http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gniezno w planie budowy dróg krajowych

Wyróżniony Gniezno w planie budowy dróg krajowych

Rada Ministrów zaktualizowała Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2023. O tym, w jakim stopniu ta aktualizacja objęła Wielkopolskę, w tym Gniezno i okolice mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Paweł Arndt.


Parlamentarzysta poinformował, że będzie kontynuowana budowa drogi krajowej S5. – Tu nie ma żadnych zmian. W budowie jest odcinek Gniezno-Mielno. Cały odcinek drogi od Wrocławia do Bydgoszczy zostanie w tym czasie zrealizowany. To dość ważny odcinek drogi, bo dla mieszkańców naszego regionu, oznacza łatwość dostania się i na północ i na południe – mówi Paweł Arndt. Dodaje, że novum w programie jest planowana budowa drogi ekspresowej S 11, łączącej północ kraju ze Śląskiem. Jego zdaniem dla Wielkopolski to bardzo ważna droga.

W Programie Budowy Dróg Krajowych znalazły się też mniejsze inwestycje. W Trzemesznie, na odcinku drogi krajowej nr 16 zostanie zbudowany chodnik. W Gnieźnie natomiast przeprowadzona zostanie natomiast budowa sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej nr 5, przy ulicy Poznańskiej. Będzie też kontynuowana przebudowa odcinka drogi nr 15 Żydowo-Gniezno. W ramach tej inwestycji zaplanowano m.in. budowę ciągu rowerowo-pieszego.

– Program nie został rozpisany szczegółowo na poszczególne lata. Będzie uszczegóławiany w najbliższym czasie. Natomiast na razie to są hasła, które zostały wpisane do programu. Ten program będzie stopniowo rozpisywany na lata, na długość odcinków, na kwoty przynależne odpowiedniej inwestycji – mów poseł.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.