http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane...

Wyróżniony Stowarzyszenie RAZEM znów rozśpiewane...

Za nami warsztaty wokalne, które były przedsmakiem finału V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa. 12 finalistów pochodzących z terenu całej Wielkopolski wzięło udział w przygotowaniach do kolejnej edycji festiwalu, który ma promować ogromne możliwości wykonawcze osób niepełnosprawnych intelektualnie.


- Jako osoba, która miała przyjemność po raz kolejny prowadzić te warsztaty, mogę śmiało zdradzić, że jest kilka wokali, na których można „zawiesić ucho” - mówi Dominika Sochacka-Drzewiecka ze Stowarzyszenia RAZEM. Ale wszystko od początku.

V Wojewódzki Festiwal Warsztat Też Zaśpiewa, organizowany przez Stowarzyszenie RAZEM, we współpartnerstwie i wsparciu finansowemu Centrum Kultury „Scena to dziwna” oraz Powiatu Gnieźnieńskiego, rozpoczął się 27 marca tego roku Formuła pierwszej części tej edycji była taka sama, jak poprzednie. Do połowy maja, zaproszone do udziału wszystkie Warsztaty Terapii Zajęciowej zlokalizowane na terenie Wielkopolski, miały możliwość wysłać zgłoszenia, w których musiały pojawić się nagrania wykonań piosenek… w tym roku Kasi Klich.

Nagrań pojawiło się sporo. Zazwyczaj była to piosenka „Lepszy model”, albo „Pies ogrodnika”… te standardy, które nucą wszyscy choć w niewielkim stopniu znający twórczość pochodzącej z Poznania Artystki (tym, którzy stykają się pierwszy raz z tym festiwalem, pozwolę sobie wspomnieć, że zawsze – przynajmniej przez tych pięć edycji, Stowarzyszenie RAZEM zaprasza do wykonywania piosenek artystów związanych z wielkopolską, ot taka nasza lokalna solidarność).

- Po ostatecznym werdykcie, kto przechodzi dalej, a komu już teraz pięknie dziękujemy za zainteresowanie, nastał gorący czas… wybór piosenek odpowiednich dla wykonawców, współpraca z niezawodnym pianistą, dopięcie kwestii noclegowo-żywieniowych. Owe działania pozwoliły ze spokojem 19 czerwca pojechać do Ośrodka Wypoczynkowego „Jutrzenka” w Gołąbkach. Brak zasięgu, bliskość natury i wszechogarniający spokój pozwalały na skupienie podczas warsztatów wokalnych, które trwały przez pełne dwa dni od rana do późnego wieczora. To czas, który był potrzebny uczestnikom i muzykom na ustalenie odpowiedniej tonacji, dopracowanie możliwości emisyjnych do każdego indywidualnie, interpretację tekstu, „wyłowienie” potencjału wykonawczego. Sporo „dobrej roboty” za nami. Wszyscy z materiałami szkoleniowymi pojechali już do siebie. Teraz mają czas na pracę nad utworem w domu – podkreśla Dominika Sochacka-Drzewiecka, koordynator V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa.

Z finalistami spotykamy się 30 sierpnia, podczas koncertu V Wojewódzkiego Festiwalu Warsztat Też Zaśpiewa w amfiteatrze CK „Scena to dziwna”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.