http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ponad 200 tys. zł uzbierała Orkiestra w Gnieźnie!

Wyróżniony Ponad 200 tys. zł uzbierała Orkiestra w Gnieźnie!

Ubiegłoroczne 218 tysięcy wydawało się kwotą nie do powtórzenia, kiedy wychodziliśmy z sali, w połowie koncertu Sonii M., szef sztabu Kazimierz „Tinkers” Kubów mówił, że 200 tys. zł zostało przekroczone. Oczywiście rekordy i kwoty nie są w samym orkiestrowym zrywie najważniejsze. To jednak właśnie uzbierane kwoty dają wymierny obraz rozmiaru zjawiska jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.


Po Gnieźnie krążyły 183 puszki. Pieniądze zliczało ponad 20 osób „na piechotę” oprócz tego były też maszynki z patronującego tegorocznemu finałowi banku. Oprócz woluntariuszy zbierających do puszek na ulicach miasta ale też w gminach powiatu, sukces gnieźnieńskiego finału to ludzie ze sztabu, Morsy, które grały na plaży, oczywiście wszystkie osoby prowadzące warsztaty dla dzieci, prowadzący licytację, artyści. Można powiedzieć śmiało ze wielu ludzi dołożyło swoją cegiełkę a raczej serduszko.

Na scenie finałowej oprócz licytacji dwa świetne  zespoły z Gniezna. Na początek Zespól Tańca Ludowego Gniezno i Orkiestra Dęta Powiatu Gnieźnieńskiego, potem od lat zaangażowany w WOŚP „Zagrali i Poszli” w bardzo dobrej formie. Potem Fan Art z nowymi własnymi piosenkami. Dobre granie, choć trochę za mocno przecinane licytacjami, zespoły nie zdążyły się rozegrać a set się kończył.

Licytowano bardzo różne przedmioty od kasku, w którym jeździł Valentino Rossi wylicytowanego przez jednego z Bornów, po złote serduszka, przez wiele innych. W tym roku nieco inaczej wyglądało światełko do nieba, bez strzelania i straszenia psów. Pewnie część przybyłych pod halę około godz. 20.00 była zawiedziona, co dało się usłyszeć.

Na koniec wieczoru w rockowym repertuarze wystąpiła Sonia M. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, sponsorów i współorganizatorów wysiłkowi pracowników eSTeDe, wsparciu miasta i powiatu, prawdopodobnie znowu zwłaszcza po zliczeniu aukcji internetowych i licytacji padnie rekord. Jeśli jednak nie to i tak wielkim sukcesem Orkiestry jest ze tak wielu ludzi chciało zadziałać razem i że kolejne pokolenia uczą się, że „Pomaganie jest dziecinnie proste|. Może w kolejnych latach nauczymy się, że nie warto strzelać focha.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.