http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Na rowerach w poszukiwaniu jesieni”

Wyróżniony „Na rowerach w poszukiwaniu jesieni”

Pod takim hasłem młodzież ze szkół podstawowych z Fałkowa, Owieczek, Lednogóry oraz Łubowa pod opieką nauczycieli i rodziców wzięła wczoraj udział w XI Jesiennym Rajdzie Rowerowym, którego organizatorem był tradycyjnie Gminny Klub Sportowy „Piast” Łubowo.


Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej i aktywnego wypoczynku. Miejscem startu był parking przy Szkole Podstawowej w Fałkowie, gdzie po uroczystym otwarciu i zapoznaniu uczestników z trasą rajdu punktualnie o godzinie 9.15nastąpił wyjazd poszczególnych grup w kierunku Przyborowa i Leśniewa.

Zakończenie rajdu odbyło się w budynku Domu Kultury w Łubowie, dzięki uprzejmości Katarzyny Wielgosz, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo. Długość trasy którą uczestnicy pokonali wspólnie liczyła 16 kilometrów w większości drogami leśnymi.

Po trudach jazdy każdy z uczestników mógł skosztować pysznej grochówki oraz grzanej kiełbaski. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla każdego z uczestników, a były nimi smycze rowerowe.

Na zakończenie każda ze szkół otrzymała sprzęt sportowy z rąk Beaty Król prezes GKS „Piast” Łubowo. Spośród wszystkich uczestników rozlosowano również nagrody rzeczowe kask rowerowy, plecak oraz rękawice sportowe. Rajd odbył się w miłej sportowej atmosferze, uczestnicy choć zmęczeni ale zadowoleni wrócili do swych szkół.

Ostatnio zmienianyniedziela, 22 wrzesień 2019 21:11

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.