http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Razem w Przedwiośnie” czyli poszli, pobiegli, a nawet morsowali

Wyróżniony „Razem w Przedwiośnie” czyli poszli, pobiegli, a nawet morsowali

Ponad 170 osób wzięło udział w sportowym przedsięwzięciu, które odbyło się na plaży nad jeziorem Winiary. Celem akcji było zbieranie pieniędzy na aktywizację niepełnosprawnych, a także danie im bezpośredniej możliwości integracji ze sportowym środowiskiem.


W niedzielne przedpołudnie Stowarzyszenie Razem zorganizowało niecodzienne wydarzenie pod hasłem „Razem w przedwiośnie”. Do udziału zaproszono miłośników biegania, morsowania i nordic walking, a przy okazji tej akcji można było również wesprzeć finansowo działalność organizacji. - Postanowiliśmy przywitać wiosnę w społeczności gnieźnieńskiej w taki sposób trochę nietypowy dla naszego stowarzyszenia, ale jak najbardziej wpisujący się w sposób naszego działania, bo z działalnością sportową jeszcze się na rynku lokalnym nie pokazywaliśmy. W ten sposób chcielibyśmy wspólnie w to niedzielne przedpołudnie zaktywizować, zintegrować się, a także zbierać pieniążki na działanie stowarzyszenia – mówi Dominika Sochacka-Drzewiecka ze Stowarzyszenia „RAZEM”.

Stowarzyszenie Razem, to organizacja działająca na terenie Gniezna, która wspiera osoby niepełnosprawne. - To są działania szeroko pojęte, ponieważ na co dzień prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej dla grupy 60 stałych uczestników, ale także zajmuje się akcjami, które mają na celu wprowadzać te osoby niepełnosprawne na rynek, społecznie oraz zawodowo. Dlatego właśnie przez różne akcje, jak np. nasz festiwal „Warsztat też zaśpiewa” czy zajęcia edukacyjne, chcemy wprowadzić i zaktywizować niepełnosprawnych. Cały czas tu stawiamy nacisk na nasze zadanie integracyjne, bo chcemy ich przede wszystkim integrować ze światem – podkreśla D. Sochacka-Drzewiecka.

Do puszki w ramach zbiórki każdy wrzucał tyle pieniążków, na ile mógł sobie pozwolić. W biegu nordic walking na dystansie pięciu kilometrów wystartowało ostatecznie 68 osób w różnym przedziale wiekowym. Potem na starcie stanęło 108 biegaczy, wśród których nie mogło zabraknąć prezydenta Tomasza Budasza z małżonką, a dystans dziesięciu kilometrów większość pokonała bez większych problemów. Na koniec natomiast najmniejsza grupka ok. 40 osób swoje dobrze zahartowane ciała zanurzyła w jeziorze, którego temperatura tego ranka sięgała zaledwie kilku stopni powyżej wartości zerowej.

Podopieczni stowarzyszenia tym razem występowali w rolach sportowych wolontariuszy, m. in. jako osoby podające zawodnikom wodę w czasie biegów oraz wręczające na mecie finiszującym okolicznościowe medale.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.