http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Festiwal Smaków w Mielżynie z gwiazdą programu „Bake Off- Ale Ciacho!”

Wyróżniony Festiwal Smaków w Mielżynie z gwiazdą programu „Bake Off- Ale Ciacho!”

W sali wiejskiej w Mielżynie w gminie Witkowo odbył Festiwal Smaków „Ale Ciacho”. Główną nagrodę i tytuł najlepszego „Ale Ciacha” otrzymała Monika Andrzejaszek za ciasto o ładnej nazwie „Filadelfia”. Gościem specjalnym Festiwalu była Agata Dobrzykowska, finalistka telewizyjnego programu „Bake Off - Ale Ciacho”!


Skąd taki pomysł na taki Festiwal? - We wrześniu w drugim programie TVP rozpoczął się konkurs „Bake Off - Ale Ciacho”! W ścisłym finale wystąpiła nasza dobra znajoma Agata Dobrzykowska.  Konkurs w porównaniu z innymi był bardzo przyjemny, bo nie zawierał ostrej konkurencji i brzydkich słów. Agacie bardzo kibicowałyśmy. Bardzo lubi piec i gotować. Przy okazji potrafi ciekawie przekazywać swoją wiedzę jak i uczyć czy też służyć dobrą radą – mówi Gabriela Szeszycka, sołtys Mielżyna.

Jak dodaje pani sołtys, z Agatą Dobrzykowską po raz pierwszy spotkała się w Gnieźnie na mitingach z Tupperware i już wtedy potrafiła zaciekawić i zaszczepić w słuchaczach pasje do pieczenia czy gotowania.

- W ubiegłym roku korzystając z dofinansowania Stowarzyszenia Światowid braliśmy udział w projekcie „Gotujemy razem smacznie i kolorowo” i oczywiście wykorzystaliśmy umiejętności naszej dobrej znajomej. Program telewizyjny w pewien sposób zmotywował nas do zorganizowania Festiwalu, który odbył się w miniony weekend – dodaje sołtys Mielżyna.

Podczas mielżyńskiego Festiwal Smaków „Ale Ciacho” były wypieki i oczywiście nagrody dla najlepszych. Główną nagrodę i tytuł najlepszego „Ale Ciacha” otrzymała Monika Andrzejaszek za ciasto o ładnej nazwie „Filadelfia”. Nagrodę publiczności za „Piernikowy Tort” otrzymało Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Małachowa Złych Miejsc. Pozostałe osoby nagrodzone za swoje wypieki to: Donata Sałamacha, Wiesława Zawodna, Anna Jaroszewska, Urszula Patrzek i Marzena Kubasik.

- Nie zabrakło też prezentu dla Agaty. Otrzymała talerz do toru - uwielbia je piec - wygrawerowaną dedykacją. W drugiej części Festiwalu odbył się pokaz jak upiec mleczny biszkopt. Bardzo ciekawa receptura – mówi G. Szeszycka. - Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na pewno jeszcze spotkamy się wiele razy – dodaje.

Ostatnio zmienianypiątek, 16 grudzień 2016 10:00

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.