http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Trakt Piastów” rozwija skrzydła!

Wyróżniony „Trakt Piastów” rozwija skrzydła!

Lokalna Grupa Działania „Trakt Piastów” rozpoczęła kolejny rok swojej działalności, rok który  - jak zapowiadają włodarze gmin wchodzących w skład „Traktu Piastów” - będzie rokiem intensywnej pracy na rzecz lokalnych środowisk.


Nowy rok LGD „Trakt Piastów” rozpoczął z nową Lokalną Strategią Rozwoju, która została przyjęta na grudniowym Walnym Zebraniu członków LGD, a której powstanie było poprzedzone konsultacjami w poszczególnych gminach, jak i wnikliwymi pracami z Radą Projektową oraz ze specjalnie powołanym zespołem do sprawa Lokalnej Strategii Rozwoju. - Pracowaliśmy nad kryteriami wyboru, nad celami i zbieraliśmy opinie oraz pomysły na rozwój – wyjaśnia Małgorzata Blok, dyrektor biura LGD „Trakt Piastów” w Łubowie.

Jak zapowiada M. Blok, w styczniu będą składane kolejne wnioski, ponieważ „Trakt Piastów” chce działać w kierunku tak zwanej „srebrnej działalności” czyli tej związanej z seniorami. - Chcemy też w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich aktywizować społeczeństwo, ożywiać świetlice wiejskie – zaznacza M. Blok i dodaje, że Lokalna Grupa Działania będzie również pracować m.in. nad spółdzielniami.

Jak dodaje Andrzej Łozowski, wiceprezes Zarządu LGD „Trakt Piastów”, jednocześnie wójt gminy Łubowa, chodzi o to, by te pieniądze, które są z funkcjonowania szły w różne takie środowiskowe przedsięwzięcia. - Ludzie w sołectwach aż się palą do działania. W ubiegłym roku przekazaliśmy im granty w wysokości około 3,5 tysiąca złotych i w sołectwach się wiele działo. Nie chcemy robić szkoleń za 40 tysięcy złotych czy innych podobnych działań. Nam zależy na tym, by środki finansowe trafiały do tych najbardziej potrzebnych inicjatyw oddolnych w sołectwach – podkreśla A. Łozowski.

Przypomnijmy, że „Trakt Piastów” istnieje od 2013 roku a w jego skład wchodzi obecnie dziewięć gmin: Łubowo, Pobiedziska, Gmina Gniezno, Kleszczewo, Kłecko, Swarzędz, Mieleszyn, Czerwonak i Kostrzyn. - Myślę, że dotychczasowa współpraca w ramach Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów” układa nam się bardzo fajnie. Cieszy zwłaszcza to, że w czasie kiedy jeszcze nie mamy środków z Unii Europejskiej, a jak wiadomo Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania nastawiona jest głównie na właściwe wykorzystanie na obszarze na którym działa tychże unijnych środków, to już w tym czasie udało się przeprowadzić kilka ciekawych działań. Przede wszystkim mogliśmy się sprawdzić, jako grupa, w działaniu, a to bardzo dobrze rokuje na przyszłość – mówi Bogdan Kemnitz, prezes Zarządu LGD „Trakt Piastów”, jednocześnie wójt gminy Kleszczewo
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 04 styczeń 2016 12:58

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.