http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Jesieni i Latawca w Fałkowie

Wyróżniony Dzień Jesieni i Latawca w Fałkowie

O tym, że jesień jest kolorową i wyjątkową porą roku mogli przekonać się uczniowie Szkoły Podstawowej w Fałkowie podczas Dnia Jesieni i Latawca. Dla wszystkich przygotowano szesnaście konkurencji zręcznościowo-sprawnościowych na boisku wielofunkcyjnym i trawiastym. Impreza odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu.


Uroczystego otwarcia dokonała Małgorzata Mrożek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Fałkowie, życząc wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych sportowych emocji. Maskotkami imprezy byli pani Dynia i pan Burak. W czasie imprezy wspomniano o aspekcie prozdrowotnym zalet soku z buraka i pestek z dyni.

Następnie przyszedł czas na zabawę. Uczniowie między innymi mogli sprawdzić swoje umiejętności w rzucie kaloszem w smoka, biegu zygzakiem z dynią, szukaniu ziemniaków, sadzeniu ziemniaków, trafieniu w marchewki, slalomie na szczudłach z liściem jesiennym i wielu, wielu innych z użyciem nietypowych przyborów związanych z jesienią.

W przerwie odbyły się pokazy latawców. Do wykonania latawców zachęcił uczniów Andrzej Pawlak nauczyciel techniki, który nadzorował pokaz, oceniał jakość wykonania oraz podziękował rodzicom i uczniom za zaangażowanie. Pokazy latawców wzbogaciła czasza paralotni i jej wznoszenie zaprezentowane przez Dominika Górczaka.

Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego Janusz Gawlak i Rafał Frąckowiak przy wsparciu nauczycieli Szkoły Podstawowej w Fałkowie.

Ostatnio zmienianyśroda, 02 październik 2019 22:30

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.