http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czerniejewo stawia na nowoczesną halę widowiskowo-sportową!

Wyróżniony Czerniejewo stawia na nowoczesną halę widowiskowo-sportową!

O tej inwestycji w Czerniejewie mówi się od kilkudziesięciu lat, a przy Zespole Szkół Publicznych znajdują się nawet jej fundamenty (które wkrótce zostaną rozebrane). Dotychczas jednak nie udało się jej zrealizować. Wydaje się jednak, że wreszcie marzenie wielu mieszkańców gminy Czerniejewo zostanie spełnione i gmina zyska halę widowiskowo-sportową z prawdziwego zdarzenia. I najnowocześniejszą w powiecie gnieźnieńskim!


Zwolennikiem nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej jest Tadeusz Szymanek, burmistrz miasta i gminy Czerniejewo, który przyznaje, że ludziom potrzebne są najróżniejsze formy spędzania wolnego czasu. - Dzisiaj każdy chce żyć i mieszkać godnie, w dobrych warunkach, jednocześnie chce dobrze spędzać wolny czas. Jeżeli chcemy naszych mieszkańców przekonać do tego, że warto tutaj mieszkać, żyć, gospodarować, inwestować, musimy im zapewniać ciekawe i urozmaicone życie społeczno-kulturalne. I hala sportowa jest jednym z tych pomysłów – uważa T. Szymanek.

Czerniejewska hala widowiskowo-sportowa, która zostanie zlokalizowana przy Zespole Szkół Publicznych z którym też będzie połączona specjalnym łącznikiem, ma być kompleksem składającym się z pełnowymiarowych boisk do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej. Do tego – co będzie nowością na skalę naszego powiatu – w ramach hali powstanie boisko do squasha (dyscyplina sportowa polegająca na odbijaniu rakietą piłki o ścianę w sposób, który w maksymalnym stopniu utrudni ponowne odbicie piłki przez przeciwnika). Warto podkreślić, że jest to coraz popularniejsza dyscyplina sportu, szczególnie wśród osób w średnim wieku. Oprócz tego w hali będą nowoczesne szatnie, siłownia, kawiarenka, salka konferencyjna i pomieszczenia zaplecza technicznego. Widownia hali przewidziana jest na około 250 miejsc.

Zaznaczamy, że są to nieoficjalne informacje, ponieważ prezentacja hali odbędzie się 12 lutego na noworocznym spotkaniu przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Czerniejewo oraz burmistrza Czerniejewa, które odbędzie się w Pakszynie i dopiero wówczas oficjalnie zostanie przedstawiony projekt tej inwestycji.

- Dzisiaj mogę powiedzieć, że będzie to hala wielofunkcyjna, spełniająca nie tylko wymogi hali typowo sportowej, ale również hali rekreacyjnej. Przede wszystkim hala będzie pełnowymiarowa, będzie budowana w nowoczesnej technologii, m.in. ogrzewanie podłogowe, nowoczesny system wentylacji, rozmawiamy też o dobrym systemie nagłośnienia, bo te rzeczy też trzeba brać pod uwagę, ponieważ budujemy ten obiekt na kilkadziesiąt lat – podkreśla T. Szymanek.

Wiadomo już, że głównym użytkownikiem hali widowiskowo-sportowej będzie młodzież z Zespołu Szkół Publicznych w Czerniejewie, która będzie tam miała lekcje wychowania fizycznego (podczas tych zajęć hala będzie mogła być podzielona na trzy oddzielne boiska), ale też przedszkolaki i młodzież szkoły w Żydowie. Natomiast popołudniami ma z niej korzystać cała społeczność gminna, ponieważ tam ma się odbywać życie społeczno-kulturalne.

Na razie nieznany jest termin oddania hali do użytku, ale przewiduje się, że najpóźniej stanie się to do końca 2018 roku.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 06 marzec 2017 20:28

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.