http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zmarł Henryk Kaczor

Wyróżniony Zmarł Henryk Kaczor

Smutna wiadomość nadeszła dzisiaj z Kłecka. Zmarł znany przedsiębiorca, działacz społeczny, filantrop Henryk Kaczor, właściciela firmy Henbud i Podstarszy Cechu Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. H. Kaczor był wielokrotnie wyróżniany i doceniany za swoją działalność. Między innymi został wybrany przez czytelników „Człowiekiem Roku 2015” w kat. „gospodarka-biznes" w plebiscycie organizowanym przez nasz portal informacjelokalne.pl.


Henryk Kaczor był prężnym działaczem Cechu Rzemiosł i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. Był właścicielem jednej z największych firm budowlanych w regionie, a jego firma zbudował m.in. kilkanaście hal sportowych.

Od od lat wspierał wiele inicjatyw organizowanych w gminie Kłecko, jak i w powiecie gnieźnieńskim. Między innymi był fundatorem krzyża, który w październiku 2011 roku stanął w miejscu zwanym „Kuś” koło Gorzuchowa w gminie Kłecko, gdzie 30 września 1761 decyzją sądu kiszkowskiego spalono na stosie dziesięć niewiast – „Zielarek” z Gorzuchowa. Uroczystość ta była swoistą rehabilitacją po 250 latach niesłusznie skazanych na śmierć kobiet.

W styczniu 2016 r. podczas Gali Finałowej Plebiscytu „Człowiek Roku” głosami naszych czytelników zdobył tytuł „Człowieka Roku 2015” w kat. „biznes-gospodarka”. Powiedział wówczas: - Jestem mile zaskoczony. Dziękuję za to wyróżnienie i za wszystkie oddane na mnie głosy. Fakt, że działam na tym rynku w biznesie już od 40 lat jako budowlaniec, ale takiej niespodzianki nie przewidziałem. Mogę tylko powiedzieć, że przy współudziale pracy naszych rąk odbudowuje się właśnie nasz powiat, gdzie powstało już czternaście sal gimnastycznych przez nas zbudowanych.

Był człowiekiem skromnym, zawsze dostrzegającym potrzebujących i osobą chętnie wspierającą lokalne inicjatywy.  H. Kaczor od wielu miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. Miał 66 lat.

Spoczywaj w pokoju!
Ostatnio zmienianysobota, 20 kwiecień 2019 13:47

1 komentarz

  • Marzena Kaczor-Borcuch
    Marzena Kaczor-Borcuch niedziela, 21, kwiecień 2019 18:31 Link do komentarza Raportuj

    dziękujemy ... wspaniała jest pamięć, troska o nas i wsparcie jakie, nam wysyłacie. Mimo, że płacze kiedy czytam ... pomagają nam bardzo słowa otuchy. Spokojnych Świąt życzymy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.