapewne tradycyjny. We wtorek natomiast w bardzo oryginalnym stylu święto obchodzono w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. Uczniowie dla swoich nauczycieli już po raz drugi przygotowali galę oscarową i obdarowali ich słynnymi statuetkami w dowód uznania za ich wyróżniające się cechy.

Ratownicy świętują, ratownicy nagrodzeni

Pogoda dopisała ratownikom medycznym z naszego powiatu, którzy obchodzili w sobotę swoje święto. Z tej okazji na Rynku w Gnieźnie zostało zorganizowane przedsięwzięcie pod hasłem „Dzień Ratownictwa Medycznego”. Do pracowników tego obszaru służby zdrowia uśmiechnęło się nie tylko słońce i termometry pokazujące +20 stopni, ale także licznie przybyli mieszkańcy.

Subskrybuj to źródło RSS