http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pomysłów więcej niż jaj!

Wyróżniony Pomysłów więcej niż jaj!

Wielki Czwartek jest dla wielu osób właśnie tym dniem, w którym zaczyna się przygotowania do świąt Wielkiej Nocy. Dla wielu gnieźnian była to także okazja do tego, aby zarazić się świątecznym klimatem od innych. Takie relacje usłyszeliśmy dziś podczas Wielkiej Gali Malowania Jaja zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury.


Zgodnie z trzynastoletnią już tradycją w gmachu placówki przy ul. Łubieńskiego odbywała się dziś Wielkanocna Gala Malowania Jaja, której uczestnikom za cel postawiono jak zwykle ozdobienie tysiąca jaj. - Dużo w tej naszej formule nie zmieniliśmy. Jest ugotowanych tysiąc jaj, są przygotowane farby i pisaki oraz miejsce. Wystarczyło tylko przyjść, wziąć jajka, stanąć przy stole, najpierw je pomalować, a potem można jak zwykle zabrać je ze sobą do domu – tłumaczy Iwona Piechocka-Jóźwiak, instruktorka Miejskiego Ośrodka Kultury, która  wspólnie z koleżankami z MOK czuwały nad sprawnym przebiegiem tego niecodziennego wydarzenia.

To nie jedyna atrakcja, którą przygotowano dla mieszkańców tego dnia. - Można robić także koszyczki i kwiatki wiosenne. I to już czternasty raz wspólnie z gnieźnianami zaczynamy obchody świąt Wielkanocnych w Gnieźnie. Dzieci wraz z rodzicami wspólnie malują, podtrzymują te tradycje świąteczne i doskonale się bawią – dodaje. Przed gmachem budynku w tym czasie odbywa się mały świąteczny jarmark. - Wzbogacamy naszą galę o jarmark wiejski, bo ludzie przychodząc tu i malując mogą przy okazji zrobić zakupy, nie musząc biegać po całym mieście i jest to taka dodatkowa atrakcja, która w sumie też już wpisuje się na stałe w ten nasz coroczny program – zauważa I. Piechocka-Jóźwiak.

W międzyczasie na scenie sali widowiskowej, gdzie odbywała się Wielkanocna Gala Malowania Jaja z okazji do zaprezentowania się korzystają zespoły wokalne. Zespół Gamma przypomniał kilka znanych przebojów, m. in. „O mnie się nie martw” i „Szklana pogoda”, dodatkowo umilając w ten sposób czas gościom świątecznie przystrojonego Miejskiego Ośrodka Kultury. Przechadzając się pomiędzy małymi artystami i przyglądając się ich pracy, można było odnieść wrażenie, że pomysłów na malowanie jest dużo więcej niż samych jaj, które ugotowano specjalnie na tę okazję.

Niektóre z uczestniczek tego warsztatu artystycznego pokazują nam swoje malunki, które powstały na kolejnych jajkach. - To są moje jajka: jajko z królikiem, jajko z kropkami i jajko z takimi ozdobami. Te kolory tak mi się jakoś kojarzyły z Wielkanocą – opowiada nam 9-letnia Joanna Prus, a kolejna, zapytana przez nas o wybór kolorów dziewczynka wykazuje się nawet dość zaskakującą rezolutną naturą. - Moje jajka są w paski i jedno jest niebieskie, drugie zielone, trzecie jasno zielone, a ostatnie kolorowe. Te kolory wybrałam, bo one są ładne – wyjaśnia również 9-letnia Wiktoria Prus.

Zadowoleni z przygotowania takiej akcji byli także rodzice. - Bardzo dobra atmosfera, wspaniała zabawa, dzieci są zadowolone i ja też cieszę się, bo wreszcie jest jakaś odskocznia, a to jest potrzebne, bo tego klimatu świątecznego trzeba gdzieś posmakować, żeby się nim zarazić, a to już najwyższy czas. Zrobiliśmy sobie taką małą wycieczkę, pomalowaliśmy jajeczka, a teraz czekają nas już poważne przygotowania do Wielkanocy. Od dziś poważnie się do tego zabieramy – komentuje mama jednej z malujących w tym czasie dziewczynek.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.