http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W autobusie i w pociągu z jednym biletem

Wyróżniony W autobusie i w pociągu z jednym biletem

Jest szansa na połączenie miesięcznego biletu kolejowego na odcinku Gniezno - Poznań z biletem miesięcznym sieciowym MPK Gniezno. Władze miasta rozmawiają na ten temat z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego, Przewozami Regionalnymi i MPK.


Z inicjatywy prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, odbyło się spotkanie dotyczące wspólnego biletu miesięcznego komunikacji miejskiej i kolejowej. Spotkanie odbyło się  w siedzibie Departamentu Transportu UMWW. W spotkaniu z ramienia Urzędu Marszałkowskiego uczestniczył Jerzy Kriger, dyrektor Departamentu Transportu UMWW  oraz Jarosław Polaszewski – naczelnik Wydziału Planowania, Budżetu i Organizacji. Miasto Gniezno reprezentował Jarosław Grobelny – zastępca prezydenta Miasta Gniezna.  W spotkaniu brali także udział przewoźnicy. Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Oddział Wielkopolski reprezentowała Urszula Jankowiak, zastępca dyrektora Oddziału, a MPK Gniezno Sp. z o. o., Piotr Stasiak, prezes Zarządu oraz Wojciech Gulczyński – zastępca prezesa Zarządu.

Podczas spotkania omówione zostały zasady współpracy przy tworzeniu i wprowadzeniu oferty biletowej obejmującej przewozy komunikacją miejską na terenie Gniezna oraz pociągami zamawianymi przez Województwo Wielkopolskie na odcinku Gniezno – Poznań. Zastępca Prezydenta Jarosław Grobelny zadeklarował, że Miasto Gniezno oczekuje jak najszybszego wprowadzenia wspólnego biletu do nowej oferty, która ma zacząć obowiązywać od stycznia lub od lutego. Wszystko uzależnione jest od przygotowania systemu informatycznego po stronie przewoźników kolejowych. By zwiększyć atrakcyjność łączonych podróży autobus-kolej wśród potencjalnych pasażerów, poza obniżeniem ceny wspólnego biletu w stosunku do biletów zakupionych oddzielnie, konieczne będzie dopasowanie rozkładów jazdy autobusów do godzin odjazdów i przyjazdów pociągów. Obecnie trwają jeszcze ostateczne ustalenia co do ceny wspólnego biletu i systemu wzajemnych rozliczeń.

Zarówno Miasto Gniezno, jak i Województwo Wielkopolskie podtrzymało wolę kontynuowania rozmów z ZTM Poznań na temat rozszerzenia strefy obowiązywania dotychczasowej oferty Bus-Tramwaj-Kolej m. in. do Gniezna oraz objęcia nią również komunikacji miejskiej w Gnieźnie. Efektem podjętych działań ma być zwiększenie liczby osób korzystających z oferty komunikacji zbiorowej i zmniejszenie kosztów dojazdu do Poznania osób często podróżujących między Gnieznem a Poznaniem.

W związku z przedłużającymi się rozmowami z Miastem Poznaniem oraz ZTM Poznań, ustalono, że oferta będzie początkowo obejmowała przewozy realizowane przez MPK Gniezno oraz operatorów kolejowych Przewozy Regionalne Sp. z o. o. i Koleje Wielkopolskie Sp. z o. o. 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.