http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowa świetlica w Przysiece i 600 zł za przejażdżkę „Maluchem”

Wyróżniony Nowa świetlica w Przysiece i 600 zł za przejażdżkę „Maluchem”

Na tę chwilę mieszkańcy Przysieki czekali od dawna. Miejscowa świetlica wiejska w ekspresowym tempie zmieniała swoje oblicze. Dzięki zaangażowaniu sołtysa, rady sołeckiej i całej społeczności wsi Przysieka może pochwalić się budynkiem na miarę XXI wieku.


W sobotę dokonano otwarcia wyremontowanego budynku. Uroczystość połączoną z obchodami Dnia Kobiet i Zabawą Ostatkową, która trwała do białego rana. Organizatorzy przy tej okazji przeprowadzili charytatywna licytację. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację Dnia Dziecka.

Świetlice wiejskie oprócz tego, że służą np. podczas wyborów, zebrań wiejskich, czy są wynajmowane na okolicznościowe uroczystości, są także bardzo często małymi centrami kulturalnymi wsi. Dzięki nim lokalna społeczność może się spotkać przy różnych okazjach i zintegrować. Wiele lat wspomniany budynek dzielił swoją przestrzeń ze sklepem spożywczym. Obiekt handlowy z powodu nierentowności został zamknięty. Wnętrze przez wiele lat nie przechodziło remontu. Ściany pokryte wątpliwej urody boazerią, do tego ogrzewanie piecami kaflowymi nie zachęcały do korzystania z tego budynku.

Na szczęście to już przeszłość. Zaangażowanie całej społeczności wsi jak i władz gminnych doprowadziło do gruntownego remontu. – Remont przeprowadziliśmy w cztery miesiące. Niewielu wierzyło, że nam się to uda. Muszę podziękować wielu osobom, dzięki którym doprowadziliśmy to przedsięwzięcie do końca.  Muszę podziękować poprzedniej radzie gminy i poprzedniemu wójtowi Januszowi Kamińskiemu, którzy zdecydowali się na dofinansowanie tej inwestycji z budżetu gminy. Całkowity koszt wyniósł 80 tysięcy złotych, z czego 28 tysięcy złotych przeznaczyliśmy z funduszu sołeckiego – mówi Grzegorz Rossa, sołtys wsi Przysieka. - W najbliższym czasie planujemy położyć kostkę brukową na zewnątrz budynku, a także odnowić elewację – dodaje.

Uroczystość otwarcia nowej świetlicy połączono ze świętem kobiet i zabawą ostatkową a także z charytatywną licytacją, z której dochód zostanie przeznaczony na organizację Dnia Dziecka. Wszystkie panie otrzymały symboliczny podarunek z okazji swojego święta. Następnie przystąpiono do licytacji. Goście z ochotą sięgali do swoich kieszeni. Licytowano ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przysieki, które słynie kunsztu w przygotowywaniu słodkości. Do puli dorzucono np. storczyka, którego zwycięzca wylicytował za ponad 200 zł. i wiele innych przedmiotów. Hitem, okazała się batalia o możliwość korzystania z Fiata 126p przez 24 godziny zaoferowana przez autora tego artykułu. Szczęśliwiec za tą możliwość zapłacił ponad 600 zł! Organizatorzy łącznie zebrali prawie 4 tysiące złotych.

Doskonała organizacja i oprawa muzyczna sprawiły, że uroczystość zakończyła się nad ranem.

Ostatnio zmienianywtorek, 05 marzec 2019 12:39

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.