http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Grant w wysokości 10 tys. dla szkoły z gminy Gniezno!

Wyróżniony Grant w wysokości 10 tys. dla szkoły z gminy Gniezno!

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Zdziechowie, przy współdziałaniu z lokalnym Przedsiębiorcą – Sklep ABC ,,ŁUKASZ” uczestniczyła w konkursie grantowym ogłoszonym przez EUROCASH pod hasłem „Lokalni herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości” i wygrała grant w wysokości 10 tys. zł.


Aby uczestniczyć w tej akcji, należało najpierw napisać dowolny projekt, który w dalszym etapie brał udział w głosowaniu internetowym. Szkoła w Zdziechowie walczyła o grant na realizację projektu pod tytułem ,,Zajęcia szachowe sposobem na zwiększenie aktywności umysłowej i rozbudzenie twórczych zdolności oraz integrację społeczności lokalnej”.  

Dzięki dużemu zaangażowaniu internautów w głosowanie na nasz projekt, szkoła otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. Zostało ono przeznaczone m.in. na zakup sprzętu do nauki i rozwijania umiejętności gry w szachy, z którego korzystają już dzieci na kółku szachowym. W szkole odbywają się także spotkania dla chętnych mieszkańców Zdziechowy, którzy chcą nauczyć się grać w szachy. Cały projekt zakończy się w czerwcu - turniejem szachowym dla społeczności lokalnej.

Pomysłodawcami i autorami projektu są nauczyciele z SP w Zdziechowie: p. Monika Berlik – instruktor szachowy i p. Iwona Zbyszewska – koordynator projektu.
Ostatnio zmienianysobota, 18 maj 2019 00:57

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.