http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gastronomia wraca do pełnego funkcjonowania w Galerii Gniezno

Wyróżniony Gastronomia wraca do pełnego funkcjonowania w Galerii Gniezno

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020, w ramach trzeciego etapu planu odmrażania gospodarki, z dniem 18 maja w pełnym zakresie, przy stosowaniu ścisłych reguł sanitarnych, działać będzie restauracja GRECO. Klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej centrum na miejscu, w strefie foodcourt. Lokal gastronomiczny działać będzie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi opracowanymi przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.


W strefie foodcourt zmianie ulegnie układ przestrzeni - stoliki zostaną rozsunięte na odległość 2 metrów od siebie, między gośćmi obowiązywać będzie dystans 1,5 metrów. Obsługa lokalu przestrzegać będzie ścisłych norm sanitarnych oraz stosować będzie środki ochrony osobistej zasłaniając usta i nos oraz nosząc rękawiczki.

Dystans 2 metrów obowiązywać będzie również osoby stojące w kolejce do punktu gastronomicznego. Dla ułatwienia na podłodze wyklejono specjalne oznaczenia regulujące odległości pomiędzy oczekującymi. Przy wejściu do strefy gastronomicznej ustawione zostały dozowniki z płynem dezynfekującym oraz informacje z zaleceniami przestrzegania zasad sanitarnych m.in. z ważną dla klientów informacją, że zasłanianie nosa i ust przez klientów nie obowiązuje podczas oczekiwania przy stoliku i w trakcie konsumpcji.

Punkt gastronomiczny stanowi istotny element oferty centrum. Powrót do funkcjonowania, nie tylko w trybie „na wynos”, zdecydowanie poprawi komfort wizyty dla klientów.

- Kolejne etapy odmrażania gospodarki bardzo nas cieszą. Ponowne otwarcie znanego i lubianego lokalu GRECO to bardzo dobra wiadomość zarówno dla nas, jak i dla najemców. Nasza Galeria znów zaczyna tętnić życiem. Oczywiście nieustannie dbamy o przestrzeganie wszystkich zasad bezpieczeństwa. To dla nas aktualnie priorytet – mówi Paulina Ostrowska, Dyrektor Galerii Gniezno.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów, personelu sklepów oraz obsługi Galerii Gniezno  nadal funkcjonuje w ścisłym reżimie sanitarnym. Na terenie centrum – przy wejściach głównych oraz w toaletach – rozstawione są dozowniki z płynem do dezynfekcji. Klienci informowani są o możliwości zakupu maseczki w wybranych punktach handlowych.

Regularnie odkażane są wszystkie elementy na pasażach – podłogi, kosze na śmieci, donice, klamki, poręcze a także podłogi i ściany korytarzy wiodących do toalet. Dokładnej dezynfekcji poddawane są urządzenia sanitarne i wyposażenie toalet. Ponadto pomieszczenia toalet oraz przestrzeni specjalnych, takich jak Pokój Rodzica z Dzieckiem, poddawane są regularnemu ozonowaniu. Wentylacja na terenie obiektu jest prowadzona w 100 proc. przy użyciu świeżego powietrza, bez rekuperacji.

W celu minimalizacji ryzyka zakażenia i aby przestrzegać zasad dystansu społecznego z pasaży zniknęły ławki i siedziska.

Galeria Gniezno działa w poszerzonej formule już od 4 maja. Po otwarciu strefy foodcourt nieczynne wciąż pozostanie biuro podróży oraz kino Helios.

Opis wszystkich wdrożonych w centrum procedur bezpieczeństwa oraz pełna, regularnie aktualizowana, lista otwartych sklepów i punktów usługowych dostępna jest na stronie https://chgaleriagniezno.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.