http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wakacyjne wyzwania dla rodziców

Wyróżniony Wakacyjne wyzwania dla rodziców

Latarnia na Wenei razem z Gnieźnieńską Szkołą Wyższą Milenium zafundowały swoim sympatykom drugi ciekawy wykład w plenerze, który tym razem poprowadziła dr Agata Woźniak – pedagog specjalny, terapeuta, wykładowca, specjalista w zakresie szeroko rozumianej terapii pedagogicznej. Na dedykowanym rodzicom spotkaniu nieszkoleniowym pojawili się studenci, pedagodzy i rodzice z namacalnym na to dowodem – dziećmi.


Spotkanie bynajmniej nie służyło temu, by demonizować rodzicielstwo, a dzielić się wiedzą specjalistyczną, by móc łagodniej i bardziej świadomie pokonać wpisane w nie wyzwania i trudy, a także skonfrontować z wiedzą naukową, poszerzyć perspektywy i mieć wyobrażenie tego co ważne z perspektywy rodzica i dziecka.

Specjalistka, o czym nie trzeba przekonywać nikogo kto miał wcześniej okazję być na jej wykładzie, mówiła o tym czym są granice i dlaczego są tak ważne z punktu widzenia modelu systemowego, rodzinnego. Wyjaśniła kim jest rodzic i jak rozpoznać, czy to co robi można nazwać rodzicielstwem, a także wskazała różnice pomiędzy miłością bezgraniczną a tytułową miłością z granicami.

Ekspertka udzieliła zgromadzonym wielu podpowiedzi  w myśl tego, iż wiedza pomaga kierunkować wybory.  Było o zjawisku odwrócenia ról, wzmocnieniach i pochwałach, poczuciu porządku. Wyjaśniła kiedy dzieci się lepiej rozwijają i czemu służy wspólny spacer po bułki. Wspomniała o potrzebach i pragnieniach, ze wskazaniem na te, które są niezbędne dla rozwoju. - Rozwój jest wartością, stąd warto się spotykać i warto rozmawiać – podsumowała.

30 sierpnia zapowiedziano kolejne spotkanie z GSW Milenium. Tym razem o krwawej historii dynastii Piastów, o faktach o których się nie mówi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.