http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strażacy z Łubowa wkrótce otrzymają łódź motorową!

Wyróżniony Strażacy z Łubowa wkrótce otrzymają łódź motorową!

Nie tak dawno Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo w towarzystwie Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka województwa wielkopolskiego przekazał OSP Łubowo nowy wóz strażacki. Ten dar to duża pomoc dla strażaków-ochotników z gminy Łubowo. - Uważam, że musimy cały czas wyposażać straż pożarną w nowoczesny sprzęt, ponieważ oni muszą się czuć bezpiecznie w tym co robią – zaznacza. Wkrótce ochotnicy otrzymają kolejne wsparcie.


- Obecnie na terenie gminy Łubowo działają cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, z tym, że Woźniki są bardziej taką strażą symboliczną, gdzie nie ma wozu bojowego, ale jest kultywowana strażacka tradycja. Pozostałe jednostki to Owieczki, które nastawione są na działania na terenie gminy oraz Łubowo i Lednogóra, będące w systemie ratownictwa drogowego – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo.

Jak zaznacza wójt w Lednogórze funkcjonuje remiza i stosunkowo nowy samochód. Podobnie jest w Łubowie. - Są to tak zwane średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. I te samochody bardzo dobrze wywiązywały się ze swoich zadań – podkreśla wójt. - Natomiast nie ukrywamy, że położenie gminy Łubowo, w tym jeszcze droga S5, sprawiają, że zagrożeń jest coraz więcej. W związku z tym uznaliśmy, że potrzebny jest zakup nowego samochodu i wykorzystaliśmy dodatkowy konkurs WRPO, wystartowaliśmy i pozyskaliśmy nowy, ciężki samochód bojowy ratowniczo-gaśniczy – dodaje i zaznacza, że koszt nowego auta to kwota 930.985 zł z czego 80 proc. to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Ale – a co wskazuje gospodarz gminy Łubowo – to dopiero początek wzmacniania strażaków na terenie gminy Łubowo. - Już wkrótce planujemy zakupić łódź motorową, ponieważ mamy duży problem jeśli chodzi o ratownictwo wodne na jeziorze Lednickim. W okresie letnim plagą na tym akwenie, gdzie jest strefa ciszy, są nielegalnie pływające motorówki i podobne łodzie motorowe. Tym samym zagrożone jest bezpieczeństwo turystów korzystających z kąpieliska nad tym jeziorem. W związku z tym myślimy, by w ramach środków unijnych zakupić taką łódź motorową i wówczas odpowiednio przeszkoleni strażacy łącznie z policją, mogli by w sezonie letnim patrolować jezioro Lednickie – wyjaśnia A. Łozowski.

Wójt A. Łozowski podkreśla, że zakup tego auta, jak i w przyszłości zakup łodzi, to duża pomoc dla strażaków-ochotników z gminy Łubowo. - Uważamy, że musimy cały czas wyposażać straż pożarną w nowoczesny sprzęt, ponieważ oni muszą się czuć w tym co robią, bezpiecznie – zaznacza i dodaje, że radość z nowego wozu wśród strażaków jest duża. - Możliwości tego wozu bojowego są duże, a to w połączeniu z zaangażowaną drużyną OSP Łubowo pozwala sądzić, że zakup samochodu bardzo pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców gminy Łubowo i terenów ościennych – uważa A. Łozowski.

Ostatnio zmienianyniedziela, 18 październik 2015 23:49

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.